Laptop TECLAST

Shikimi juaj një pajisje shumë e lirëDhe duke ofruar cilësi të mirë, performancë të mirë dhe gjithçka që do të prisni nga një prej këtyre kompjuterëve, laptopi Teclast mund t'ju sjellë të gjitha këto.

Kjo markë kineze me kosto të ulët është një sukses në shitje dhe klientët që e provojnë janë mjaft të kënaqur. Përveç kësaj, ato përfshijnë detaje vërtet të jashtëzakonshme që markat e tjera më të shtrenjta nuk i kanë, gjë që është gjithashtu një pikë në favor të tyre ...

Laptopët më të mirë TECLAST

Ka shumë modele të laptopë kinezë Teclast, ndërmjet më i rekomanduari ju keni këto:

TECLAST F7S

Ky model notebook është i pajisur me një ekran të 14.1 inç me cilësi dhe mprehtësi fantastike falë panelit 2.5D IPS FullHD. Këto dimensione janë mjaft kompakte dhe të balancuara për sa i përket konsumit të energjisë dhe sipërfaqes së punës. Përveç kësaj, ai ka një procesor Intel Celeron N3350 DualCore 2.4 Ghz, Intel HD 500 iGPU, 8 GB RAM dhe një hard disk të tipit SSD 128 GB. Të gjitha të ngulitura në një trup metalik cilësor dhe të lehtë, 7 mm i trashë dhe 1.5 kg.

Gjithashtu vjen i pajisur me një bateri Li-Ion 38000 mWh, për jetëgjatësi, si dhe lidhje. HDMI, USB 3.0, Bluetooth 4.2, Wi-Fi, mundësi për të zgjeruar SSD-në tuaj pa çmontim, vende për kartat e kujtesës dhe me Windows 10 të parainstaluar. Sa i përket dizajnit të tij, ai është mjaft i zoti, me një pamje të ngjashme me një Apple Macbook, por me një çmim shumë më të ulët.

TECLAST F15S

Ky laptop tjetër ka një ekran të 15.6 ”FullHD me panel me majë IPS dhe pasqyrë të integruar 2.5D. Një cilësi imazhi fantastike dhe një dizajn i bukur, i lehtë, shumë i hollë dhe me materiale metalike për cilësi më të lartë dhe shpërndarje të nxehtësisë. Njësia e tij e përpunimit është një Intel Celeron N3350 DualCore 2.4 Ghz me GPU të integruar Intel HD 500 dhe 6 GB RAM. Hard disku i tij është i tipit SSD me 128 GB.

Ka një sistem operativ Windows 10 Home 64-bit, vend i kartës, lidhje WiFi dhe Bluetooth 4.2, porte USB 3.0, miniHDMI, bateri 38000 mWh për jetë të gjatë dhe lëvizshmëri. Sigurisht, ai ka një tastierë me prekje dhe tastierë numerike.

TECLAST F7Plus 2

F7Plus është i pajisur me një Ekran 14.1 inç, rezolucion i lartë FullHD, mbrojtje 2.5D dhe me kontrast të mrekullueshëm, cilësi dhe qartësi imazhi për të përmirësuar përvojën e shikimit. Për sa i përket përfundimit të tij, ai ka një kornizë shumë të reduktuar, vetëm 8 mm, dhe pamja e saj është tërheqëse, me materiale cilësore.

Ai integron një procesor Intel Celeron N4120 QuadCore deri në 2.4 Ghz dhe Grafika të integruara të gjeneratës së 9-të Intel UHD. Gjithashtu vjen i pajisur me 8 GB RAM, 256 GB SSD (e zgjerueshme), fole për kartën e memories, një bateri për një kohëzgjatje deri në 8 orë falë 38000 mWh, lidhjen WiFi, USB 3.0, tastierën kompakte, tastierën me prekje dhe Windows 10 Home .

TECLAST F7S

Ky model i 14.1 ”FullHD Ai gjithashtu vjen i pajisur me një panel IPS me cilësi të lartë, kornizë të hollë 8 mm, mbrojtje të panelit 2.5D dhe të mbështjellë në një strehë të dizajnuar mirë të bërë nga materiali metalik. Përveç kësaj, është ultra i hollë dhe shumë i lehtë, me trashësi vetëm 7 mm, kështu që mund ta çoni ku të keni nevojë pa probleme.

Sistemi juaj operativ Windows 10 Home do të ketë pajisje interesante për t'i siguruar burimet e nevojshme, siç është procesori i tij Intel Apollo Lake Celeron N3450 deri në 2.4 Ghz dhe me dy bërthama, me GPU të integruar Intel HD 500, 8 GB RAM dhe një SSD 128 GB. Gjithashtu ka mbështetje për kartën e kujtesës, bateri 38000 mWh deri në 7 orë, WiFi, Bluetooth 4.2, USB 3.0 dhe HDMI.

A vijnë laptopët TECLAST me tastierë spanjolle?

Jo, laptopët TECLAST janë me origjinë kineze dhe përdorin standardin amerikan të tastierës, kështu që nuk përfshijnë tastin Ñ. Sidoqoftë, ky nuk është problem, pasi harta ose faqosja mund të konfigurohet për spanjisht nga sistemi operativ. Kjo do t'ju lejojë të vendosni gishtat në pozicionin normal për të filluar të shkruani dhe mund të shkruani si zakonisht, pasi tastiera do të jetë bërë si spanjisht.

Nga ana tjetër, nëse jeni një nga ata që duhet të shikoni çelësat sepse nuk mund të shkruani pa parë, atëherë me siguri keni nevojë për diçka tjetër për të. tastierë remap, dhe janë ngjitësit klasikë që shesin në Amazon dhe janë jashtëzakonisht të lira. Në këtë mënyrë do të jeni në gjendje të konfiguroni sistemin operativ me gjuhën spanjolle dhe më pas të ngjitni ngjitësit e paraqitjes spanjolle në tastierën TECLAST në mënyrë që të mund të shpëtoni nga ai problem.

Në lidhje me mënyrën e konfigurimit të tastierës spanjolle në Windows 10, hapat për të ndjekur janë:

 1. Shkoni te Fillimi> Cilësimet> Koha dhe gjuha.
 2. Pasi të jeni brenda, në ekranin e ri, klikoni mbi Gjuha në opsionet që shfaqen në anën e majtë.
 3. Tani, në seksionin Gjuhët e preferuara, klikoni + Shto një gjuhë të preferuar.
 4. Zgjidhni Spanjisht (Spanjë) dhe klikoni Next.
 5. Në ekranin tjetër, kontrolloni Vendos si gjuhë të ekranit dhe klikoni Instalo.
 6. Tani, opsioni i shpërndarjes spanjolle do të shfaqet në ekranin kryesor, në seksionin Gjuhët e Preferuara. Nëse ka një tjetër të mëparshme, shtypni shigjetat lart/poshtë për të zhvendosur spanjishten në rreshtin e parë dhe kështu ta bëni atë të paracaktuar. Ju gjithashtu thjesht mund të hiqni shpërndarjen e mëparshme gjuhësore nëse preferoni dhe thjesht të lini atë spanjisht ...
 7. Më në fund, tani mund t'i vendosni ngjitësit nëse keni zgjedhur t'i blini, pasi çelësat do të kenë funksionin me të cilin jeni mësuar. Për shembull, tasti pranë L, që është:;, tani mund të vendosni ngjitësin Ñ mbi të dhe kur ta shtypni do të futet në këtë shkronjë spanjolle.

A është Teclast një markë e mirë laptopi?

La cilësi i këtyre laptopëve është mjaft i shquar, aq më tepër nëse merret parasysh çmimi i tij. Kur sheh dizajnin e TECLAST kupton se është shumë i kujdesshëm, madje edhe me materiale të tilla si lidhjet metalike që i gjeni vetëm në pajisje të shtrenjta të markave të tjera.

Sa për ekrani i tij është gjithashtu shumë i mirë, me cilësi befasuese. Përveç kësaj, do të keni një sistem operativ Windows 10 Home dhe gjithçka që kërkoni në këtë lloj pajisjeje. Sigurisht, për sa i përket performancës, nuk mund të presësh një pajisje ultra të fuqishme, pasi ato zakonisht përfshijnë pajisje disi më modeste. Megjithatë, ato janë të mjaftueshme për ata që kërkojnë pajisje të lira  përdorimi bazë (navigacion, automatizimi i zyrës, multimedia, për studentë, fillestarë që kanë filluar të mësojnë shkenca kompjuterike, ...).

Pse laptopët TECLAST janë kaq të lirë?

Laptopët TECLAST janë aq i lirë pasi ato shtojnë disa kushte që lejojnë uljen e kostove dhe shitjen e pajisjeve me këto çmime:

 1. Ato prodhohen dhe montohen në Kinë, gjë që paraqet kursime të konsiderueshme. Megjithatë, shumë marka të njohura bëjnë të njëjtën gjë dhe ato nuk janë aq të lira. Kjo pasi TECLAST, përveç fuqisë punëtore nga vendi aziatik, ka edhe këto pika.
 2. Por është gjithashtu se ata nuk shesin aq shumë seri dhe modele sa prodhuesit e tjerë, as nuk shesin opsione me shpërndarje tastierë për çdo vend siç bëjnë markat e mëdha, por fokusohen në një model të vetëm, i cili është më i lirë.
 3. Dhe së fundi, ata përdorin pajisje më modeste, të tilla si procesorë të gjeneratës së mëparshme ose të nivelit të ulët për të shmangur shtrenjtimin e pajisjeve. Gjithashtu nuk do të shihni një TECLAST me harduer shumë ekstrem, si për shembull me SSD me kapacitet të lartë, një RAM me kapacitet të madh, GPU të dedikuara të fuqishme, etj.
 4. Ata nuk kanë shërbime teknike për të gjitha vendet, si markat e tjera, që do të thotë edhe kursime në kosto për kompaninë.
 5. Dhe nëse doni një arsye më shumë, pasi nuk është një markë e njohur, nuk do të paguani as për një markë, siç ndodh në kompjuterët e tjerë si Apple, Razer, MSI, Dell etj.

Laptopë TECLAST: Mendimi im

tastierë laptopi

E vërteta është se TECLAST është një markë që përputhet. Pavarësisht nga çmimi i lirë, ai mund të jetë një opsion i shkëlqyeshëm për studentët që kërkojnë diçka shumë të lirë, për fillestarët që duan një kompjuter për të mësuar, për përdoruesit që përdorin një laptop të thjeshtë, për kompanitë modeste që duhet të blejnë një sasi të madhe. të pajisjeve dhe të zvogëlojë kostot, madje edhe për ata që kërkojnë një laptop për të eksperimentuar dhe nuk duan të dëmtojnë pajisjet e tyre kryesore.

Laptopët e tyre kanë një dizajn mjaft interesant, dhe me materiale dhe përfundime cilësore. Ata me të vërtetë befasojnë në këtë kuptim kur sheh çmimin në krahasim me markat e tjera të njohura që kanë strehime më pak të rregullta ose materiale plastike.

Nga ana tjetër, ato mund të kenë disa mangësi si performanca, ose detaje të caktuara që mund të përmirësohen, si p.sh. tastiera me prekje, faqosja e tastierës, etj., por lidhja e tyre, cilësia e ekran dhe zë, ata mund të mbulojnë ato pika negative dhe t'u ofrojnë përdoruesve një përvojë të mirë.

Që nga krijimi i firmës në vitin 1999, kompania ka arritur të jetë një referencë e tërë në Kinë, duke udhëhequr tregun aziatik për nga origjinaliteti dhe çmimet e përballueshme, duke i lejuar të gjithëve të aksesojnë teknologjinë. Me pak fjalë, nëse jeni duke kërkuar për diçka të bukur dhe të lirë, atëherë merrni një TECLAST ...


Po kërkoni një laptop të lirë? Na tregoni sa dëshironi të shpenzoni

dhe ne ju tregojmë opsionet më të mira

400 €


* Lëvizni rrëshqitësin për të ndryshuar çmimin

Lini një koment

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.