Notebook Toshiba Dynabook

Toshiba është një tjetër nga më të mëdhenjtë  markat e teknologjisë dhe elektronikës. Nga ana tjetër, kompania japoneze ka qenë disi në hijen e kompanive të tjera të mëdha që kanë ngrënë tokë, si Samsung, Apple, Xiaomi etj. Nga ana tjetër, nuk duhet të harrojmë cilësinë dhe inovacionin e produkteve të saj, përveç morisë së shpikjeve dhe patentave që u morën falë kësaj kompanie, siç janë shpikësit e memories flash NAND që tashmë përdoret në pajisjet mobile. dhe SSD, kanë disa nga hard disqet më të besueshëm, si dhe janë pionierë në shumë gjëra të tjera ...

Kjo kompani ka gjithashtu një treg për pajisjet portative dhe ato mund të kenë veçori që i interesojnë disa përdorues që kërkojnë shkallë më e lartë e rezistencës, qëndrueshmërisë dhe qëndrueshmërisë në përfundime, për t'i dhënë betejë.

SHËNIM: Edhe pse flitet ende shumë për laptopët Toshiba dhe ka ende modele në shitje, e vërteta është se që nga viti 2020 ndarja e laptopëve të kësaj firme është tashmë pjesë e Sharp, kjo ka bërë që marka e laptopëve Toshiba tani të quhet Dynabook.

Laptopët më të mirë Toshiba

Këtu është një përzgjedhje e laptopëve më të njohur Dynabook (Toshiba) për vlerën e tyre për para:

Gama e laptopëve Toshiba

Brenda markës Toshiba mund të blini seri të ndryshme e modeleve që janë krijuar për të kënaqur një klient të ndryshëm:

tecra

Është një linjë e krijuar posaçërisht për mjedisin e biznesit dhe profesional. Ata kanë komponentë harduerikë me performancë të mirë. Përfundimet janë në plastikë dhe me një peshë disi më të lartë, duke mbajtur ekrane 14” dhe 15.6”. Ky është një gamë shumë e lirë.

Portage

Ngjashëm me të mëparshmin në shumë detaje, por dallon në çmimin pak më të lehtë, me shasi aliazh magnezi dhe me ekrane disi më të vogla, 11.6 "dhe 13.3". Sa i përket çmimit, ai është pak më i lartë se ai i mëparshmi, megjithëse jo shumë i lartë.

Satelit

Kjo gamë është një nga më të shiturit. Çmimet e tyre janë shumë të ndryshueshme, në varësi të modelit të zgjedhur. Për shembull, ju keni Seritë C, Seritë L, Seritë P, Seritë S, Seritë E, Seritë Radius dhe Pro, sipas renditjes nga më e lira dhe më pak e fuqishme te më e shtrenjta dhe më e fuqishme. Përveç kësaj, seria Radius është e konvertueshme, me një ekran që mund të rrotullohet 360 gradë.

Qosmium

Ato ofrojnë gjithashtu një produkt ekskluziv, me performancë të lartë, i krijuar për konsumatorët që kërkojnë luks. Ndërtuar kryesisht për lojëra dhe krijimin e multimedias, me norma fantastike konsumi. Ato janë disi më të lira se Kira, por po aq të shtrenjta.

Kira

Ata nuk janë shumë të njohur, por është një gamë e Toshiba ultraportables të destinuara për luks. Me një dizajn të kujdesshëm, lëvizshmëri të madhe, autonomi dhe performancë fantastike. Sigurisht, këto janë më të shtrenjtat.

Chromebook

Toshiba prodhon gjithashtu Chromebook, me sistemin operativ ChromeOS të Google. Një sistem operativ i besueshëm, i sigurt dhe i fortë, me aftësinë për të mbështetur aplikacionet vendase Android dhe me një integrim të përsosur të shërbimeve cloud. Megjithëse hardueri i tyre nuk është më i fuqishmi, ato janë krijuar për të ofruar konsum të ulët dhe jetëgjatësi të gjatë të baterisë. Dhe çmimi i tij është shumë ekonomik, gjë që e bën atë ideal për studentët dhe përdoruesit që kërkojnë diçka bazë.

Përparësitë e laptopëve Toshiba

Laptopët Toshiba nuk janë më të shiturit dhe as më të njohurit për përdoruesit mesatar. Në vend të kësaj, ata kanë një numër të madh besimtarësh sepse janë kujdesur gjithmonë për disa detaje që bien në sy veçanërisht:

 • Rezistenca: këto pajisje janë të njohura për llojin e montimit dhe cilësinë e finiturave që i bëjnë ato veçanërisht rezistente. Nëse jeni duke kërkuar për pajisje që zgjasin, kjo mund të jetë një blerje e shkëlqyer.
 • RiparueshmëriaNdërsa shumë marka priren të integrojnë gjithçka, me komponentë të salduar dhe me akses të vështirë për riparim, Toshiba ka dashur të kënaqë ata që ikin nga kjo, me të gjitha lehtësitë për të zëvendësuar disa nga komponentët e saj.
 • Cilesia e cmimit: Ata gjithashtu dallohen për një marrëdhënie të mirë midis çmimit, veçanërisht në gamën e Satelitit, dhe cilësisë.

Disa karakteristika që i bëjnë ato veçanërisht ideale për mjediset e biznesit dhe punë ku mund të goditen ose të pësojnë një lloj aksidenti ...

A është Toshiba një markë e mirë laptopësh?

Laptop Toshiba dynabook

Po, Toshiba është një markë e madhe të laptopëve, si Sony, Samsung, Xiaomi, ASUS, Lenovo, Huawei etj. Gjëja më e mirë e këtyre pajisjeve është cilësia dhe çmimi, si dhe përfshirja më e fundit në harduer, me aleancat me markat kryesore të sektorit dhe me rezistencën dhe lehtësinë e riparimit që do t'ju kursejë para në mjediset e biznesit.

Pse laptopët Toshiba shihen më shumë në biznese dhe më pak në shtëpi?

Laptop Toshiba

Toshiba është një markë që ka dashur të fokusohet në tregun që synon kompanitë sa i përket laptopëve të tyre, megjithëse ato janë gjithashtu të disponueshme për përdoruesit shtëpiak që duan të blejnë një të tillë. Megjithatë, ato janë më të zakonshme në kompani për shkak të avantazheve që këto ekipe i shtojnë këtij lloj mjedisi.

Su shërbimi teknik Është gjithashtu një nga pikat e forta të tij, diçka që kompanitë kërkojnë të mbulohen mirë kur ndodh diçka.

A ia vlen një laptop Toshiba? Mendimi im

Nëse nuk jeni duke kërkuar për një laptop lojrash, ose performancë shumë të lartë, dhe thjesht dëshironi një laptop i mirë, me çmim të përballueshëm dhe të ndërtuar për të luftuar, për të qëndruar dhe për t'u riparuar lehtësisht, atëherë Toshiba ia vlen.

Kështu që ju gjithashtu mund të vlerësoni nëse ia vlen në rastin tuaj të veçantë apo jo, duhet ta dini avantazhet dhe disavantazhet më të dalluarit nga këto modele:

avantazh

  • Qëndrueshmëria: janë modele të dizajnuara për jetëgjatësi maksimale dhe profesionistë. Me aftësi të mira riparimi.
  • shërbimet: Kjo firmë ofron shërbime të mira mbështetëse nëse keni nevojë për to, gjë që është gjithashtu e rëndësishme për mjediset e biznesit dhe konsumatorit.
  • autonomi- Jetëgjatësia e baterisë është mjaft e mirë, kështu që nuk do t'ju duhet të ndryshoni cilësimet e performancës për të kursyer ose karikuar në mënyrë kaq të qëndrueshme.
  • çmim: Raporti çmim/cilësi është shumë i mirë dhe mund t'ju japë një laptop cilësor me performancë të mirë pa investuar shumë para.
  • Garancitë dhe mbështetje: Shërbimi teknik i Toshiba ka ekspertë të mirë dhe një reputacion të mirë, si dhe ofron garanci maksimale.

disavantazhet

 • Dizajn: Nuk janë tamam laptopët më të bukur dhe me stil, por kjo nuk është diçka e rëndësishme në shumicën e rasteve, veçanërisht në kompani.
 • Risi: këto ekipe nuk kanë teknologjinë më të fundit, ato janë të dizajnuara që të jenë praktike, të ofrojnë performancë të mirë dhe të jenë rezistente.
 • program- Mund të keni mjaft aplikacione të para-instaluara që nuk ju nevojiten.

Sigurisht, këto avantazhe dhe disavantazhe janë trashëguar gjithashtu nga biznesi Sharp, pronari aktual i këtij divizioni të laptopëve Toshiba, dhe tani shiten nën Marka Dynabook.


Po kërkoni një laptop të lirë? Na tregoni sa dëshironi të shpenzoni

dhe ne ju tregojmë opsionet më të mira

400 €


* Lëvizni rrëshqitësin për të ndryshuar çmimin

Lini një koment

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.