Laptopi Huawei

Nëse po mendoni të blini një Laptopi Huawei duhet të dini se janë ndër më të njohurat në treg. Firma kineze ka ardhur së fundmi, por ka hyrë në fuqi për shkak të karakteristikave dhe çmimit të saj. Me pajisje moderne, të ndërtuara mirë, një dizajn tërheqës dhe pa telashe.

Gjithashtu, nuk keni nevojë të shqetësoheni për bravat nga SHBA-Kina pasi të gjithë laptopët shiten me të Procesorët AMD dhe Intel dhe grafika NVIDIA, si dhe Windows 10 i parainstaluar pa asnjë kufizim. Me fjalë të tjera, nuk ka kufizime të tilla, të cilat kanë qenë më të dëmshmet për sektorin e pajisjeve celulare...

Laptopët më të mirë Huawei

A është Huawei një markë e mirë laptopësh?

Ashtu si Xiaomi, Huawei Është gjithashtu një tjetër nga gjigantët e teknologjisë celulare dhe telekomunikacionit që kanë hedhur hapin drejt laptopëve. Një shumëkombëshe kineze që ka spikatur për R + D + i, dhe për arritjet e saj të mëdha që e kanë çuar atë të udhëheqë në sektorë të caktuar.

Diçka e jashtëzakonshme po të kihet parasysh se është themeluar nga inxhinieri Ren Zhengfei me një buxhet fillestar prej 3000 dollarësh dhe vetëm 3 punonjës, duke arritur tre dekada më vonë të vlejë miliona. Prandaj, kur blini një nga produktet e tyre, ju keni Besimi të kenë një shoqëri të madhe pas tyre dhe kujt i intereson se çfarë bëjnë, përndryshe nuk do të kishin arritur në atë pozicion.

Sa për siguri, diçka për të cilën u akuzua kjo kompani nga SHBA, le të jemi serioz. Nuk është sekret që një mori shërbimesh dhe softuerësh përdorin të dhënat e përdoruesve të tyre, por nuk është diçka e monopolizuar nga Huawei, ndodh edhe me markat e tjera amerikane. Prandaj, në këtë kuptim nuk ka asnjë ndryshim me të tjerët ... Përveç kësaj, Microsoft ofron përditësimet e tij të sigurisë për çdo markë, nuk kufizon arnimet për të qenë Huawei.

Dhe, nëse jeni të shqetësuar për besueshmëria dhe cilësia, Mbani në mend se shumica e laptopëve (Apple, Microsoft, Dell, HP, ...) prodhohen në Kinë, nga të njëjtat ODM si ato të Huawei, kështu që në këtë kuptim, nuk duhet të shqetësoheni më shumë se në rastet e tjera. Me pak fjalë, nuk do të keni më shumë probleme teknike sesa me markat e tjera.

Më në fund, siç mund ta shihni në seksionin mbi përparësitëKëto ekipe kanë karakteristika unike që nuk do t'i gjeni në modelet e tjera. Kjo i bën ata edhe më tërheqës, duke marrë parasysh çmimin e tyre dhe se janë ultrabook me performancë të lartë ...

Llojet e laptopëve Huawei

Ashtu si me firmat e tjera, Huawei gjithashtu ka seri të ndryshme që synojnë objektiva të ndryshëm, me modelet e saj të ndryshme në secilën prej tyre. Prandaj, ju lejon të kënaqni shumë përdorues të ndryshëm:

 • Libri Huawei Mate: janë pajisje të zakonshme, të destinuara për shumicën dërrmuese dhe përdoren pothuajse për çdo gjë, pasi kanë konfigurime shumë të balancuara për të punuar mirë me automatizimin e zyrës, redaktimi, videolojërat etj.
 • Huawei MateBook DAta janë ultrabookët më të lehtë dhe më pak të fuqishëm, si dhe janë më të lirë dhe ofrojnë jetëgjatësi më të gjatë të baterisë. Ato janë ideale për të studiuar ose punuar me aplikacione të lehta, si automatizimi i zyrës, vizatimi, multimedia, navigimi, etj.
 • Huawei MateBook X Pro: Është versioni profesional, me konfigurimin më të fuqishëm të harduerit. Është i fokusuar në produktivitetin në punë dhe ngarkesat më të rënda. Sigurisht, ato janë edhe më të shtrenjtat e serialit.

Brenda secilës prej këtyre serive do të gjeni modele shume te ndryshme, për të rregulluar më tej atë që ju nevojitet. Do të thotë, do të gjeni konfigurime të ndryshme të procesorit, kartës grafike, RAM-it, kapacitetit të ruajtjes, porteve të disponueshme, madhësive të ekranit, etj.

Përparësitë e një laptopi Huawei

laptop i lirë huawei

Vlera për paratë e këtyre laptopëve është mjaft e mirë, përveçse kanë përfundime mjaft të mira. Por këtë e kanë edhe laptopët e tjerë, kështu që nëse dëshironi detaje unike që mund t'i gjeni në laptopët Huawei dhe jo në të tjerët, keni sa më poshtë:

 • NFC: janë praktikisht të vetmet fletore në treg me teknologji NFC. Ato nuk janë vërtet të dobishme për pagesat në ndërmarrje, të tilla si telefonat celularë, ose pajisje të caktuara të veshjes, por është një funksion shumë interesant komunikimi midis këtyre pajisjeve dhe telefonave celularë kur të dyja pajisjet janë afër.
 • Share Huawei: ky funksion mund t'ju ndihmojë gjithashtu me laptopin Huawei dhe celularin tuaj, pasi ju lejon të lidhni pajisjen celulare Huawei nëpërmjet Bluetooth 5.0 ose WiFi Direct. Kështu, ajo që ndodh në ekranin e celularit do të shihet në ekranin e laptopit, madje mund të menaxhoni aplikacionet celulare me miun dhe tastierën ose të tërhiqni skedarët nga një pajisje në tjetrën.
 • Sensori i sallës- Këta sensorë janë shumë të njohur në pajisje të tjera, por jo në laptopë. Në vend të kësaj Huawei përfshin këtë sensor që zbulon praninë e një fushe magnetike në kasë, siç është një magnet. Me të, mund të përdoret për të kontrolluar funksione të ndryshme.
 • Ekran: Panelet që përdor Huawei dhe dizajni i bën ato mezi të kenë një kornizë, gjë që është një plus. Vizualisht duken shumë mirë, duke lënë sensorin e kamerës pak sipër tastierës, diçka që ka një tjetër efekt anësor pozitiv...
 • Uebkamera e anulueshme: në krahasim me të tjerët që e kanë kamerën e pambuluar, në Huawei ajo është e tërheqshme, në mënyrë që ta vendosni vetëm kur dëshironi ta përdorni dhe të mos shqetësoheni për pjesën tjetër të kohës. Diçka e ngjashme me atë që bën Lenovo në modelet e saj AIO, për të përmirësuar privatësinë. Kjo do të thotë, edhe nëse ndonjë ndërhyrës kontrollon pajisjet tuaja, ata nuk do të mund t'ju shohin.
 • Sensori i gjurmës së gishtit: ato zakonisht përfshijnë gjithashtu një sensor biometrik për të shtuar një siguri shtesë, duke qenë në gjendje të bllokojnë me gjurmën tuaj të gishtit.

Ku të blini një laptop të lirë Huawei

Duke qenë një markë shumë e njohur, mund të gjeni laptopë të lirë Huawei në një mori sipërfaqesh dhe platformash online. Për shembull, ato dallohen:

 • Amazona: platforma e madhe e Amerikës së Veriut ka modele të panumërta që i përkasin serive të ndryshme Huawei. Është ndoshta një nga dyqanet ku do të gjeni shumëllojshmërinë më të madhe. Përveç kësaj, ju tashmë e dini se është një platformë e besueshme, se ata do t'ju kthejnë paratë në rast se ndodh diçka dhe se ju mund të përfitoni nga shpejtësia dhe transporti falas nëse keni një abonim Prime.
 • Gjykata angleze: nuk do të gjeni kaq shumë modele në zinxhirin spanjoll, as çmimet më të mira. Por është një tjetër opsion i besueshëm me shërbim të mirë ndaj klientit nëse ndodh diçka. Natyrisht, mund të zgjidhni të shkoni në dyqan për të blerë laptopin Huawei nëse nuk dëshironi të prisni, ose ta porosisni përmes ueb-it për ta dërguar në shtëpinë tuaj.
 • ndërprerje: e ngjashme me atë të mëparshme. Zinxhiri i qendrave tregtare Gala ka gjithashtu një sërë modelesh Huawei për të zgjedhur dhe me çmime të mira. Mund t'i porosisni përmes faqes së saj të internetit ose të shkoni në pikën më të afërt për ta blerë në vetë dyqanin fizik.
 • mediamarkt: Ne zinxhirin gjerman ka edhe modele laptop Huawei dhe me cmime shume te mira. Si kufizim, si dy të mëparshmet, ekziston shumëllojshmëria e modeleve të disponueshme. Por nga ana tjetër, sërish ju keni mundësinë të blini online ose personalisht.

Kur të blini një laptop Huawei më të lirë?

Kur duhet një ekip i ri për telekomunikacion, për të studiuar apo për kohë të lirë, nuk mund të presësh. Kompjuterët janë bërë mjete pothuajse thelbësore. Prandaj, çdo kohë është një kohë e mirë për të marrë një të tillë. Sidoqoftë, mund të prisni për disa ngjarje ku mund ta blini më lirë, si p.sh.

 • Zi e premte: të premten e katërt të nëntorit mbahet ky event ku dyqanet e mëdha e të vogla, fizike dhe online, kanë zbritje të mëdha në produktet e tyre. Është një mundësi e mirë për të blerë një laptop Huawei me një çmim të reduktuar, pasi ka të ngjarë që disa nga modelet e disponueshme të kenë një lloj zbritjeje. Ndonjëherë këto zbritje mund të jenë deri në 20% ose më shumë.
 • Dita e Kryeministrit: Është një ditë ekskluzive për ata që kanë një abonim në Amazon Prime. Nëse e keni këtë shërbim, atëherë mund të përdorni oferta speciale për të gjitha llojet e artikujve, përfshirë laptopët. Përveç kësaj, si zakonisht, ju mund të shijoni transportin falas dhe dërgimin e shpejtë.
 • Cyber ​​e hënë: vetëm të hënën pas së Premtes së Zezë ka edhe mundësi të tjera të shkëlqyera për të blerë me zbritje të konsiderueshme në dyqanet online. Është koha ideale nëse në të Premten e Zezë nuk gjeni atë që dëshironit, ishte shitur ose thjesht nuk kishit zbritje në atë kohë.

Laptopë Huawei, a ia vlejnë? Mendimi im

laptop huawei

Nëse po mendoni të blini një laptop Huawei, e vërteta është kjo me vlerë për shkak të çmimeve dhe përfitimeve që ofrojnë, krahasuar me të tjerat që janë shumë më të shtrenjta në konfigurime të barabarta. Përveç kësaj, ato avantazhe që përmenda më lart i bëjnë këto pajisje unike, kështu që nëse tashmë keni një celular Huawei, mund të jetë një blerje e mirë.

Si kufizime dhe veto Nga SHBA, mendoj se ishte më shumë një zhurmë mediatike se çdo gjë tjetër. Fillimisht ishte e mundur të mendohej për pasoja të rënda, por e vërteta, siç thashë, është se Huawei vazhdon të montojë çipat e gjeneratës së fundit AMD, Intel dhe NVIDIA, si dhe ofron sistemin operativ të para-instaluar Microsoft Windows 10.


Po kërkoni një laptop të lirë? Na tregoni sa dëshironi të shpenzoni

dhe ne ju tregojmë opsionet më të mira

400 €


* Lëvizni rrëshqitësin për të ndryshuar çmimin

Lini një koment

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.