Laptop Dell

La Marka amerikane Dell Ka disa nga modelet më të mira të laptopëve në treg. Dhe kjo nuk është vetëm për shkak të konfigurimit të harduerit që zakonisht përfshijnë këto ekipe, por ato ofrojnë gjithashtu një dizajn solid, autonomi të mirë, materiale me cilësi të mirë, peshë të lehtë dhe gjithçka që vlerësohet nga një laptop i mirë.

Laptopët më të mirë Dell

Në mes laptopët më të mirë Dell Ka disa modele me zbritje si më poshtë:

Llojet e laptopëve Dell

Firma Dell ka disa seri me modele të destinuara për përdorues shumë të ndryshëm. Në këtë mënyrë mund të plotësojë të gjitha nevojat.

frymëzim

frymëzues

Kjo seri ka modele të laptopëve Dell të dizajnuara për gjithçka, nga shfletimi në ueb te dëgjimi i muzikës, transmetimi i përmbajtjes, automatizimi i zyrës dhe madje edhe lojërat. Është modeli ideal për përdorim shtëpiak dhe ka çmime të arsyeshme.

XPS

dell xps

Dell XPS janë kompjuterë 2-në-1 të krijuar për të ofruar performancë të shkëlqyer dhe përvojën më të mirë vizuale, me imazhe cilësore dhe qartësi maksimale. Përveç kësaj, ato janë të përfunduara me materiale cilësore, të lehta dhe ultra të holla për lëvizshmërinë më të mirë në gamë.

Seri G

seri dell G

Seritë Dell G janë të ngjashme me Alienware. Në fakt, ata përdorin një zgjidhje termike të frymëzuar nga këto të tjera, përveç montimit të CPU-ve Intel Core dhe AMD Ryzen me performancë të lartë, përveç GPU-ve të Serive NVIDIA GeForce RTX 3000. Kjo do të thotë, ato janë të dizajnuara për të ofruar performancë të shkëlqyer në një mori detyrash, edhe për video lojëra.

Gjerësi

Gama e Latitude përfshin gjithashtu fletore 2-në-1 që janë kompakte, të lehta dhe të dizajnuara në mënyrë elegante. Ato janë krijuar për të maksimizuar produktivitetin, duke menduar për arritjen e rezultateve të mira në aspektin e lidhjes dhe lëvizshmërisë. Ato janë pajisje të zgjuara dhe të sigurta që mund të funksionojnë shumë mirë në mjediset e biznesit.

Saktësi

Ata janë më shumë se thjesht një laptop. Precisioni janë stacione pune të dizajnuara për të qenë numër një në kategorinë e tyre. Ato ofrojnë performancë të lartë harduerike dhe performancë të lartë, si dhe janë shumë të besueshme dhe plotësisht të personalizueshme për përdorim profesional. Sigurisht, çmimi i tij është disi më i lartë se seritë e tjera si Vostro, XPS ose Inspiion.

E juaja

Kjo seri ka një mori modelesh të ndryshme me çmime të mira dhe konfigurime të balancuara të performancës, me çipa Intel dhe AMD. Përveç kësaj, ato përfshijnë versionin e para-instaluar të Microsoft Windows 10 Pro, i cili shton disa veçori të sigurisë dhe virtualizimit të krijuara posaçërisht për mjediset e biznesit. Shtojini kësaj edhe mbështetjen e shkëlqyer të biznesit të vogël.

Alienware

alienware për laptopë

Alienware është një nën-markë e Dell për kompjuterët e lojërave me performancë të lartë. Këto ekipe nuk janë aq kompakte sa të tjerat dhe kanë një peshë dukshëm më të madhe. Në vend të kësaj, ato ofrojnë konfigurime harduerike jashtëzakonisht të fuqishme për të arritur rezultatet më të mira. Për shembull, mund të gjeni konfigurime me CPU Intel Core i9 dhe kartën grafike NVIDIA GeForce RTX 3000 Series. Sigurisht, ata gjithashtu kanë sisteme të përmirësuara ftohjeje në përpjesëtim me këta komponentë.

Chromebook

Dell monton gjithashtu Chromebook, domethënë laptopë me konfigurime harduerike disi më modeste të krijuara për të përfituar nga shërbimet cloud. Përveç kësaj, ato mundësohen nga sistemi operativ Google Chrome OS. Një sistem i fortë, i qëndrueshëm dhe i sigurt, si dhe i pajtueshëm në mënyrë origjinale me aplikacionet Android. Kjo lloj pajisje është ideale për përdoruesit që kërkojnë diçka të besueshme dhe me kosto të ulët ose për studentët.

Ato përfshijnë funksionet Trusted Latitude dhe Chrome Enterprise për një përvojë më të sigurt në cloud, performancë më të lartë dhe produktivitet të përmirësuar.

Pse Dell është një nga markat më të mira të laptopëve?

teknologji portative dell

Marka Dell është një kompani amerikane që ka dekada të tëra e specializuar në montimin e kompjuterëve të të gjitha llojeve. Në fakt, është prodhuesi i tretë më i madh në botë pas Lenovo dhe HP, duke e bërë atë një nga prodhuesit liderët e industrisë. Kjo sjell besim të madh tek përdoruesi dhe modelet e tyre janë gjithmonë një garanci e cilësisë dhe performancës së shkëlqyer.

Një tjetër pikë pozitive e këtyre laptopëve janë garancitë e ofruara nga Dell dhe shërbimi pas shitjes. Përveç kësaj, nga faqja e saj e internetit ofron një shërbim për të personalizuar konfigurimin dhe personalizimin e harduerit të pajisjeve të zgjedhura, diçka që prodhuesit e tjerë zakonisht nuk e ofrojnë. Kjo është, ju mund të bëni një laptop pothuajse sipas kërkesës (zgjedhja e procesorit, RAM, hard disk, ...).

Laptopë Dell, mendimi im

laptopë dell me ngjyra

Dell ka qenë gjithmonë një markë që ka vënë bast shumë në dizajnet për profesionistët, gjë që mund të shihet në cilësi, qëndrueshmëri dhe besueshmëri të ekipeve të tyre. Sidomos vargjet specifike për sektorin e biznesit, siç është Latitude, i cili ka një nga rastet më të forta në treg.

Ata janë shumë të orientuar drejt merrni një jetëgjatësi mjaft të shquar, kështu që problemet në këtë lloj fletoresh janë nën mesataren. Kjo është arsyeja pse ato rekomandohen shumë për zyrat ose kompanitë që kanë nevojë për një pajisje të mirë luftarake, ose për përdoruesit shtëpiak që duan diçka që nuk do t'i dështojë në afat të shkurtër.

Një avantazh tjetër i këtyre skuadrave është se impiantet e montimitNdryshe nga markat e tjera, nuk gjendet në Azi, por në Evropë, konkretisht në Poloni. Diçka që tregon pozitivisht në cilësi.

Megjithatë, një nga disavantazhet e këtyre ekipeve mund të jetë pesha e disa modeleve, të cilat duke pasur parasysh materialet dhe përforcimet janë zakonisht disi më të rënda se të tjerët ...

Ku të blini një laptop Dell me çmimin më të mirë

cBlerja e një laptopi Dell me një çmim të mirë, mund ta gjeni në pika të ndryshme shitjesh, ndër të cilat veçohen:

  • Gjykata angleze: zinxhiri spanjoll i dyqaneve ka disa modele Dell në seksionin e tij IT. Çmimet e tyre nuk janë më të mirat në treg, edhe pse ndonjëherë kanë ulje si Technoprices ku mund të blihen më lirë. Përveç kësaj, ju mund të zgjidhni midis modalitetit të blerjes ballë për ballë ose ta kërkoni atë përmes faqes së saj të internetit.
  • Mediamarkt: Një nga gjërat që bie në sy në zinxhirin gjerman është çmimi i mirë i produkteve të tij. Kjo ndikon edhe në modelet e Dell që kanë në stok, megjithëse nuk do t'i gjeni të gjitha. Përsëri mund të zgjidhni të blini online ose të shkoni në një nga pikat e shitjes së tij.
  • Uebfaqja zyrtare: Dell ofron gjithashtu një pikë të drejtpërdrejtë shitjeje, ku mund të gjeni të gjitha seritë dhe modelet, si dhe mund të personalizoni konfigurimet.
  • Amazona: Platforma e shitjeve online është një nga më të preferuarat, pasi ka shumë oferta të laptopëve Dell dhe të gjitha modelet që mund të imagjinoni. Nëse keni një abonim Prime, mund të përfitoni edhe nga disa avantazhe, si kostot e transportit falas dhe që produkti juaj të arrijë më herët. Sigurisht, është edhe një mënyrë e sigurt për të blerë dhe me të gjitha garancitë.

Po kërkoni një laptop të lirë? Na tregoni sa dëshironi të shpenzoni

dhe ne ju tregojmë opsionet më të mira

400 €


* Lëvizni rrëshqitësin për të ndryshuar çmimin

Lini një koment

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.