Sipërfaqe

Microsoft donte të ndiqte hapat e Apple dhe lançojnë ekipet e tyre të harduerit me sistemin operativ Windows. Dhe ia ka dalë mjaft mirë, me dizajne mjaft interesante nga shumë aspekte, si dhe me një performancë dhe cilësi vërtet të admirueshme. Nëse dëshironi pajisje që janë të besueshme dhe inovative, atëherë një laptop Surface është ajo që ju nevojitet.

Këto ekipe janë shumë të mira edhe për përdorim profesional, ku kërkesat janë më të lartat. Dhe lëvizshmëria do t'ju lërë vërtet të befasuar, si dhe materialet premium të ndërtimit dhe qëndrueshmëria ...

Ofertat më të mira në Surface

Llojet e sipërfaqeve

Aktualisht, gama e pajisjeve Surface është rritur, me modele që mund të përshtaten për nevoja të ndryshme dhe gjithashtu me Çipat AMD, dhe jo vetëm Intel si në fillim. Kjo i bën ato një alternativë për t'u marrë parasysh.

Për të qenë në gjendje të zgjidhni modeli më i mirë i Microsoft Surface, duhet të dini se çfarë ofron aktualisht kompania Redmond:

Sipërfaqja Pro

Ky model është në thelb një tablet dixhital me performancë të lartë të cilit mund t'i shtohet ose hiqet tastiera. Një i konvertueshëm me lëvizshmërinë dhe shkathtësinë më të mirë për t'u përdorur si një laptop konvencional ose si një tabletë kur ju nevojitet.

Pesha dhe vëllimi i tij janë vërtet të ulëta, përveçse ka një autonomi shumë të lartë. Sa i përket ekranit, ai ofron një ekran me prekje 12.3”, që është mbi mesataren për tabletët, përveç që ka Windows 10 për të pasur të gjithë softuerin që keni në çdo PC tjetër.

Laptopi i sipërfaqes Shko

Është një version elegant me një dizajn shumë të kujdesshëm. Është një ultrabook me një ekran 12.4” dhe një panel me prekje.

Prandaj, do të keni të gjitha avantazhet e një ultrabook, dhe komoditetin e një ekrani me prekje, i cili do t'ju lejojë të menaxhoni Windows 10 me gjeste dhe prekje, duke hapur një botë mundësish.

Sipërfaqja Shko

Është modeli më i vogël dhe më i lehtë nga Microsoft. Me një ekran me prekje 10.5” dhe një tastierë të pavarur që mund ta hiqni ose ta lidhni në ekran, për të punuar në modalitetin tablet ose laptop.

Prandaj, është mjaft i ngjashëm me Surface Pro, vetëm më modest për sa i përket performancës dhe dimensioneve.

Sipërfaqja Laptop

Kjo seri ka edhe një ekran me prekje, me versione 13.5 "ose 15", në varësi të asaj që ju preferoni. Përveç kësaj, është shumë i hollë dhe elegant, për ata që kërkojnë një ultrabook për të gjitha llojet e detyrave.

Librin Sipërfaqësor

Ky laptop ka gjithashtu një ekran me prekje të shkëputur nga tastiera, me cilësime 13.5” dhe 15”. Përveç kësaj, është një ultrabook, si ai i mëparshmi. I vetmi ndryshim është se në këtë rast fokusi ka qenë në ofrimin e më shumë fuqisë për ata që kanë nevojë për performancë të mirë.

Sipërfaqja Pro X

Është një 2 në 1, me një ekran me prekje 13” dhe tastierë që mund ta ndani sa herë që dëshironi ta përdorni si tablet. Ju mund të mendoni se është i ngjashëm me serialet e tjera të parë tashmë, por e vërteta është se ka një ndryshim të madh, dhe është në lidhjen e tij.

Në këtë rast, përfshihet 4G LTE, kështu që ju mund të shijoni një lidhje të dhënash kudo që të jeni, edhe nëse nuk ka lidhje WiFi.

Microsoft ofron gjithashtu një mori të aksesorë për këto pajisje, si kufjet me valë, pajisjet periferike si miu dhe tastiera, kutitë, pena e famshme Surface Pen (stilolapsa dixhitalë për ekranet Surface) etj.

Çfarë është një Sipërfaqe?

sipërfaqe e lirë

Microsoft Surface është një markë me një numër pajisjesh celulare me ekran prekës, siç mund të nënkuptojë vetë emri i saj. Ju keni pajisje të palosshme dhe laptopë me performancë të lartë dhe lëvizshmëri të shkëlqyeshme që dallohen për dizajnin e tyre dhe disa detaje që nuk mund t'i gjeni në produkte të tjera, të tilla si një tastierë cilësore dhe tastierë me prekje.

Edhe pse kompania nuk e quan Surface-in e saj as tablet, as PC, e vërteta është se ato janë i konvertueshëm ose 2-në-1 ashtu si edhe produktet e tjera konkurruese. Kjo do të thotë, ju do të keni më të mirën midis një tableti dixhital dhe një laptopi në majë të gishtave. Disa pajisje të dizajnuara për përdoruesit aktualë, si një evolucion i pajisjeve klasike.

Megjithatë, performanca e tij është shumë më e lartë se ajo e çdo tableti, duke u ngjasuar me ultrabook-ët dhe laptopët më të fuqishëm të konkurrencës, si dhe përdorimi i Dritaret 10 në vend të Android, ose iPadOS, siç ndodh në markat e tjera. Kjo është diçka që mund të kufizojë shumë për sa i përket aplikacioneve që mund të përdorni, ndërsa në Surface mund të keni të gjitha programet dhe videolojërat që keni në kompjuterin tuaj konvencional ...

A keni Windows të plotë për të instaluar ndonjë program?

sipërfaqja e laptopit

Po, Surface vjen e pajisur me një Microsoft Windows 10 i plotë dhe funksional. Nuk ka kufizime siç mund të ketë në tableta të tjerë. Siç e përmenda, ata kërkojnë më të mirën e të dy botëve, duke shtuar avantazhet e një tableti dhe një laptopi, por duke eliminuar disa pengesa që mund të ketë të parët.

Në Surface, mund të instaloni dhe ekzekutoni ndonjë softuer që përdorni në Windows-in tuaj të zakonshëm, nga Office, te softueri i palëve të treta, përmes lojërave video. Në këtë kuptim, nuk ka asnjë ndryshim me një PC konvencional.

Ku të blini një sipërfaqe më të lirë

Microsoft Surface mund të gjendet në shumë dyqane e zakonshme ku ofrohen produkte kompjuterike, të tilla si:

 • Amazona- Ka numrin më të madh të modeleve Surface, me çmime të ndryshme për të zgjedhur. Ju jo vetëm që keni mundësinë të kërkoni vërtet atë që kërkoni, por gjithashtu keni të gjitha avantazhet dhe garancitë e kësaj platforme, si dhe mund të përfitoni nga veçoritë Premium nëse jeni klient premium.
 • Gjykata angleze: Rrjeti spanjoll i supermarketeve ka edhe disa modele Surface mes produkteve të tij. Çmimet, në këtë rast, nuk janë më të mirat, megjithëse mund të përfitoni nga promocionet dhe ofertat që dalin përfundimisht. Dhe, sigurisht, ju keni mundësinë ta porosisni Surface-in tuaj online, ta merrni në shtëpi ose të shkoni vetë në dyqan nëse nuk dëshironi të prisni.
 • Microsoft Shitore: është dyqani zyrtar, nga ku mund të blini produkte Surface si dhe aksesorë. Ashtu si me dyqanet Apple ose Google, edhe ato të Redmon ofrojnë pajisjen e tyre përmes kësaj platforme.
 • mediamarkt: Dyqanet gjermane zakonisht ofrojnë çmime shumë konkurruese, pavarësisht nëse blini nga faqja e tyre e internetit ose personalisht nga një nga pikat e tyre të shitjes. Edhe pse ato nuk kanë një larmi kaq të madhe si në rastin e Amazon, PCComponentes ose dyqanin zyrtar të Microsoft.

Kur të blini një laptop Surface më të lirë?

L Laptopë sipërfaqësor Nuk kanë çmimet më të ulëta në treg, edhe pse kjo është e kuptueshme, duke pasur parasysh veçoritë që ofrojnë dhe cilësinë e tyre. Prandaj, mund të prisni që një nga këto ngjarje të mund t'i gjeni më të përballueshme:

 • Zi e premte: E Premtja e Zezë vjen çdo Nëntor, pas Ditës së Falënderimeve. E enjtja e katërt e këtij muaji sjell zbritje të mëdha në një mori produktesh, ndaj ka të ngjarë që Surface-in tuaj ta merrni shumë më lirë në çdo dyqan.
 • Dita e Kryeministrit: për klientët e Amazon me Prime, platforma amerikane ofron zbritje ekskluzive një ditë në vit. Një mundësi e mirë për të përfituar nga ajo që po kërkoni me një çmim të arsyeshëm.
 • Cyber ​​e hënë: pas të Premtes së Zezë, një tjetër ngjarje e mrekullueshme në internet zhvillohet të hënën në vijim. Të gjitha dyqanet në rrjet janë të mbushura me zbritje shumë të shijshme, si ato të së premtes së kaluar. Prandaj, është një shans i dytë për ta bërë Surface-in tuaj më të lirë.
 • Dita pa TVSH: në dyqane si Mediamarkt ka ditë që produktet teknologjike ulen me 21%, që përkon me vlerën e kësaj takse.

Microsoft Surface, a ia vlen? Mendimi im

sipërfaqe

Dhe ai është këtu profesionist dhe ju jeni duke kërkuar për një ekip të madh, ose nëse ju pëlqen të shijoni më të mirën, e vërteta është se Microsoft nuk është zhgënjyer me modelet e saj Surface. Vërtet ia vlen të investoni pak më shumë për të marrë të gjitha ato shtesë, si:

 • cilësi Premium, i përfunduar me materiale të tilla si shasia e aliazhit të magnezit, e cila i jep asaj qëndrueshmëri, lehtësi dhe shpërndarje më të mirë të nxehtësisë.
 • Windows 10 Home dhe Pro për kompjuterë që mund të shndërrohen në tabletë, gjë që është një avantazh për të përdorur të gjitha llojet e softuerëve, krahasuar me tabletët me Android.
 • Lëvizshmëri ekstreme, meqenëse janë ultra të holla, shumë të lehta, kompakte dhe kanë një autonomi shumë të lartë. Mund të punoni edhe deri në 10 orë me një karikim të vetëm të baterisë.
 • El tastierë Është më i miri që mund të gjeni në laptopë dhe nëse zgjidhni një maus Microsoft, ai ka modele që janë ndër më të vlerësuarat.
 • Ekran me prekje me definicion të lartë, në mënyrë që ta trajtoni me gjeste ose prekje në një mënyrë më komode, nëse dëshironi ta bëni pa tastierë.
 • Conectividad të mirë për një të konvertueshme / ultrabook. Pavarësisht se krahët e tyre janë shumë të hollë dhe kanë karakteristika të përbashkëta me tabletët, ato kanë lidhje shumë të mirë, me USB, Bluetooth, WiFi, 4G në disa modele etj.
 • performanca më mirë se çdo tabletë. Krahasuar me konfigurimet ARM, në këta kompjuterë do të keni procesorët më të fundit dhe më të fuqishëm nga AMD dhe Intel, me konfigurime që shkojnë përtej 4 GB RAM në disa raste dhe memorie të ngurtë me kapacitet të lartë.

Më negative është me të vërtetë çmimi i saj, pasi nuk janë laptopët më të lirë ...


Po kërkoni një laptop të lirë? Na tregoni sa dëshironi të shpenzoni

dhe ne ju tregojmë opsionet më të mira

400 €


* Lëvizni rrëshqitësin për të ndryshuar çmimin

Lini një koment

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.