Laptop Medion

Marka Medion mund të mos jetë aq e njohur në Spanjë, por ata e njohin atë mjaft mirë në vende si Gjermania. Në fakt, ky prodhues gjerman është një nga liderët e produkteve elektronike në vendin evropian, pasi ofron pajisje mjaft të mira për përdorim shtëpiak, dhe me çmime shumë të ulëta.

Pra, nëse jeni duke kërkuar për një laptop që plotëson atë që pritet nga njëri prej këtyre kompjuterëve, pa pasur nevojë për shtesë, atëherë këto modele janë ato që po kërkoni. Pa harxhuar para, duke paguar për atë që është e drejtë, pa stoli apo zbukurime që e bëjnë produktin më të shtrenjtë.

Laptopët më të mirë Medion

Llojet e fletoreve Medion

Brenda pajisjeve Medion do të gjeni disa seri ose vargje të dizajnuara për të kënaqur nevoja të ndryshme. Brenda secilit prej tyre mund të gjeni modele me konfigurime shumë të ndryshme, në mënyrë që të zgjidhni më të përshtatshmet sipas asaj që planifikoni të shpenzoni dhe performancës që duhet të arrini. Këto seri janë:

E-Seria e konvertueshme

Është gama që ofron lëvizshmëri dhe shkathtësi më të madhe, pasi ato janë të konvertueshme të markës. Falë këtyre pajisjeve ju mund të keni të gjithë komoditetin që ju ofron një laptop, dhe avantazhet e një tableti, me një ekran me prekje dhe të palosshëm për ta shijuar ku të dëshironi. Sigurisht, ato janë më të lehtat dhe lëvizshmëria e tyre është më e mira.

ERAZER për lojëra dhe seri X

Është një seri e destinuar për entuziastët dhe lojtarët që kërkojnë performancën maksimale. Këto skuadra kanë volum më të madh se ato të mëparshmet, pasi nuk janë të fokusuar te lëvizshmëria, por te performanca. Nëse jeni duke kërkuar fuqi për punën tuaj ose lojërat video, kjo do të jetë seria e tyre Medion.

Seritë multimediale P

Është seria më “mainstream”, pra ajo që është e destinuar për shumicën e përdoruesve që kërkojnë një ekuilibër të mirë. Një laptop me të gjithë terrenin me të cilin mund të shijoni të gjitha llojet e softuerëve, nga automatizimi i zyrës deri te multimedia, duke përfshirë disa lojëra video.

Ultraportable të serive E & S

Ky serial tjetër u drejtohet atyre që duan lëvizshmëri, por pa sakrifikuar performancën. Bëhet fjalë për një seri ultrabookësh, me përmasat dhe peshat më të vogla, por me performancë shumë të mirë. Kjo e fundit është ajo që i dallon ata nga E-Seria e fillimit, ku performanca nuk është gjëja themelore.

A është Medion një markë e mirë laptopi?

medion portativ

Marka gjermane Medion është shumë më e mirë nga sa mendojnë shumë njerëz, duke qenë se duke qenë laptopë "me kosto të ulët", mund të mendohet se cilësia e këtyre pajisjeve është shumë e lënë pas dore. Por, për shumicën e përdoruesve që kërkojnë një përdorim shtëpiak, ato janë më se të mira.

Ata madje mund t'ju lejojnë të kurseni në blerje për të shpenzuar në diçka tjetër, ose të keni një politikë më të hershme përditësimi duke ju lejuar "luksin" e ndërrimit të pajisjeve më shpejt se sa do të bënit nëse blini një pajisje shumë të shtrenjtë që ju nevojitet për të zgjatur jetën e saj. për ta amortizuar...

Përveç kësaj, kjo firmë ka prodhuar kompjuterë për Aldi dhe Disney, ndaj nuk do t'ia dalin aq keq. Aq sa në vitin 2011 Lenovo shikoi kompaninë dhe e bleu atë, tashmë pjesë e këtij grupi kinez. Dhe nëse kjo nuk është e mjaftueshme për ju, përvoja 30 vjeçare e firmës, inovacioni, cilësia, funksionaliteti dhe çmimi i saj duhet t'ju bindin.

Disa ekipe shumë interesante për t'u zgjedhur si ekip i dytë, ose për familjet ku duhet të blini disa ekipe për të ndjekur mësimet online veçmas dhe që nuk sjell ndonjë shpenzim financiar shumë të konsiderueshëm. Edhe për kompanitë ku duhet të blini disa kompjuterë për zyra ose punëtorë të ndryshëm... Kursimet e blera në numër më të madh laptopët Medion mund të bëjnë një ndryshim të madh me markat e tjera më të shtrenjta.

Ku të blini një laptop Medion më të lirë

Edhe pse disa nuk e njohin markën, Medion është mjaft popullor në Evropë dhe në vende si Spanja shitjet dhe besimi i tyre kanë filluar të rriten. Prandaj, mund t'i gjeni në dyqanet e zakonshme, si p.sh.

 • Amazona: platforma e shitjeve ka shumë modele të serive të ndryshme për të zgjedhur. Përveç kësaj, duke qenë se nuk është një shitës i drejtpërdrejtë, por është një platformë ku ofrohen produkte nga një mori dyqanesh të palëve të treta, mund të gjeni edhe shumëllojshmëri çmimesh, duke qenë në gjendje të zgjidhni ofertën më të mirë. Sigurisht, ju keni avantazhet dhe sigurinë që ofron kjo faqe dhe nëse jeni klient i Prime, ata do t'ju dërgojnë falas dhe shpejt.
 • Gjykata angleze: pikat e ndryshme të shitjes në të gjithë gjeografinë spanjolle kanë në dispozicion disa modele Medion. Përveç kësaj, gjithmonë mund të zgjidhni opsionin më të rehatshëm, duke blerë nga ueb-faqja për ta dërguar në shtëpinë tuaj. Në çdo rast, është një vend i sigurt për të blerë këta laptopë Medion, megjithëse nuk do të gjeni çmimet më të mira në treg. Megjithatë, ju keni gjithmonë mundësinë të përfitoni nga disa oferta flash që lëshon ky dyqan, ose të prisni Tencoprices ose të ngjashme.
 • Komponentët e PC-ve: pika e madhe logjistike e Murcias ka një numër të madh të serive dhe modeleve të kësaj firme, duke mundur të gjejë laptopin më të mirë Medion për ju. Përveç kësaj, ata kanë tendencë të ofrojnë çmime shumë konkurruese, dhe dorëzimi zakonisht bëhet shpejt. Ata gjithashtu kanë një shërbim të mirë ndaj klientit, sepse do të jeni të mbuluar në çdo mënyrë.
 • mediamarkt: "Nëse nuk je budalla", një tjetër nga pikat ku mund të blesh laptopë Medion me një çmim të mirë është ky zinxhir tjetër gjerman, duke qenë në gjendje të zgjedhësh midis mënyrës së blerjes online që të mos kesh nevojë të dalësh, apo të shkosh vetë. në një nga ndërmarrjet e saj për ta blerë atë, nëse preferoni.
 • ndërprerje: zinxhiri Gala ka edhe disa modele Medion dhe me cmime jo te keqija. Sigurisht, është një vend ku mund të zgjidhni si metodën e blerjes online, ashtu edhe blerjen në një dyqan fizik.

Kur të blini një laptop Medion më të lirë?

Çmimet e ulëta të këtyre fletoreve Medion e bëjnë çdo kohë një mundësi të mirë për të blerë një nga produktet e tyre. Duke qenë kaq të lirë, nuk do t'ju duhet të bëni sakrifica të mëdha ekonomike, megjithëse mund t'i merrni edhe më lirë në:

 • Zi e premte: Ky aktivitet mbahet çdo vit të premten e fundit të nëntorit. Të Premten e Zezë, të gjitha dyqanet në botë zakonisht vendosin produktet e tyre me oferta fantastike. Shuma që mund të kurseni është mjaft e konsiderueshme, megjithëse duhet të jeni të vetëdijshëm për të kapur promovimet më të mira përpara se të shiten.
 • Dita e Kryeministrit: Vetëm për klientët Prime, kjo ngjarje tjetër e Amazon ju lejon të merrni disa produkte shumë më lirë se çmimi i tyre i zakonshëm. Gjithashtu, të gjithë klientët që paguajnë për shërbimin e abonimit premium do të kenë gjithashtu transport falas dhe gatishmëri më të madhe në aspektin logjistik, në mënyrë që ai të arrijë sa më shpejt.
 • Cyber ​​e hënë: E hëna pas të Premtes së Zezë vjen kjo festë tjetër ku ofron murtajë dyqanet online. Rrjeti është plot me ulje të konsiderueshme për më të largëtit që nuk kanë mundur të gjejnë produktin e tyre gjatë të Premtes së Zezë.
 • Dita pa TVSH: Këtë ditë, 21% zbritje aplikohen për një mori produktesh teknologjike në dyqane si Mediamarkt. Një shifër shumë e shijshme zbritjeje që tërheq shumë blerës çdo vit. Për të përfituar nga kjo, duhet të jeni të vëmendshëm ndaj momentit në të cilin ofrohen këto shitje flash.

Laptop Medion, a ia vlen? Mendimi im

medion laptop

Kur bëhet fjalë për laptopët Medion, 58% e përdoruesve janë shumë të kënaqur me blerjen, ndërsa pjesa tjetër e përdoruesve nuk janë aq të kënaqur. Ky polarizim është ndoshta i justifikuar kur mendoni se kur blini një laptop Medion po blini diçka të thjeshtë, kështu që nuk mund të prisni atë që do të merrnit me një pajisje premium.

Por nëse jeni të vetëdijshëm kështu, me siguri do të jeni në mesin e përdoruesve të kënaqur, pasi ata japin atë që premtojnë. Në fakt, kompania gjermane në Frankfurt ka korrur rezultate të mira që nga viti 1989, duke revolucionarizuar tregun e laptopëve në Gjermani me çmimet e saj, pa sakrifikuar cilësinë.

Thënë kështu, nëse jeni duke kërkuar për më të mirën nga më të mirat, me teknologjitë më të avancuara, cilësitë e përfundimit premium dhe pajisje të mbushura me veçori, atëherë një Medion nuk është ajo që kërkoni. Përkundrazi, nëse thjesht dëshironi një ekip që funksionon mirë, që zgjat dhe nuk është i shtrenjtë, atëherë shkoni për një nga këto ekipe ...


Po kërkoni një laptop të lirë? Na tregoni sa dëshironi të shpenzoni

dhe ne ju tregojmë opsionet më të mira

400 €


* Lëvizni rrëshqitësin për të ndryshuar çmimin

Lini një koment

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.