Laptopë të së Premtes së Zezë

E E Premtja e Zezë në laptopë. Për 10 ditë do të gjeni zbritje në shumë marka dhe modele, por këtu do t'ju tregojmë ofertat më të mira dhe kemi përpiluar për ju zbritjet më të mira në kompjuterë të të gjitha llojeve në mënyrë që të zgjidhni në varësi të asaj që ju nevojitet: ka të holla, lojëra, të fuqishme ... .dhe të të gjitha markave. Përfitoni nga këto oferta sepse do të zgjasin pak, shumë pak!

E Premtja e Zezë në laptopë: ofertat më të mira

Këtu është një përzgjedhje e ofertave më të mira të laptopëve që janë tashmë të disponueshme të Premten e Zezë. Vizitoni këtë faqe çdo ditë sepse ne do ta përditësojmë me oferta të reja çdo orë. Pa pritur më tej, kjo është zgjedhja më e mirë e Laptopë që kanë rënë në çmim gjatë fundjavës së të premtes së zezë 2022:

Shihni të gjitha ofertat e laptopëve për të Premten e Zezë

Të gjitha këto oferta janë për javën E Premtja e Zezë në laptopë kështu që pak nga pak do të shtojmë më shumë dhe do të ndjekim drejtpërdrejt për t'u përditësuar me më shumë ulje. Ju rekomandojmë që të na vizitoni çdo ditë për t'u informuar për ofertat më të fundit të së Premtes së Zezë për laptopët.

Update: Sot, 25 Nëntor, Black Friday tashmë ka nisur në laptopët e vërtetë, me ofertat më interesante për modelet e të gjitha markave dhe llojeve. Nxitoni para se të mbarojnë.

konfigurues i personalizuar i laptopit

Laptopë në shitje për të Premten e Zezë

Më poshtë do të gjeni një përzgjedhje të laptopëve më të kërkuar të Premtes së Zezë për të marrë një ide mbi modelet dhe llojet që janë më shpesh në shitje dhe për të ulur çmimin e tyre gjatë këtyre ditëve:

HP

Laptopët HP janë kandidatë për shitje të mëdha të Premten e Zezë. Gjatë vitit ata ofrojnë një çmim të mirë cilësor por është në javën e të Premtes së Zezë kur mund të shohim zbritje prej më shumë se 40% në disa prej modeleve të tyre.

Lenovo

Kompjuterët Lenovo janë të disponueshëm në gamë të ndryshme, nga më të ulëtit dhe më të lirët tek më i larti dhe më i shtrenjtë, por edhe i fuqishëm. Lenovo është një nga markat që do t'i ofrojë kompjuterët e saj me një ulje të mirë gjatë të Premtes së Zezë, zbritje që do t'i gjejmë praktikisht në të gjitha modelet dhe gamën e saj.

Asus

Kompjuterët Asus kanë qenë gjithmonë vlerë të mirë për paratë. Në katalogun e tij gjejmë laptopë të të gjitha llojeve, duke përfshirë edhe ata që përdoren për punë apo lojë, por gjithmonë me një çmim konkurrues. Ai çmim do të jetë edhe më tërheqës të Premten e Zezë dhe nëse kërkojmë mirë dhe zgjedhim modelin e duhur, mund të kursejmë shumë para.

mollë

Kur Apple MacBooks kushtojnë midis 1000 dhe 2000 dollarë, çdo zbritje është më se e mirëpritur.

Nëse zgjedhim modele me grafikë të shkëlqyer, kapacitet më të madh të ruajtjes së brendshme dhe modele më aktuale, çmimi mund të shkojë deri në 3.000 €. Nëse, për shembull, marrim një zbritje prej 21% në të Premten e Zezë në një MacBook 1499 €, do të kursejmë më shumë se 250 €. Nëse kompjuteri na kushton 3.000 € dhe zbritja është 21%, do të kursejmë gati 600 €.

Kjo është arsyeja pse është kaq e rëndësishme të përfitoni nga këto zbritje, sepse disa do të jenë më të mëdha dhe të tjera më pak, por të gjitha do të na ndihmojnë të kursejmë dhe të marrim një MacBook krejt të ri për universitet, punë ose përdorime të tjera.

E Premtja e Zezë është dita më e rekomanduar për të blerë një produkt të ri të Apple, veçanërisht nëse ky është një iMac ose një MacBook, të cilët janë më të shtrenjtët e markës, ndaj mos e lini të shpëtojë.

Laptopë I7

Laptopët me procesor Intel i7 do të jenë një nga produktet yje të së Premtes së Zezë.

Është një nga procesorët më të mirë Intel që do të gjejmë sot, por nuk është më i larti në gamë. Për këtë arsye do të jetë më e lehtë për t'i gjetur gjatë këtij lloj eventi dhe ju siguroj se ia vlen për performancën që ofrojnë.

Laptopë I5

Gjatë të Premtes së Zezë do të gjejmë edhe shumë kompjuterë me procesor Intel i5.

Mund të themi se është një procesor i rangut të mesëm, që do të thotë se ofron më shumë se performancë të mirë dhe çmimi i tij është më i ulët se ai i vëllezërve të tij më të vjetër.

Laptopë lojrash

Kompjuterët që janë krijuar duke pasur parasysh lojërat priren të jenë kompjuterë me komponentë më të avancuar. Kjo do të thotë gjithashtu se çmimi i tyre do të jetë më i lartë, por gjatë të Premtes së Zezë do të gjejmë shumë prej tyre me një çmim të reduktuar që ndonjëherë do të na lejojë të kursejmë qindra euro.

Mos e humbisni përzgjedhjen tonë të Ofertat e laptopëve të lojërave të së premtes së zezë për të marrë pazaret më të mira.

Laptopë 15 inç

Kompjuterët 15 inç, ose më konkretisht ata të 15.6, janë ata që përdorin ekranin me madhësi standarde. Laptopë me ekran 15 inç mund të gjejmë me çmime të të gjitha llojeve, pasi ky specifikim i referohet vetëm përmasave, por e rëndësishme është rezolucioni dhe komponentët e brendshëm.

Prandaj, e dimë që gjatë të Premtes së Zezë do të gjejmë oferta të mira, por zbritja tashmë do të varet nga pjesa tjetër e specifikimeve, marka dhe dyqani që ofron produktin.

Laptopë 17 inç

Kompjuterët 17 inç nuk janë shumica, pasi po flasim për kompjuterë që kanë një ekran disi më të madh se ai që konsiderohet standard.

Edhe pse mund të mos plotësohet me raste, në përgjithësi do të kemi të bëjmë me kompjuterë me komponentë të mirë të brendshëm, pra do të jenë disi më të shtrenjtë se ata me ekran më të vogël.

Disa prej tyre do të jenë të dizajnuara për lojëra, por ky nuk është një standard i shkruar. Ajo që është një rregull i shkruar është se ato do të jenë me një çmim më të mirë gjatë të Premtes së Zezë.

Siç mund ta shihni, sot ka një numër të madh të ofertave të laptopëve për të Premten e Zezë. Këtë vit zgjedhja e gjerë e laptopëve të lojrave është veçanërisht e habitshme, është e qartë se lojtarët dhe njerëzit që duan një kompjuter me shumë fuqi janë protagonistë të mëdhenj të shitjeve të këtij viti.

Dëshironi të shihni më shumë oferta për laptopë dhe aksesorë kompjuterikë?

 

Më poshtë do të gjeni të gjitha ofertat e laptopëve që kanë qenë në ditët para Black Friday. Shumë oferta tashmë kanë skaduar, por të tjera ende i ruajnë çmimet e tyre ose janë rritur shumë pak, kështu që ato mund të jenë një mundësi e mirë për të kursyer para dhe për ta bërë blerjen shumë më të lirë.

Kur është e Premtja e Zezë 2022

El Zi e premte, e njohur edhe si e Premtja e Zezë, është një datë shumë e dëshiruar nga konsumatorët dhe blerësit për shkak të të gjitha avantazheve që sjell për ta. Është dita e blerjeve, dita e ofertave, e shitjeve dhe e kursimeve. Në Spanjë kjo festë u përhap falë blerjeve online dhe globalizimit të botës me ardhjen e internetit. Dhe, megjithëse në Shtetet e Bashkuara është një datë më e njohur dhe më e ngulitur, kjo nuk do të thotë se në Spanjë festohet edhe e Premtja e Zezë.

Data e së Premtes së Zezë është as më shumë e as më pak se një ditë pas Ditës së Falënderimeve, festë që festohet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Këtë vit 2022, dita në të cilën do të festohet e Premtja e Zezë Do të jetë 25 nëntori i ardhshëm 2022, edhe pse shumë nga ofertat e tyre zakonisht shtrihen deri të hënën pasardhëse, e cila bie më 28 nëntor të këtij viti. E hëna pas të Premtes së Zezë njihet si Cyber ​​​​Monday, në të cilën mbizotërojnë ofertat, por vetëm nëse blerja bëhet online.

Për shkak se e Premtja e Zezë është vetëm një muaj para Krishtlindjeve dhe Krishtlindjeve, është shumë e zakonshme që konsumatorët të përfitojnë nga kjo ditë për të bërë të gjitha blerjet e Krishtlindjeve dhe për të kursyer sa më shumë në to. E vërteta është se ka kaq shumë oferta dhe çmimet janë aq të ulëta sa bëhet një pretendim për publikun. Ofertat më të mira të vitit shihen vetëm një herë në vit, në të gjitha dyqanet tuaja të preferuara dhe do të jetë 25 nëntori i ardhshëm. Zbuloni mirë për të përfituar sa më shumë nga ofertat dhe dini se në cilat faqe interneti dhe dyqane të kërkoni çmimet më të ulëta për të gjitha produktet që dëshironi, nga veshjet te pajisjet, sportet, videolojërat dhe, si mund të ishte ndryshe, kompjuterët dhe pajisjet elektronike .

Nëse doni të zbuloni se çfarë nënkupton kjo datë për konsumatorët dhe si mund të përfitoni prej saj, lexoni më tej, pasi do të shohim se çfarë do të thotë jo vetëm për tregun e përgjithshëm, por më konkretisht për atë të laptopëve dhe MacBook-ve të dëshiruar të Apple.

Si funksionon e Premtja e Zezë në laptopë dhe Amazon

amazon e premte e zezë

Amazon është një nga faqet e internetit më të mira për të bërë blerjet tuaja, ato janë në kategorinë në të cilën janë. Transport i shpejtë dhe efektiv, shumë mundësi blerjeje dhe alternativa për të zgjedhur, plane premium me transport të shpejtë, si dhe çmime të ulëta dhe shumë konkurruese. Ka shumë përparësi që na ofrojnë platformat dhe faqet e internetit si Amazon, dhe këto shumëfishohen një herë në vit, të Premten e Zezë. Gjiganti i blerjeve dhe shitjeve online i bashkohet festës, si mund të ishte ndryshe dhe na sjell oferta mjaft tërheqëse dhe të larmishme për çdo kategori. A guxoni të zbuloni se çfarë ka Amazon për ju? Asnjëherë nuk janë blerë kaq shumë produkte dhe dhurata për Krishtlindje me çmime kaq të ulëta sa të Premten e Zezë. I vëmendshëm ndaj propozimit të kësaj faqeje interneti.

Amazon ka oferta ditore në platformën e saj, por asnjë nuk krahasohet me atë që do të shohim më 26 nëntor, edhe pse këtë vit ato do të nisin me ofertat e para më 18 nëntor. Keni kohë deri më 28 nëntor për të blerë një laptop të Premtes së Zezë me zbritje nga gjigandi online.

Mënyra se si e bën Amazon është përmes ofertave të shpejta dhe të përkohshme, duke ndjekur linjën e asaj që kanë bërë vitet e tjera. Për shumë prej tyre nuk do të kemi më shumë se 10 minuta, ndaj do të jetë e nevojshme të vendoset nëse merren apo lihen. Gjithashtu, edhe nëse e shtoni në shportën e blerjes, koha do të vazhdojë të ecë me një limit prej 15 minutash nga momenti i blerjes, kështu që do të duhet të jeni të shpejtë ose produkti do të humbasë dhe bashkë me të edhe oferta.

Për të siguruar që të mos humbisni ofertat dhe që të gjitha produktet të mbërrijnë në kohën më të shkurtër të mundshme, mund të abonoheni në shërbimin Amazon Premium, të planifikoni ditën e blerjeve në Amazon dhe të merrni parasysh ekzistencën e listës së pritjes, në rast se Produktet e dëshiruara janë të rezervuara dhe ju mbeteni në pritje.

Si risi kryesore, këtë vit ne e gjejmë një të premte të zezë në laptopë më të gjatë se kurrë dhe kjo është se për 48 orë do të keni akses në zbritje deri në 30%. Ju nuk keni asnjë justifikim për të rinovuar kompjuterin tuaj.

Shiko ofertat e laptopëve për të Premten e Zezë

Sa zgjat e Premtja e Zezë në laptopë?

E Premtja e Zezë nuk është më vetëm një ditë në vit, por vit pas viti zgjat më shumë dhe më gjatë. Tani mund të flasim për "Java e të Premtes së Zezë" apo edhe "Muaji i të Premtes së Zezë" dhe nuk është e vështirë të shihet se si bizneset dhe dyqanet online fillojnë të lançojnë ofertat e para për laptopët dhe produktet e tjera 15 ditë përpara ditës së E premte e zeze.

Këto oferta janë zakonisht një prelud i asaj që do të vijë, megjithëse pazaret e vërteta mbeten ende për ditën e madhe, pra të premten.

Fakti që e Premtja e Zezë ka zgjatur kaq shumë në kohë është pozitive për të qenë në gjendje të krahasoni çmimet dhe të përfitoni më mirë nga ofertat, por nëse doni të shihni se cilët laptopë të Black Friday kanë ulur më shumë çmimin e tyre, këtu do të ndjekim drejtpërdrejt me të gjitha ofron.

Pse e Premtja e Zezë 2022 është një vit i veçantë për ofertat e laptopëve?

Nuk mendoj se dikush do të habitet në këtë pikë nëse i themi se shitjet e laptopëve kanë shpërthyer. Ka dy arsye kryesore për këtë:

 • E para prej tyre është ardhja e punës në distancë. Shumë njerëz kanë parë se si duhet të punojnë nga shtëpia dhe falë një laptopi ata mund të gjejnë atë kompromis midis lëvizshmërisë dhe punës për të qenë në gjendje të operojnë nga kudo.
 • Arsyeja e dytë është mësimdhënia. Shumë klasa universitare dhe kolegjore janë detyruar të kufizohen dhe, me këtë, të fillojnë të përdorin mjete online për të marrë mësime në internet, për të paraqitur punë, për të studiuar, për të bërë detyrat e shtëpisë….

Nëse do të kishim një kompjuter shumë të drejtë për të kryer njërën nga këto dy detyra, blini një laptop më të lirë të Premten e Zezë 2022 është një mundësi unike për të kursyer qindra euro.

Pse quhet e Premtja e Zezë?

Laptopë të lirë të Premten e Zezë

Kur e përkthejmë fjalë për fjalë emrin e kësaj feste, mund të duket si një ditë e errët apo e keqe, por e vërteta është se është një ditë gëzimi, sepse na ofron oferta të shkëlqyera, siç e kemi komentuar tashmë, por cila është arsyeja pse ta quajmë të Premten e Zezë, apo çfarë është e njëjta, të Premten e Zezë?

Nga njëra anë u quajt kështu për shkak të trafikut dhe numrit të njerëzve që pushtuan rrugët atë ditë, por ka një arsye tjetër që i jep një kuptim të dytë. Siç e dini, kur një biznes apo tregti paraqet humbje në rezultatet e tij ekonomike, thuhet se bie në numrat e kuq, por mund të thuhet edhe se është në numra të zinj, prandaj e premtja e ofertave dhe çmimeve kaq të ulëta është. quajtur Black Friday (Black Friday në anglisht).

Për sipërmarrësit u bë një datë shumë e mirë për të hequr qafe tepricat e prodhimit, produkte që nuk kanë mundur të shiten dhe për të rritur shitjet, për konsumatorët një mundësi për të marrë atë që duan me një çmim më të ulët se zakonisht.

Cila është më e mirë, e premtja e zezë apo e hëna kibernetike?

Që nga viti Cyber ​​e hënë Ka më pak kohë që festohet në vendin tonë dhe është më pak i njohur, mund të themi se Black Friday është më i mirë, por kur bëhet fjalë për produktet që mund të blihen online dhe përdoruesit që duan blerjet online, mund të ketë njëfarë avantazhi. Nëse dëshironi ta blini në një dyqan fizik ose në një lokal, do t'ju duhet të zgjidhni ta bëni këtë të Premten e Zezë, por nëse preferoni të blini nga komoditeti i shtëpisë tuaj, ndoshta ofertat Cyber ​​​​Monday do t'ju bindin më shumë. . Të përgjigjesh se njëra nga dy ditët është më e mirë se tjetra, do të ishte të biesh në përgjigjen e lehtë. Do të varet nga përdoruesi dhe konsumatori.

Ndërsa E hënë në internet në laptopë, mos e humbisni përzgjedhjen tonë të:

Si të shijoni ofertat më të mira në laptopët e të Premtes së Zezë

laptopë të së premtes së zezë

Si e dini nëse ia vlen një shitje e së Premtes së Zezë në një laptop? Fillimisht duhet të informoheni sa më shumë për ofertat, dyqanet që do të ofrojnë ulje për Black Friday dhe produktet që dëshironi. Ju mund të tërhiqeni atë ditë nga ofertat flash dhe produkte apo dhurata të tjera që dëshironi të bëni për Krishtlindje, por për t'u siguruar që të merrni laptopin ose smartfonin që dëshironi me një çmim të mirë, është mirë të jeni të qartë se çfarë modeli keni. dëshironi dhe çfarë marke, të dini se në cilat ndërmarrje ose faqe interneti të blini dhe në cilat jo, si dhe në cilat do të jetë më lirë dhe në cilat jo.

Nëse zgjidhni të bëni blerjet tuaja përmes një faqe interneti si Amazon, duhet të jeni të vëmendshëm ndaj ofertave të shpejta, të bëni blerjet tuaja në kohën më të shkurtër të mundshme dhe të merrni vendime në kohën më të shkurtër të mundshme, si dhe të krahasoni çmimet midis faqeve të ndryshme të internetit. E njëjta gjë ndodh në dyqane dhe objekte fizike. Krahasoni, gjeni produktin e dëshiruar dhe merrni ofertën më të mirë.

Ku të blini një laptop më të lirë të Premten e Zezë

Si në kategoritë e tjera, informatikë dhe më konkretisht laptopë, kanë çmime shumë të ulëta atë ditë. Dhe jo vetëm në Amazon, por në dyqane të tjera të specializuara si Fnac ose Mediamarkt. Për shembull, në vitet e tjera Fnac kemi mundur të gjejmë zbritje prej 21%, përqindje TVSH për produktet. Kështu, për çdo 100 euro të shpenzuar për një produkt ne do të kursejmë 21 €, të cilat mund të zbriten plotësisht ose të ndahen në dy mënyra të ndryshme: Njëra pjesë zbritet dhe tjetra rezervohet për zbritje në blerjet e ardhshme.

Mediamarkt dhe dyqanet e tjera gjithashtu ulin një përqindje të madhe të produktit. Laptopët janë një nga produktet më të dëshiruara për këtë datë, ndaj do të gjeni oferta shumë të mira dhe të larmishme, si të modeleve ashtu edhe të markave të ndryshme. Ndër më tërheqëset që do të gjeni është Apple, marka e mollës së kafshuar që na ofron jo vetëm produkte të shkëlqyera, por edhe çmime fantastike. Çmimet që mund të ulen në data dhe institucione të ndryshme. E Premtja e Zezë është dita që laptopi ynë i ri do të na sjellë me një çmim jashtëzakonisht të lirë për atë që jemi mësuar.

 • Amazona: Nëse do të më pyesnit 1000 herë për një dyqan të vetëm ku mund të bëni të gjitha blerjet tuaja në internet, 1001 do t'ju thoja në Amazon. Për mua dhe për shumë është dyqani online më i rëndësishëm në botë, dhe në të do të gjejmë të gjitha llojet e produkteve nëse mund të dërgohen. Përveç kësaj, në evente të tilla si Dita e tyre Prime ose e Premtja e Zezë, ofertat e tyre janë shumë agresive, ndaj ia vlen të hidhni një ose më shumë shikime përpara se të blini diku tjetër.
 • mediamarktEdhe pse ky i mëparshmi është dyqani im i preferuar për të bërë të gjitha blerjet e mia, e vërteta është se ka një tjetër, siç është Mediamarkt, që ndonjëherë mund të na ofrojë diçka më të mirë. Mediamarkt është e specializuar në shitjen e produkteve elektronike, dhe aty laptopët janë gjithmonë me një çmim të mirë. Përveç kësaj, ata lëshojnë edhe oferta të mira në data të caktuara, si e Premtja e Zezë, kështu që ne do të blejmë atje dhe në atë ditë sepse "nuk jemi budallenj".
 • E veshur: Krahasimet janë të neveritshme, ndaj nuk do t'i bëj. Do te permend vetem qe dyqani i meparshem eshte perhapur ne shume shtete nga Gjermania dhe qe Worten ka bere dicka te ngjashme, por vetem per Spanjen dhe Portugaline (eshte portugeze). Është gjithashtu një dyqan i specializuar për produkte elektronike, ndaj ofron gjithmonë çmime të mira për këto lloj artikujsh dhe gjërat do të bëhen edhe më të mira gjatë të Premtes së Zezë.
 • ndërprerje: I lindur në Francë, Carrefour është një zinxhir supermarketesh ku mund të gjejmë gjithçka. Edhe pse është e zakonshme t'i gjejmë në çdo qytet për të bërë blerjet tona të përditshme, ato kanë edhe dyqane më të mëdha në qytete ose versionin e tyre online ku do të gjejmë gjithashtu të gjitha llojet e laptopëve. Carrefour shquhet edhe për ofrimin e çmimeve të mira, disa që do të përmirësohen edhe më shumë gjatë Black Friday.
 • Komponentët e PC: duke folur për laptopët, një nga dyqanet më të mira ku mund t'i blejmë nëse jetojmë në Spanjë është PC Components. Ata kanë lindur 15 vjet më parë dhe, ndonëse sot mbulojnë edhe më shumë produkte, forca e tyre janë kompjuterët dhe komponentët që ne mund t'i përdorim me ta, prandaj emri. Në këtë dyqan, i cili funksionon shumë më tepër në versionin e tij online, mund të gjejmë të gjitha llojet e laptopëve, nga disa nga markat më të njohura me komponentë më të avancuar e deri te të tjerë të markave pak të njohura që janë shumë më të kufizuar. Çmimet e tyre janë zakonisht të mira gjatë gjithë vitit, por gjatë të Premtes së Zezë do të jenë edhe më të shtrënguara.
 • fnac: nga Franca vjen rrjeti i dyqaneve Fnac. Në vende si Spanja ata filluan si një opsion i mirë për të blerë libra dhe muzikë, por me kalimin e kohës ata kanë fituar popullaritet edhe për shitjen e produkteve elektronike, ndër të tjera. Janë dyqane me një prestigj, që do të thotë gjithashtu se ofrojnë garanci të mira, si shumica e dyqaneve të kësaj liste. Çmimet janë zakonisht konkurruese, por gjatë të Premtes së Zezë ato do të ulen dhe është një tjetër nga dyqanet që duhet të vizitojmë nëse duam të blejmë një laptop për këto Krishtlindje.
 • Gjykata angleze: Edhe pse lexojmë "Anglisht", ky dyqan e ka bazën në Spanjë. El Corte Inglés është i famshëm për dyqanet e tij të mëdha, ato që mund t'i gjejmë praktikisht në çdo qytet të madh të vendit, por ato kanë edhe një dyqan online. Qoftë fizikisht apo online, ofrojnë të gjitha llojet e produkteve, ndër të cilat do të gjejmë laptopë të të gjitha gamës me garancinë që mund të na ofrojnë vetëm dyqane si ECI. Gjatë pjesës tjetër të vitit, çmimet që gjejmë përkojnë me çmimin e rekomanduar, por gjatë të Premtes së Zezë kjo ndryshon në mënyrë drastike dhe mund të gjejmë zbritje që mund të arrijnë ose kalojnë 30%.

Shiko ofertat e laptopëve për të Premten e Zezë


Po kërkoni një laptop të lirë? Na tregoni sa dëshironi të shpenzoni dhe ne do t'ju tregojmë opsionet më të mira:

800 €


* Lëvizni rrëshqitësin për të ndryshuar çmimin

Lini një koment

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.