Çmimi më i mirë i cilësisë së laptopit

Nëse dëshironi të shpenzoni më pak se 1.000 euro në një laptop, Ne ju rekomandojmë që të lexoni këtë udhëzues për të gjetur laptopin me cilësi më të mirë dhe çmim.

Nëse jeni duke kërkuar për një përzgjedhje të laptopëve më të mirë të cilësisë dhe çmimit, qëndroni sepse këtu do të gjeni modelin që kërkoni, si për nga çmimi, ashtu edhe për veçoritë.

Krahasimi i laptopëve me cilësi më të mirë-çmim 2021

Për t'ju ndihmuar të zgjidhni, ne kemi përgatitur një tabelë krahasuese me modelet që ne konsiderojmë të jenë një nga opsionet më të mira dhe me një çmim më të rregulluar që mund të blini sot.

Për ne, këta janë 7 laptopët me vlerën më të mirë për paratë:

 1. libër huawei mate
 2. Libri heroik i Chuwi
 3. MacBook Air
 4. Lenovo IdeaPad 3
 5. Tastet T F7S
 6. HP Envy 15
 7. Libri Asus Vivo

Laptopët me cilësi më të mirë me çmim të vitit 2021

Çmimi më i mirë i cilësisë së laptopit me i5

ASUS ZenBook është laptopi më i mirë me vlerë për para në këtë rast, në ato laptopë me procesor i5 nga Intel. Ekrani është 14 inç në këtë rast, me rezolucion HD. Një madhësi e mirë për të punuar dhe lundruar pa probleme, si dhe për të qenë në gjendje të shikoni lehtësisht përmbajtjen e transmetimit.

Procesori specifik që përdor është Intel Core i5-1135G7, i cili vjen i shoqëruar edhe me 16 GB RAM dhe 512 GB memorie, në formën e ssd në këtë rast. Karta grafike që përfshihet në këtë laptop është Intel Iris Xe. Windows 10 Home përdoret për sistemin operativ, siç është zakonisht në këtë gamë laptopësh.

Një opsion i mirë për t'u marrë në konsideratë. Ka garancinë e cilësisë ASUS, specifika që plotësojnë plotësisht dhe një çmim i mirë. Pra, plotëson gjithçka që ne po kërkonim me këtë rast.

Çmimi më i mirë i cilësisë së laptopit me i7

Nëse kërkojmë të ngjitemi një shkallë në këtë listë, bastet në a laptop me i7, mund të gjejmë disa opsione të mira. Por laptopi me vlerën më të mirë për para në këtë rast është LG Gram. Ky model i markës ka një madhësi ekrani 14 inç, me rezolucion Full HD. Ideale për të punuar, luajtur, shikuar përmbajtje ose shfletim.

Procesori që përdor është nga kjo gamë i7, konkretisht ka gjeneratën e fundit Intel Core i7. Ajo vjen me një RAM 16 GB dhe një ruajtje në formën e SSD në këtë rast, për një përvojë shumë më të qetë të përdoruesit. SSD ka një kapacitet prej 1 TB. Ndërsa karta grafike në këtë rast është një Intel Iris Xe Graphics. Ai ka një sistem operativ (Windows 10), kështu që me marrjen e tij mund të filloni të punoni me të.

Një laptop i mrekullueshëm për t'u marrë parasysh, i cili ka një procesor që garanton performancë të mirë në çdo kohë. I fuqishëm, i shpejtë dhe me një përvojë të qetë falë SSD-së së tij.

Laptop 13 inç i cilësisë më të mirë

Nëse ajo që po kërkonit do të ishte Laptopë 13 inç, MacBook Air është një opsion i mirë për t'u marrë në konsideratë. Zotëron a Madhësia e ekranit 13,3 inç, me një rezolucion të retinës. Është një ekran disi më i vogël, por që e bën laptopin edhe më të lehtë për ta marrë me vete në çdo kohë kudo dhe kështu mund të punojë, studiojë ose shikojë përmbajtje gjatë pushimeve tuaja.

Përdor një procesor Apple M1. Përveç kësaj, ai ka 8 GB RAM dhe ka një hapësirë ​​ruajtjeje 256 GB në formën e një SSD. Kështu që ne mund të presim funksionim më të shpejtë dhe më të qetë në çdo kohë me këtë laptop të markës. Grafika që përdor është gjithashtu nga Apple. Ndërsa ka versionin më të fundit Mac OS si sistem operativ.

Një laptop cilësor, me një çmim vërtet të volitshëm. Kjo është arsyeja pse është vlera më e mirë për para në këtë gamë. Prandaj, nëse po kërkoni për një që është disi më i vogël se modelet e tjera, kjo është perfekte. Do të jeni në gjendje të punoni dhe të studioni në mënyrë perfekte, por me një madhësi disi më kompakte.

Laptop lojrash me cilësi më të mirë

MSI Modern është një nga opsionet më të mira në këtë segment të laptopë lojrash dhe vlera më e mirë për para. Ka një ekran 14 inç në madhësi, e cila është një madhësi e mirë kur bëhet fjalë për të luajtur. Rezolucioni në këtë rast është Full HD, i cili do të na lejojë të vlerësojmë në mënyrë perfekte të gjitha detajet në të, gjë që padyshim do të na japë një performancë të mirë.

Ky laptop lojrash përmban një procesor Intel Core i7-1165G7. Vjen me 16 GB RAM dhe 512 GB memorie SSD, një kombinim ideal për një përvojë të qetë të përdoruesit në çdo kohë. GPU-ja është thelbësore në këtë laptop, duke përdorur një Intel Xe Graphics, megjithëse ekziston një mundësi për ta marrë atë me variante më të fuqishme me Nvidia GTX.

një opsion shumë i mirë në segmentin e laptopëve të lojrave. Çmimi i mirë, specifikimet e mira dhe performanca e garantuar. Pra, është një opsion për t'u marrë parasysh në këtë rast.

Laptopi më i mirë me vlerë për para për studentët

El laptop me vlerë më të mirë për para për studentët është CHUWI HeroBook. Për të filluar, ne po flasim për një 2-në-1, që do të thotë se është një tablet dhe një kompjuter në të njëjtën pajisje. Sa i përket ekranit të tij, ai është një IPS i laminuar me një rezolucion panoramik 1920 × 1080, domethënë 16: 9. Është një rezolucion i mirë për kompjuterët që shfaqin më shumë përmbajtje në të njëjtën hapësirë.

Brenda, ky laptop hibrid ka një procesor Gemini-Lake N4100 që, i bashkangjitur në diskun e tij SSD i fortë, 256 GB në këtë model dhe 8 GB RAM e tij do të na lejojnë të kryejmë të gjitha llojet e operacioneve sa hap e mbyll sytë.

Përmendja e veçantë meriton mundësinë e përdorimit të tij si tabletë: ekrani është 10,1, e cila është afërsisht 2 ″ më e madhe se madhësia mesatare. Pasja e një ekrani me prekje do të na lejojë të përdorim një majë shkruese për të vizatuar dhe për të luajtur disa tituj për pajisjet celulare. Sistemi operativ që përdor ky laptop është Windows 10, ndaj nuk jemi të kufizuar vetëm në aplikacionet celulare, por mund të instalojmë edhe aplikacione desktop.

Dhe pse është laptopi më i mirë me vlerë për para për studentët? Epo, sepse të gjitha sa më sipër mund t'i arrijmë për një çmim më pak se 300 €.

Laptop me cilësi më të mirë me çmimin më të mirë me SSD

El laptopi më i mirë me SSD Është padyshim Lenovo Legion 5. Është një kompjuter i krijuar për Gaming, pra për të qenë në gjendje të luajë video lojëra në mënyrën më efikase. Kjo do të thotë gjithashtu se duhet të përfshijë komponentë disi më të fuqishëm sesa në një kompjuter zyre, si p.sh GB RAM 16 që përfshin këtë laptop.

Për të SSD, disku që përfshin këtë laptop Lenovo Gaming është i 512GB, ku mund të vendosim disa tituj të rëndë. Ndoshta pika e dobët e këtij kompjuteri është procesori i tij, pasi ai përfshin një i5 që mund të jetë paksa i drejtë, veçanërisht në momentin e ngarkimit të përmbajtjes, përderisa e blejmë për të luajtur, megjithëse kemi mundësi ta blejmë me i7. Ekrani i përdorur nga ky kompjuter është ai standard i madh, domethënë 15.6 ″.

Natyrisht, nuk mund të kërkojmë shumë nëse duam një kompjuter të ekuilibruar që përfshin një disk të mirë SSD me një çmim të mirë. Dhe a është kjo Lenovo për të cilën është në dispozicion më pak se 1000 €, që është shumë më pak se pajisjet e tjera të këtij lloji që përfshijnë edhe komponentë disi më të avancuar.

Lenovo Ideapad Slim 1

Nëse modeli i mëparshëm nuk ka magazinë ose është rritur ndjeshëm në çmim, ju rekomandojmë të shkoni te Lenovo Ideapad Slim 1 që kushton afërsisht 300 euro. Ka 4 GB RAM dhe memorie prej 64 GB, por është pak më i madh dhe më i rëndë se Acer, dhe ekrani i tij nuk është aq i mirë, gjë që e përjashtoi atë si rekomandimin tonë kryesor, por sigurisht që është një model për t'u marrë parasysh. ata që duan diçka më të lirë.

libër kromi acer

Nëse tashmë keni një kompjuter Windows dhe keni nevojë për një pajisje dytësore për të lundruar në ueb, për të kontrolluar emailin tuaj dhe për të bërë pak punë në zyrë, ju rekomandojmë një Chromebook.

Zgjedhja jonë kryesore në këtë kategori është Chromebook 314

Nuk është aq fleksibël sa një PC me Windows, por procesori i tij 8-bërthamash 2 Ghz dhe 4 GB RAM, Chrome funksionon shumë më shpejt se një laptop Windows me karakteristika të ngjashme ose superiore. Mund të lexoni më shumë në udhëzuesin tonë për pajisjet Chromebook.

Dëshironi më shumë opsione? Mos i humbisni këto laptopë të lirë me të cilën edhe ju do të keni të drejtë me siguri.

Acer Aspire 5

Megjithëse kemi parë disa laptopë me cilësi shumë të mirë për çmimin që paguajmë, nëse do të blija një laptop Windows për më pak se 600 euro ose më pak, do të zgjidhja konfigurimin e Acer Aspire 5.

Ashtu si laptopët e tjerë të madhësisë dhe gamës së tij të çmimeve, Acer Aspire 5 Me më pak se 600 euro është disi më i trashë dhe më i rëndë se një ultrabook siç është MacBook Air, por vlen përgjysmë dhe nuk humbet aq sa mendoni një laptop i nivelit të lartë. Ka ekran Full HD dhe SSD. Keni një Procesor shumë i shpejtë Intel Core i5 me katër bërthama, 8 GB RAM dhe një hard disk SSD 512 GB, ai vjen gjithashtu me një tastierë të mirë, tastierë dhe një jetëgjatësi mesatare të baterisë aq të gjatë sa të mos jetë e nevojshme të futet në prizë gjatë gjithë ditës.

Është gjithashtu më i lehtë se shumë nga homologët e tij, dhe në një nivel ndërtimi dhe dizajni, duket më pak i lirë se shumë laptopë në gamën e tij të çmimeve. Përveç kësaj, ai ka një menteshë që mund të hapet deri në 300 gradë, megjithëse nuk është kjo arsyeja pse ne e rekomandojmë atë. Më poshtë mund të shihni pse Ne kemi zgjedhur këtë model si laptopin më të mirë me cilësi dhe çmim.

Kështu që, Për më pak se 600 euro ju merrni një procesor Intel Core i5-1135G7 me katër bërthama, 8 GB RAM DDR4 dhe një hard disk SSD 512 GB me 8 GB memorie RAM., e cila është e mjaftueshme për shumicën e detyrave që nuk përfshijnë fotografi të rënda, modifikim video ose lojëra video.

Ky version i ri ka një çmim shumë më të arsyeshëm dhe është shumë më i fuqishëm, dhe për këtë arsye ne e kemi zgjedhur atë si laptopin më të mirë me cilësi dhe çmim..

Një mik inxhinier si unë, por edhe më shumë në harduer i dha atij 4 yje nga pesë me premisën se nëse e ruani cilësimin më pak se 800 euro, do të keni një laptop shumë kompetent. Nëse e tejkaloni atë shumë, keni shumë opsione më të mira, veçanërisht kur bëhet fjalë për ekranin dhe cilësinë e ndërtimit, siç e përmendëm edhe më lart.

Ekspertë të tjerë që u konsultuam thanë: «Nëse po kërkoni një laptop solid i nivelit të lartë të mesëm pa ekran me prekje me të cilin mund të kryeni shumicën e detyrave tuaja të përditshme, Acer A5 me procesor Core i5 ose ai me procesor Core i7 janë opsione të mira”.

Markat me laptopë me cilësi më të mirë dhe çmim

Kur kërkojmë për një laptop të ri, gjeni një model me vlerën më të mirë për para eshte esenciale. Në këtë mënyrë, ne e dimë se blejmë një laptop që do të na japë performancë të mirë, por pa paguar shumë para për të. Kjo është diçka që vlen për laptopët e mëposhtëm, të cilët mund t'i blejmë në segmente të ndryshme.

Gjeni se çfarë markat më të mira të laptopëve me modelet më të spikatura të secilit

Në treg ka të caktuara markat e laptopëve që takohen në mënyrë perfekte me këtë kërkim të vlerës për para. Prandaj, ato janë opsione që duhet t'i kemi gjithmonë parasysh kur kërkojmë një laptop të ri:

Acer

Ka nje game te gjere laptopesh, me modele te te gjitha llojeve, gjithashtu edhe gaming. Gjithmonë mund të gjejmë modele cilësore me çmime të përballueshme, ndaj është një markë që duhet pasur parasysh.

HP

Ndoshta më i njohuri për shumicën e përdoruesve, si dhe ka një katalog më të gjerë në këtë drejtim. Laptopë të mirë, çmime të përballueshme dhe një gamë që i përshtatet të gjitha llojeve të përdoruesve sot.

Lenovo

Marka kineze është më e shitura në mbarë botën. Është marka që përfaqëson më së miri vlerën për para. Meqenëse kemi shumë laptopë cilësorë, por me çmime shumë të arsyeshme.

Si të zgjidhni laptopin më të mirë me cilësi dhe çmim?

Kur shihni kompjuterë desktop dhe laptopë në reklamat televizive, zakonisht ka gjithmonë disa karakteristika që përdoren shpesh për të përcaktuar se çfarë na ofron ai modeli në fjalë. Këto karakteristika zakonisht përfshijnë lloji i procesorit, madhësia e ekranit dhe sasinë e memories së kompjuterit. Dhe mos harroni, se kujtesa të cilës i referohen gjithmonë është memoria me akses të rastësishëm (RAM), nuk duhet ta ngatërroni kurrë me kapacitetin e ruajtjes në hard disk ose diskun e gjendjes së ngurtë.

Le të kthehemi pak mbrapa dhe të flasim për mënyrën se si kemi vendosur kriteret tona për të gjetur një laptop të lirë, por cilësor. Në thelb ne jemi duke kërkuar për një laptop me shkathtësinë maksimale të mundshme funksionale për më pak se 500 euro. Është e qartë se nuk është kompjuteri më i lirë që mund të gjeni, por do të jetë një pajisje që mund ta përdorni çdo ditë dhe me të cilën do të jeni mjaft të lumtur për disa vite.

Më tej do të detajojmë se cilat janë veçoritë që duhet të keni parasysh kur blini një laptop me një çmim të arsyeshëm dhe një pajisje mjaft të fuqishme për atë që ne paguajmë për të.

Sistemi operativo

Supozojmë se jeni student me buxhet ose dikush që ka nevojë për një kompjuter kryesor. Meqenëse nuk po kërkojmë një kompjuter dytësor, ai duhet të jetë në gjendje të bëjë sa më shumë gjëra të jetë e mundur për një buxhet të arsyeshëm. Një tablet ose Chromebook mund të mbulojë 80 për qind të nevojave tuaja kompjuterike dhe janë ideale si pajisje dytësore (ose si pajisje kryesore për dikë me nevoja shumë të thjeshta), por ky udhëzues është shkruar për njerëzit që kanë nevojë për një pajisje që mund t'i bëjë të gjitha. .

Kjo do të thotë se ne jemi duke kërkuar për një kompjuter WindowsMeqenëse Macbook-ët fillojnë me rreth 900 dollarë dhe Linux nuk janë shumë të lehta për t'u përdorur nga përdoruesi mesatar. Gjithashtu, Windows ka softuerin më të përputhshëm.

Laptopët me cilësi dhe çmim më të mirë janë ata që nuk kanë një sistem operativ pasi kursejmë koston e licencës dhe mund ta marrim më lirë ose të bastojmë në sisteme operative falas si Linux ose Ubuntu:

çmim

çmimi më i mirë i cilësisë së laptopit

Me MacBook-ët e shndritshëm dhe ultrabook-ët e hijshëm që marrin pjesën më të madhe të vëmendjes, është e lehtë të harrohet se buxheti mesatar për një laptop të ri është rreth 450 dollarë. Shumë laptopë 450 euro kanë një ndërtim që lë shumë për të dëshiruar, fuqi të ulët dhe janë të pakëndshëm për t'u përdorur.Me Po juA ju kujtohet netbooks? Paul Thurrott është një nga ata njerëz që fajësojnë tepricën e netbook-ve me fuqi të ulët që dolën në shitje midis viteve 2008 dhe 2010 për shkak se i bëri përdoruesit të blejnë laptopë të lirë me fuqi të ulët tani. "Ju merrni atë për të cilën paguani" është po aq e vërtetë në nivelet e ulëta sa është në krye, dhe shumica e laptopëve me vlerë 450 dollarë u është dashur të bëjnë shumë kompromis për të arritur në atë çmim: kurseni RAM ose memorie. njësi hapësinore, rezolucion të ulët të ekranit, procesorë jo shumë të fuqishëm ...

Është e vështirë të gjesh një laptop të mirë për më pak se 450 euro. Pikërisht kur arrijmë diapazonin prej 680-725 euro kur fillojmë të gjejmë gjëra vërtet interesante, shpesh me të njëjtat veçori si Ultrabook-ët më të shtrenjtë, por pa gjithë zhurmën. Pas orëve të tëra kërkimesh dhe krahasimi të veçorive, kemi parë se çmimi në të cilin gjenden pajisjet më të mira është 590 euro.

Hardware

Processor

Laptopë në këtë gamë çmimesh Ato janë mjaft të fuqishme për të përmbushur nevojat e shumicës së përdoruesve dhe përfaqësojnë një hap cilësor për sa i përket ndërtimit dhe performancës, megjithëse ka ende njerëz që preferojnë të paguajnë për një laptop të lirë, në të gjitha kuptimet e tij. Ne e dimë se çdo euro vlen, por sa më mirë laptopi që blini tani, aq më pak zhgënjim do të keni tani dhe në të ardhmen. Realisht, kur blen një laptop, ajo që po blen është koha, koha që do të kalojë derisa të duhet të blesh një të ri. Ju dëshironi veshje që mund t'i vishni për një kohë të gjatë, jo një pajisje që ju frustron menjëherë jashtë kutisë.

Ajo që ne kërkojmë në laptopin me cilësi më të mirë dhe çmim është: a procesor me dy bërthama ose më mirë; të paktën një laptop i3, megjithëse ideali është a laptop i5; të paktën 8 GB RAM dhe 500 GB hapësirë ​​ruajtëse; Një SSD do të ishte i shkëlqyeshëm sepse e bëjnë pajisjen të ndihet shumë më shpejt, megjithëse nuk është realisht e realizueshme në këtë gamë çmimesh, dhe nëse ky do të jetë kompjuteri juaj i vetëm, do të dëshironi hapësirën shtesë të ruajtjes që ju jep një hard disk. . Në rastin më të mirë, ne mund të marrim një SSD të vogël memorie për të ndihmuar me detyrat më të shpeshta. Nëse blini laptopin më të përshtatshëm, përveç kësaj, më vonë, kur ta përballoni, mund të ndryshoni hard diskun që ka si parazgjedhje për një SSD (si në rastin e përzgjedhjes sonë).

Sot, çdo laptop duhet të ketë Porta USB 3.0, 802.11n WiFi (preferohet me dy breza), Bluetooth 4.0, një lexues kartash SD dhe një mënyrë për të lidhur një monitor të jashtëm. Të gjitha pajisjet jo-Ultrabook duhet të kenë gjithashtu një Porti Ethernet. Tastiera dhe tastiera duhet të jenë mjaft të përdorshme sa të mos keni nevojë të lidhni një tastierë ose maus të jashtëm dhe jetëgjatësia e baterisë duhet të jetë mbi mesataren, veçanërisht nëse jeni student që sjell laptopin tuaj në klasë.

Një ekran me prekje nuk është një mjet thelbësor. Është e dobishme për ndërfaqen e përdoruesit që Microsoft prezantoi me Windows 10, por ajo ndërfaqe ka shumë pak aplikacione që ia vlejnë vërtet. Nëse përdorni desktopin tradicional shumicën e kohës, shmangia e ekranit me prekje është një mënyrë e mirë për të kursyer peshë dhe para. Një makinë optike është një bonus.

çmimi më i mirë i cilësisë së laptopit

Madhësi

Sa më i lëvizshëm aq më mirë; Nuk do të gjeni veçoritë dhe transportueshmërinë e një ultrabook në këtë pikë çmimi, por duhet të jeni në gjendje ta fusni laptopin në një çantë dhe të dilni jashtë në mënyrë të sigurt. Është gjithashtu e mirë për të pasur akses të lehtë në RAM dhe në lojëra elektronike, pasi përmirësimi i RAM-it ose shtimi i një SSD mund t'i sjellë një jetë të re laptopit tuaj të vjetër. Plus, është mirë të filloni me bazat dhe të shtoni më shumë ashtu siç ju lejon buxheti.

Madhësia do të varet kryesisht nga inçët që duam në ekran. Nëse është 15 ose më shumë, madhësia dhe trashësia e tij do të jenë më të mëdha nëse lëvizim në këtë linjë çmimi, duke lënë modelet më të lehta dhe më të holla për modelet e nivelit të lartë që do të kushtojnë dyfish ose trefish në shumicën e rasteve.

Në varësi të përdorimit që do t'i jepni kompjuterit, mund të keni disa Laptop 13 inç ose keni nevojë për një diagonale më të madhe në rast se do ta përdorni për detyra projektimi, punë etj.

Ku të blini laptopë me vlerë për para

Amazona

Amazon është një dyqan online që është popullor për të ofruar pothuajse gjithçka, me një çmim të mirë dhe me shërbim të mirë ndaj klientit dhe pas shitjes. Me gjithçka që shesin, do të ishte e vështirë të thuash se cila është pika e tyre e fortë apo produkti i tyre yll, por mund t'ju siguroj se ata kanë oferta të mira për artikujt elektronikë, si tabletët, celularët apo laptopët. Ndër laptopët që ofrojnë mund të gjejmë më të fuqishmit, të shtrenjtë dhe me dizajnin më të mirë, por edhe të tjerë më diskretë me vlerë të mirë për paratë që siç e kemi shpjeguar do të kenë edhe garancinë më të mirë.

mediamarkt

Kush nuk e ka dëgjuar ndonjëherë shprehjen "Unë nuk jam budalla" në një reklamë televizive? Mund ta dëgjojmë edhe në radio ose ta shohim në postera, por gjithmonë kur ajo që reklamohet është dyqani Mediamarkt. Slogani i referohet faktit që ne duhet të jemi gati për të blerë në një dyqan që ofron produkte të mira me çmime të mira, dhe pikërisht këtë bën ky dyqan që vjen nga Gjermania dhe i të cilit specialiteti janë artikujt që lidhen me elektronikën. Në katalogun e tij do të gjejmë laptopë të të gjitha llojeve, që do të thotë se mund të zgjedhim midis më të fuqishmit dhe më të shtrenjtë dhe më ekonomikëve dhe diskretëve.

E veshur

Worten është një zinxhir dyqanesh portugeze që fokusohet në produktet e lidhura me elektronikë. Ajo operon në Gadishullin Iberik dhe gjithçka që ofron është me vlerë të mirë për paratë. Në katalogun e tij do të gjejmë laptopë, ndër të cilët mund të zgjedhim disa më të fuqishëm, me dizajn më të mirë dhe çmim më të lartë ose ata që ofrojnë vlerë më të mirë për para.

ndërprerje

Carrefour është një rrjet supermarketesh që vjen nga Franca. Ato janë më të njohura për vendosjen e dyqaneve të tyre praktikisht në çdo popullsi me një minimum banorësh dhe në to mund të bëjmë blerjet tona të përditshme, por kanë edhe dyqane më të mëdha në qytete ose versionin e tyre online ku mund të blejmë edhe artikuj elektronikë, si p.sh. celularët, tabletët dhe laptopët. Carrefour është një dyqan që ofron çmime të mira për të gjitha produktet, diçka nga e cila mund të përfitojmë edhe në kompjuterët, laptopët ose desktopët tuaj.

Komponentët e PC

PC Components është një dyqan që filloi të shiste kompjuterë dhe komponentë për ta, prandaj emri i tyre. Edhe pse me kalimin e kohës ata kanë shtuar më shumë produkte në katalogun e tyre, ai është ende në seksionin e tyre të IT ku do të gjejmë ofertat më të mira, si kompjuterë me vlerë të mirë për paratë apo të tjerë me çmim më të lartë për përdoruesit më kërkues.

Si të përmirësoni vlerën për paratë e një laptopi?

Ka dyqane që tashmë ofrojnë vlerë të mirë për paratë e tyre, por a mund të jetë edhe më mirë? Përgjigja është po, por për këtë ne duhet të përfitojmë nga ngjarje të veçanta si në vijim:

Dita e Kryeministrit

laptopë prime day

El Dita e Kryeministrit është një ngjarje shitjesh e ofruar nga Amazon për klientët tuaj Prime, ajo që më parë njihej si Premium. Edhe pse thotë “Dita”, në realitet janë zakonisht dy ditë që mund t’i shfrytëzojmë gjatë muajit tetor, por për këtë duhet të abonohemi në shërbimin që ka një çmim 36 €/vit, që mendoj. është e rëndësishme të përmendet se do të na japë gjithashtu akses në shërbime të tilla si Amazon Prime Video.

Gjatë Prime Day do të gjejmë zbritje të rëndësishme, kështu që blerja e një laptopi gjatë eventit mund të përkthehet në një zbritje prej qindra eurosh, në varësi të modelit të zgjedhur, për sa kohë që ne jemi klientë të Amazon Prime dhe blejmë në dyqanin tuaj artikujt që përfshijnë një zbritje gjatë ngjarjes.

Zi e premte

laptopë të së premtes së zezë

El E Premtja e Zezë në laptopë Është një ditë shitjesh që është përhapur nga Shtetet e Bashkuara në pjesën tjetër të botës. Ajo festohet të premten e fundit të nëntorit dhe është një grep që na hedhin dyqanet në mënyrë që të fillojmë të bëjmë blerjet tona për Krishtlindje.

Gjatë të Premtes së Zezë do të gjejmë zbritje në të gjitha llojet e produkteve, si p.sh. laptopët, shitja e të cilëve mund të mbushë me ngjyra atë që në fillim shitej si e premte "e zezë".

Cyber ​​e hënë

E hëna pas së Premtes së Zezë, e cila është e fundit e nëntorit ose e para e dhjetorit, E hënë në internet në laptopë, një ditë tjetër për të na ftuar të bëjmë pazar për Krishtlindje. Teoria thotë se "Cyber'nday" është një ngjarje në të cilën do të gjejmë zbritje vetëm produkte elektronike, kështu që zbritjet mund të jenë më tërheqëse se ato të të Premtes së Zezë në këtë lloj artikujsh, por edhe dyqanet mund të përfitojnë nga kjo për të reduktuar produktet e tjera.

Duke marrë parasysh që e hëna Cyber ​​është një ditë për të blerë pajisje elektronike me zbritje, mund të jetë dita juaj nëse ajo që po mendoni është të rinovoni laptopin tuaj dhe ta bëni atë me vlerën më të mirë për paratë.

11 të vitit 11

11 nga 11? Po por pse? Epo, në thelb është një ditë tjetër marketingu që bizneset e përdorin për të na ftuar të konsumojmë, dhe justifikimi i zgjedhur më 11 nëntor është se është dita e beqarit. Ndërsa lexoni.

Nga disa reklama kuptohet se është një ditë që shërben për të gëzuar beqarët me shitje, por në realitet çdokush mund të përfitojë nga ofertat, qofshin beqarë, të angazhuar, të martuar apo të divorcuar, për sa kohë që kemi një kartë krediti me fonde.

Nuk është një ditë që kaq shumë biznese e festojnë si të premten e zezë ose të hënën kibernetike, por ka gjithashtu të ngjarë që më 11 nëntor të mund të blejmë një laptop dhe ta bëjmë atë me vlerë të mirë për paratë. Dhe, meqë jemi, të turpshmit mund ta përdorin për të gjetur një partner në internet.

Ditë pa TVSH

Ditët pa TVSH janë ditë që çdo tregtar mund t'i ofrojë praktikisht në çdo kohë. Mund ta bëjnë sepse është e ligjshme, pasi realisht dyqani paguan TVSH, por ne paguajmë sikur ata të mos e kishin.

Gjatë këtyre ditëve, një produkt që ka një çmim prej 1.21 € do të vlejë 1 €, d.m.th. zbritja do të jetë 21%. Pra, nëse blejmë një kompjuter që për pjesën tjetër të vitit ka një çmim prej 1000 €, ditën pa TVSH do të paguajmë vetëm 800, pra është një mënyrë për të blerë një kompjuter me vlerë të mirë për paranë.

Si të zgjidhni laptopin me cilësi më të mirë me çmim në varësi të përdorimit që do t'i jepni

Nëse jeni student

Nëse jeni student, kompjuteri më i mirë do të varet nga specialiteti juaj. Nëse studimet tuaja kërkojnë softuer të fuqishëm, do t'ju duhet ta merrni parasysh këtë dhe të zgjidhni një laptop që mund të lëvizë aplikacionet që ju nevojiten. Por gjëra të tjera që do të jenë të përgjithshme për të gjithë studentët: një kompjuter është interesant lehtë për tu transportuar dhe se ka bateri të mirë, sepse mund ta përdorim në kolltuk në shtëpi, por do të duhet ta çojmë edhe në klasat e universitetit.

Prandaj, ajo që duhet të zgjedhin studentët është një kompjuter me një autonomi që i kalon 6 orë përdorim, që nuk peshon shumë, për të cilin mund të ndihmojë që të ketë një ekran 12-14 inç dhe me fuqi të mjaftueshme për të lëvizur aplikacionet. që ka nevojë specialiteti. Mënyra më e mirë për ta bërë këtë është të përfitoni nga ngjarjet e shitjes së studentëve, por nëse kjo nuk është e mundur, ia vlen t'i hidhni një sy pikave të mësipërme.

Nëse do të punoni

Laptopi më i mirë për të punuar do të varet nga puna jonë. Nëse punojmë në një zyrë, do të na duhet vetëm një ekip në gjendje të lëvizë softuerin e zyrës ose ndonjë program specifik që na kërkojnë në punën tonë. Por nëse duhet të kryejmë detyra projektimi ose të përdorim programe të rënda, do të na duhet një kompjuter që rrallë do të funksionojë mirë me më pak se një procesor Intel i5 ose ekuivalent, 4 GB RAM dhe disk SSD.

Ndoshta, nëse duam të performojmë më mirë ose thjesht të punojmë më rehat, mund të jemi të interesuar për një kompjuter me një procesor Intel i7 ose ekuivalent, 8 GB RAM dhe një disk SSD, i cili do të na lejojë të lëvizim të dhënat me shpejtësi më të madhe. Për sa i përket kohës kur duhet t'i blini, është mirë të përfitoni nga ditët e veçanta të përmendura më sipër.

Nëse do të luani

Laptopët e lojërave nuk mund të jenë të matur. Për të shijuar lojërat tona na duhet diçka që nuk është poshtë procesorit Intel i7 ose ekuivalent, 8 GB RAM dhe një hard disk SSD 512 GB, por gjithçka do të jetë më mirë nëse zgjedhim diçka me një procesor Intel i9 ose ekuivalent, 16 GB ose 32 GB RAM dhe një hard disk 1 TB që do të përshtatet me të gjitha lojërat që duam. Përveç kësaj, duhet të kërkojmë edhe diçka me një ekran me rezolucion të mirë që nuk duhet të zbresë nga FullHD, një tastierë rezistente dhe ndoshta me ndriçim RGB.

Mënyra më e mirë për t'i marrë ato me vlerë të mirë për para është t'i blini në dyqane të njohura për ofrimin e çmimeve të mira dhe në ngjarjet e shitjes që kemi përmendur më lart.

Nëse dëshironi të redaktoni foto dhe video

Redaktimi i fotove nuk është një detyrë shumë e rëndë, megjithëse është e vërtetë që do të varet nga edicioni dhe programi i përdorur për ta realizuar. Por krijimi i videove mund të jetë një detyrë e rëndë. Në këtë pikë, e kam bërë në sisteme të ndryshme, më të lehta dhe më të rënda, dhe me të gjitha llojet e softuerëve, do të thosha se gjithçka do të jetë më mirë sa më e fuqishme të jetë pajisja. Dhe a është se, gjatë redaktimit, nëse ekipi ka përbërësit e duhur, ka të ngjarë që ai të mos jetë në gjendje të shikojë paraprakisht përmbajtjen, për të mos përmendur që interpretimi mund të zgjasë shumë.

Kështu që unë do të rekomandoja të paktën blerjen e një kompjuteri me një procesor Intel i7 dhe 8 GB RAM, megjithëse kjo është ajo që kam dhe ka botime në të cilat mendoj se gjithçka është shumë e rëndë. Prandaj, nëse ne varemi nga redaktimi i videos, unë do të rekomandoja një pajisje të ngjashme me atë që përdoret në lojëra, e cila është Intel i7 ose më e mirë. i9 ose ekuivalent, 16 GB ose 32 GB RAM dhe, për të ruajtur gjithçka të redaktuar, një disk të madh SSD që nuk është nën 512 GB. Dhe për t'i blerë ato me vlerën më të mirë për para, është mirë që t'i blini në dyqane të specializuara në ditët e shitjes siç janë ato të përmendura në pikat e mëparshme.

Konkluzione kur blini një laptop me vlerë të mirë për para

Edhe pse të gjitha këto këshilla janë të dobishme, mos u mashtroni vetëm nga çmimi si faktor kur bëhet fjalë për të blej një laptop të lirë. Laptopi më i mirë është ai që plotëson nevojat tona dhe nëse blejmë një model që nuk i përshtatet asaj që duam, ajo blerje mund të përfundojë më e shtrenjtë në afat të gjatë sesa nëse investojmë drejtpërdrejt pak më shumë para për të blerë një laptop që i plotëson të gjitha.kërkesat që ne kërkojmë.

Për shembull, një student mund të konsiderojë se laptopi me vlerë më të mirë për para është ai që bie brenda një buxhet më pak se 500 euro ndërsa një profesionist i dizajnit grafik do të konsiderojë se kompjuteri më i mirë do të jetë ai që lejon përfitoni sa më shumë nga çdo euro e investuar për të edhe nëse duhet shpenzuar tre ose katër herë më shumë se studenti.

Mbaj mend blerja e një laptopi zakonisht paguhet pas vitit të katërt ose të pestë kështu që nëse një zgjedhje e keqe na detyron të ndryshojmë kompjuterët herët, atëherë nuk do të ketë qenë një blerje e mirë.

Sigurisht, duhet të supozoni gjithashtu se nuk do të blini pajisjet më të mira në treg, pasi ne po i rregullojmë në maksimum përfitimet që do të marrim për atë që do të paguajmë.


Po kërkoni një laptop të lirë? Na tregoni sa dëshironi të shpenzoni

dhe ne ju tregojmë opsionet më të mira

400 €


* Lëvizni rrëshqitësin për të ndryshuar çmimin

26 komente për «Çmimi më i mirë i cilësisë së laptopit»

 1. Pershendetje, me duhet te krahasoj nje laptop, kam buxhet 400 euro, do doja nje ekran 15 inç dhe ram 8 giga, e di qe eshte shume per te pyetur por cfare me rekomandoni?
  falënderim

 2. Përshëndetje Antonio, në këtë rast ju rekomandojmë të shikoni udhëzuesin tonë të laptopit 15” (do ta shihni në meny sipas madhësisë) që me siguri do të gjeni atë që kërkoni. Faleminderit për ndalimin

 3. mire une nuk jam shume i ditur per kete teme dhe ndoshta gjerat qe ke pershkruar me ikin dhe nuk di shume mire te sqaroj e te vendos. Unë kam një buxhet nga 500 deri në 600 euro dhe do të doja një laptop disi jashtë rrugës që do të më shërbente për të ruajtur, pak automatizim zyre, për të redaktuar video, për të luajtur ndonjë lojë tjetër në të ardhmen simulator tipi ose menaxhim sportiv (nuk jam shumë gamer dhe as shumë i zoti në montazh, do të ishte një fillim i mirë), shikoni një film etj ... çfarë do të më rekomandonit saktësisht? 2 ose 3 opsione për të shkrepur më shumë se çdo gjë ose nuk duhet të presim që të jetë i disponueshëm. Faleminderit shumë.

 4. Po Bruno. Megjithëse është e vështirë të gjesh laptopin me çmimin më të mirë për një buxhet prej 500-600 lekë, ai që kisha në mendje gjatë leximit të komentit tuaj. ky këtu, në të cilën ju lidhim një ofertë që funksionon mjaft mirë. Mendoni se për këto çmime laptopët priren të vuajnë së pari nga një kartë grafike, megjithatë nuk do ta kishit problem këtë pasi bie shumë në sy. Sigurisht, do të varet edhe nga sa kërkoni, por nuk duhet të keni probleme me këtë. Nëse nuk ju pëlqen thjesht, unë do të rekomandoja filtrimin në meny sipas çmimit dhe me siguri kemi një të krahasuar që i plotëson këto nevoja.

 5. Përshëndetje, jam duke menduar të blej MacBook air por nuk e di nëse udhëhiqem vetëm nga dizajni dhe marka, apo ia vlen vërtet.
  Nuk kam asnjë ide për kompjuterin. Por me duhet nje laptop per pune, ta sjell ne dhe nga gjykata, te vendos nje lexues letrash, te kontrolloj emailet, te instaloj programin tim te dergimit... pra mbi te gjitha automatizimin e zyres... edhe pse mund te shikoj edhe film.
  Mendoj se ky laptop edhe pse është pak i shtrenjtë, i plotëson këto karakteristika, i hollë, modern dhe funksional. A fsheh kjo modele diçka që unë nuk e di? Mund të instaloni Windows dhe gjithçka normale, apo jo? Unë kam dyshime themelore se nëse mund të më udhëzoni, ju falënderoj.
  Faleminderit!!!! pershendetje

 6. Përshëndetje Rocio, ju keni takuar një fans të Macbook 🙂 Edhe pse kam provuar shumë, Mac-i është ai kryesori im. Nuk mendoj se mund të konsiderohet laptopi më i mirë me cilësinë dhe çmimin pasi siç thoni është pak i shtrenjtë, por në përvojën time nëse keni dëshirë ta blini atë, mundeni dhe nuk përfundoni duke e bërë atë, do ta bëni shikoje gjithmonë me bisht të syrit... Të thuash është se mund t'ju duhet të informoheni më mirë për programet që ju nevojiten për të punuar. Në rastin tim, unë kam Parallels të instaluar me Windows, kështu që përdor dy sisteme operative në të njëjtën kohë (ata janë të integruara). Për fat të mirë, këta laptopë nuk janë aq të shtrenjtë sa disa vite dhe janë më të përballueshëm në varësi të konfigurimit që zgjidhni. Unë them që për këtë, ju do të na tregoni për përvojën!

 7. Përshëndetje John,
  Unë kam 5 vjet me laptopin tim të markës Asus, më kushtoi rreth 550 euro dhe një ditë tjetër motherboard-i ime u dogj, hiri do të më kushtojë 150 euro, laptopi që përdor për punën që është për të ruajtur dokumentet dhe imazhet e projektimit për të ofruar. sherbimet Nga puna ime doja te dija se cfare mundesi me jepni per te rregulluar laptopin apo te blej nje te ri te nje cilesie disi te larte midis 800 € 900
  Faleminderit shumë për përgjigjen tuaj.

 8. Pershendetje John!! fillimisht ju përgëzoj që ndani njohuritë tuaja me neofitët për këto çështje ????
  Duke pasur parasysh tregun aktual të madh të laptopëve, jam çmendur duke kërkuar më të përshtatshmen për nevojat e mia, ndaj e vendos veten në duart tuaja që të më rekomandoni. Përdorimi kryesor dhe pothuajse unik është për punë në zyrë: automatizimi i zyrës, posta dhe veçanërisht aksesi në zyrat elektronike të administratave apo organizmave publikë; në disa raste, edhe pse shumë sporadike, një film. E vetmja kërkesë që do të ishte një ekran mjaft i madh.
  Sa i përket buxhetit do të doja të shpenzoja nga 300 deri në 500.

 9. Faleminderit për këto fjalë Alfredo, na inkurajon të vazhdojmë 🙂 Nga sa më thua dhe buxheti që ke, mendoj se mund të gjesh diçka shumë interesante në blog. Nëse shpalosni menunë, do të shihni se ka seksionin "sipas çmimit" dhe aty "më pak se 500 euro". Aty i gjeni te gjitha krahasimet ne te cilat kam permendur nje laptop qe ka cmimin nen 500. Pra nese per shembull deshironi nje 13 inç, thjesht duhet te futeni aty dhe do te shihni qe ka nje model nga këto me këtë çmim, kështu që jam i sigurt se me atë që më thua do të gjesh laptopin më të mirë në vlerë për para. Fatmirësisht nuk keni nevoja shumë kërkuese dhe me avancimet aktuale me siguri do të gjeni nga 300 deri në 500 euro. Nëse e shihni që sapo keni hyrë brenda nuk jeni sqaruar, ndoshta mund të bëj një rekomandim më specifik, por duke parë menunë mund të zgjidhni një krahasim me një laptop me karakteristika të caktuara. Fat!

 10. Emri i mirë Juan! Epo, sipas mendimit tim personal, unë do të rekomandoja të blini një të re. Në ditët e sotme 5 vjet në një laptop janë shumë, dhe nëse sot rregulloni motherboard-in, padyshim që do t'ju japë edhe pak kohë, por vetëm derisa të shfaqet problemi i ri. Buxheti që keni mua më duket më i madh se shumica, kështu që me siguri mund të blini një model të ri që do t'ju marrë shumë vite dhe që nuk do të ngadalësohet me kalimin e kohës. Nëse shikoni përreth blogut, me siguri do të gjeni një botim që ju ndihmon të zgjidhni. Fat të mirë me këtë dhe mund të më thuash. Javë të mbarë.

 11. Mirë përsëri Juan, i kam parë propozimet tuaja dhe më duken shumë interesante, megjithatë një ofertë shumë interesante më vjen përmes një shoku dhe do të doja të dija mendimin tuaj për këtë laptop, është një Asus F552WS-SX147H dhe çmimi i tij është 329 euro.
  Në pamje të parë më duket një laptop që i tejkalon shumë nevojat e mia.
  Çfarë mendoni ju?

 12. Mirë përsëri Juan, i kam parë propozimet tuaja dhe më duken shumë interesante, megjithatë një ofertë shumë interesante më vjen përmes një shoku dhe do të doja të dija mendimin tuaj për këtë laptop, është një Asus F552WS-SX147H dhe çmimi i tij është 329 euro.
  Në pamje të parë më duket një laptop që i tejkalon shumë nevojat e mia.
  Këto janë karakteristikat e tij:
  AMD E1-2100 në 1.0 GHZ
  Memorie RAM 8 GB DDR3L 1600 MHz
  Hard disk 1 TB SATA 5400 rpm
  Ekrani 15.6 ″ LED HD 1366 × 768 16: 9
  Teknologjia me valë: 802.11 a / b / g / n
  Bluetooth 4.0
  HDMI
  USB 3.0
  Lexuesi i kartave: SD (SDHC / SDXC)
  Bateri me 4 qeliza
  Dritaret 8.1
  Çfarë mendoni ju? Këto janë

 13. Përshëndetje,
  Po kërkoj një laptop të ri, me vlerën më të mirë për paranë, që do të më zgjasë shumë vite (tani jam ende duke punuar me një Lenovo ThinkPad të 15 viteve më parë!!) dhe me një buxhet maksimal prej 700 € .
  Cili është mendimi juaj për Asus X556UJ-XO001T?
  Bateria e pa lëvizshme më duket një disavantazh, por kryesorja është se nuk e di nëse qëndrojnë këto lloj baterish, nëse në këto modele është e vështirë t'i ndërroni nëse është thelbësore, çmimet e pjesëve të këmbimit, etj.
  Faleminderit shumë për komentet tuaja!

 14. Përshëndetje Engjëll. Ky që komentoni nuk është i keq, por ne e kemi përditësuar së fundmi artikullin. Çmimi i laptopit që rekomandojmë është edhe më i lirë dhe kanë mbetur pak njësi. Përpara Asus-it, unë do të rekomandoja Lenovo-n, i cili padyshim do t'ju befasojë duke e krahasuar me modelin tuaj të vjetër 🙂 Në bateri, shumë laptopë tashmë janë të njësuar në këmbim për t'i bërë më të hollë. Por ju ende mund të gjeni disa. Kjo do të varet nga përdorimi që dëshironi t'i jepni të qartë. Gjithe te mirat!

 15. Faleminderit, Juan!
  Por Lenovo më duket se nuk ka një port VGA. A thua, meqë pyes, meqë e përdor për shumë orë, do të doja të lidhja monitorin VGA që kam. Asus X556UJ-XO001T ka atë detaj të vogël që po kërkoja.
  Ndonjë rekomandim tjetër nga Lenovo apo një markë tjetër?

 16. Pershendetje, me duhet te nderroj laptopin dhe do te doja te dija qe tani qe kane dale procesoret e gjenerates se gjashte, a ja vlen te blej nje nga keta apo nuk ka shume ndryshim? Dhe nëse mund të rekomandoni disa gjenerata të gjashtë.

 17. Përshëndetje Rafa. Nëse përdorimi juaj është shumë kërkues, është e mundur që të bëjë një ndryshim, por nëse me modelet e deritanishme nuk keni pasur ndonjë problem, nuk do ta rekomandoja për shkak të diferencës në çmim.

 18. Përshëndetje John! Urime për artikullin 😉
  Gjëja e parë, t'ju informoj se Lenovo tashmë ka tërhequr flex 14 nga katalogu i saj në mënyrë që ne të mund të lançojmë gamën e saj të re Yoga.
  Gjëja e dytë: do të doja që të më ndihmoni në zgjedhjen time. Jam i dashuruar me Surface pro 4 për dizajnin dhe funksionalitetin e tij. Por është vërtet e shtrenjtë. Çfarë do të rekomandonit si alternativë? Diçka e lehtë, e fuqishme dhe me prekje të mirë për dizajn grafik dhe programe si Photoshop, Illustrator... Kisha parë Lenovo Yoga 700. Por në mendimet e tyre shoh që ankohen pak për tastierën dhe se është paksa e rëndë. Çfarë mendoni ju?
  Faleminderit pershendetje!

 19. Faleminderit për komentin! Shume e vertete Rodrigo, por perderisa ka stok te Flex 14 do vazhdoj ta rekomandoj derisa te duhet ta blesh perseri, qe sic thua do te jete se shpejti pasi eshte terhequr 🙂

  Për atë që po kërkoni nëse jeni që nuk mundeni me Surface pro 4, në përvojën time kur bëhet fjalë për pajisjet nëse blini një laptop tjetër edhe nëse ka cilësi më të mirë-çmim por nuk është Surface, do ta dëshironi deri sa ta blesh hehe do te te thoja qe ti nenshtroheni deshirave tuaja! Megjithatë nëse doni të blini diçka tjetër, në meny kam një analizë në By Type> Për dizajn grafik si HP Envy 15, megjithatë përfundon me kosto si Surface. Nëse më thoni pak a shumë se çfarë buxheti keni, ndoshta mund të zgjedh një palë më të detajuar që të ketë një funksionalitet sa më të ngjashëm me këto të dyja. pershendetje!

 20. Faleminderit per pergjigjen! Epo, versioni i Surface që do të blija me tastierën e tij do të kushtonte rreth 1200 € me një i5 4 GB, sepse imagjinoj që një M3 mund të bjerë, apo jo? Nëse do të mund të kisha disa pajisje të ngjashme për diçka më pak, rreth 900, do të ishte mirë.
  Faleminderit përsëri Juan! Unë do të shikoj pjesën që më keni thënë

 21. Ne fakt nuk di shume nga informatika por me duhet urgjentisht te blej nje laptop te mire per pune, Juan me ndihmoni ju lutem me duhet nje pc qe jo vetem te kete 1 core, qe ka kapacitet shume te mire dhe nje hard disk, qe funksionon shpejt, që ruhet mirë Epo, më duhet të shkarkoj programe audio dhe redaktimi video dhe nuk di vërtet çfarë të bëj, buxheti im është nga 800 në 850 ne, a mund të më ilustroni ju lutem 🙂

 22. Përshëndetje Rebecca,

  Ju nuk na tregoni shumë për veçoritë që ka (madhësia e ekranit, pesha, etj.) ndaj ne kemi zgjedhur një me vlerë të madhe për paratë: Lenovo Ideapad 520s.

  Është një laptop mjaft i lehtë, me një procesor Intel Core i7 që do t'ju japë shumë fuqi për aplikacionet që përmendni dhe gjithashtu ka një ssd 512 GB për të hapur aplikacionet në çast. Blerje fantastike pa dyshim.

  Përshëndetje!

 23. Përshëndetje! Kam kaluar disa dite duke shikuar se cilin laptop te blej, kam lexuar, kam pyetur...por nje mendim me shume eshte gjithmone i mirepritur dhe me mire nese eshte nga nje ekspert.
  Më duhet një kompjuter për përgatitjen e opozitës sime dhe për punën time të ardhshme. Cilësi e mirë e ekranit, sasi mesatare e lartë RAM, që fillon shpejt dhe nuk kapet kur ndryshoni ekranet ose shkarkoni skedarë ... buxhet rreth 800 €.
  Nëse mund të jetë në ngjyrë rozë ... Unë kam parë një Lenovo në këtë ngjyrë, por nuk e di nëse ka të tjera me karakteristika më të mira në tone të tjera.
  Falënderim

 24. Mirmengjesi Cristina,

  Po ju shkruaj përmes mesazhit që na keni lënë në faqen tonë të lirë të laptopit.

  Pa dyshim, ngjyra është përcaktuese në zgjedhjen e laptopit dhe vështirë se ka modele të atij tonaliteti dhe ato që janë interesante, që të ngrihen në qiell.

  Duke lënë mënjanë çështjen e ngjyrave, unë do të rekomandoja modelet e mëposhtme:

  - ASUS K540UA-GQ676T, me procesor i7 dhe 256 GB SSD për të ngarkuar gjithçka shumë shpejt.
  - Dell Vostro, disi më i vogël dhe më pak i fuqishëm, por edhe më i lehtë për ta mbajtur atë më rehat.
  - Lenovo Ideapad 520s, gjithashtu me SSD dhe 8 GB RAM. Është në ngjyrë të artë që ju përshtatet. dhe ka edhe atë në ngjyrë rozë

  Kur bëhet fjalë për ngjyrën, gjithmonë mund të blini një kuti polikarbonate të asaj ngjyre dhe krijon një efekt mjaft të lezetshëm, gjithashtu mbroni kompjuterin nga goditjet dhe gërvishtjet e vogla.

  Shpresoj se kam ndihmuar.

  Përshëndetje!

 25. Përshëndetje, nuk kam asnjë ide për PC, a do të më ndihmoni? Me duhet nje laptop per nje vajze 14 vjecare, jo modeste, thjesht pune gjimnaziste dhe memorie te mire per te ruajtur fotot... faleminderit shume.

 26. Pershendetje Maria,

  Nga sa na thoni, modeli HP 15-da0160ns plotëson më shumë se sa duhet dhe është shumë i lirë. Edhe nëse dëshironi të shpenzoni edhe më pak, ekziston një version 350 € që ruan 1000 GB për të ruajtur shumë foto dhe filma, por procesori është më pak i fuqishëm edhe pse i mjaftueshëm për ato detyra të shkollës së mesme.

  Përshëndetje!

Lini një koment

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.