LG laptop

Firma koreano-jugore LG Është një nga konkurrentët e bashkatdhetarit Samsung, edhe në sektorin e laptopëve. Edhe pse nuk janë aq të njohura sa HP, ASUS, Dell, Lenovo, etj., bien në sy edhe markat koreane, me pajisje dizajni, me karakteristika të avancuara harduerike, me cilësi dhe me ekrane madhështore.

Për shumë vite nuk ka asnjë lëvizje në lidhje me i ri, por tani LG kthehet për të përditësuar linjën e saj të pajisjeve portative me disa seri shumë të shquara, si Gram ...

Ofertat më të mira të sotme për laptopët LG

Nëse ju pëlqejnë laptopët LG, më poshtë kemi bërë një përzgjedhje të ofertave më të mira sot në mënyrë që t'i merrni me çmimin më të mirë:

Gama e laptopëve LG

Brenda laptopëve LG që janë në dispozicion do të gjeni disa modele që i përkasin tre kryesoreve familjet apo serialet. Njohja se kujt i drejtohen këto seri është jetike për të zgjedhur më të përshtatshmen:

Gram gram

Është një gamë e drejtuar për përdoruesit e avancuar që kërkojnë një laptop në të cilin i kushtohet vëmendje çdo detaji, por pa sakrifikuar një raport të mirë cilësi/çmim.

Duke qenë një nga prodhuesit më të mirë të ekraneve, LG ka siguruar të gjitha pajisjet e saj me panele vërtet të mira, me një rezolucion fantastik dhe me një nga imazhet më të mira në treg.

Ndër modelet Gram mund të gjeni pajisje si për zyrën ashtu edhe për shtëpinë.

LG Ultra

Kjo familje tjetër e modeleve të laptopëve LG ka një repertor të mirë të pajisjeve ultra të lehta, por me performancë të shkëlqyer. Ato ofrojnë madhësi të ndryshme të ekranit dhe me pajisje shumë të avancuara, siç janë gjeneratat e reja të CPU-ve Intel dhe GPU-të e dedikuara NVIDIA GeForce GTX.

LG Gram Convertible

Brenda Gram ka edhe konvertibël ose 2 në 1, domethënë një laptop që integron më të mirat e botës së tabletave dhe më të mirat e botës së laptopëve. Një produkt që ka performancën dhe komoditetin e tastierës dhe tastierës prekëse të dedikuar, ndërkohë që mund të paloset dhe përdoret si një tablet me ekranin e tij me prekje.

Përveç kësaj, si vëllezërit e saj më të mëdhenj, kjo seri përfshin edhe sistemin operativ Windows 10 Home, kështu që do të keni të gjithë softuerin në PC tuaj dhe nuk do të kufizoheni nga aplikacionet celulare.

Disa veçori të laptopëve LG

Laptopët LG përfshijnë disa tipare që tërheqin vëmendjen veçanërisht, dhe se ata mund t'ju ndihmojnë të zgjidhni një nga këto ekipe. Këto karakteristika janë:

 • 1 kg peshë: Gramët kanë një peshë prej rreth 1 kg, gjë që i vendos ato në mesin e ultrabookëve më të lehtë. Disa modele mund ta tejkalojnë atë pengesë me disa gramë, por pothuajse të gjitha mbeten në atë brez, duke siguruar lehtësi të madhe për të përmirësuar lëvizshmërinë e tyre në maksimum.
 • Deri në 18 orë bateri: hardueri efikas që përfshin, me një bateri me cilësi dhe kapacitet të jashtëzakonshëm, do të thotë që këto pajisje, pavarësisht hollësisë dhe peshës së tyre, kanë një nga autonomitë më të mira në treg, duke arritur deri në 18 orë punë në disa rastet. Kjo do të thotë që ju mund të punoni rehat për 2 ditë pa pasur nevojë të rimbusheni.
 • Ekran pa korniza- Siç e kam lënë të kuptohet më parë, LG është një nga prodhuesit më të mirë të ekraneve, së bashku me Samsung. Në fakt, Apple investoi në këtë kompani për të marrë panele për kompjuterët e saj. Dhe pikërisht kjo firmë është ndër më inovativet dhe me ekranet më të besueshme. Për këtë arsye, laptopi LG është i pajisur me ekranet më të mira në treg, përveçse ka detaje shumë të vlerësuara si korniza të reduktuara për të maksimizuar sipërfaqen e punës.

Madhësitë e ekranit të disponueshme në laptopët LG

Brenda laptopëve LG Gram, Ultra ose të konvertueshëm, do të gjeni madhësi të ndryshme panelesh. Këto mund të kenë të tyren avantazhet dhe disavantazhet:

13 inç

Më të vegjlit kanë këto dimensione të ekranit. Këto ekrane janë më të mëdha se një tabletë, duke ofruar rehati më të madhe për përdoruesit. Megjithatë, madhësia e tij e vogël në krahasim me formatet e tjera më të mëdha do të përmirësojë lëvizshmërinë e fletores. Me fjalë të tjera, një kompjuter 13” mund të jetë fantastik për ata që duhet të mbajnë laptopin nga një vend në tjetrin, duke pasur një kompjuter më kompakt, më të lehtë dhe me autonomi më të madhe duke mos pasur nevojë të ushqejnë një panel më të madh.

14 inç

Është një inç më i madh se ai i mëparshmi, prandaj ende ruan pak a shumë të njëjtat avantazhe dhe disavantazhe. I vetmi ndryshim është se do të keni një ekran pak më të lartë, por edhe lëvizshmëria do të ndikohet paksa. Në këtë rast ato janë të shkëlqyera për ata që kërkojnë diçka midis 13 dhe 15”.

15 inç

Ato janë madhësia më e rekomanduar për shumicën e përdoruesve. Pesha e këtyre skuadrave nuk është aq e lartë, përveç kësaj autonomia është zakonisht e mirë. Dhe do të keni një sipërfaqe më të madhe pune për pushim ose punë. Nëse do ta përdorni për të lexuar, shkruar ose për të parë multimedia, është një zgjedhje e shkëlqyer për t'i mbajtur sytë në një ekran të vogël.

17 inç

Për përdoruesit që kanë nevojë për një ekran më të madh, qoftë për të parë video, qoftë për video lojëra, ka kompjuterë me ekrane 17”. Pesha e këtyre dhe dimensioneve të tyre është më e lartë dhe autonomia do të reduktohet disi. Megjithatë, ju fitoni në hapësirën e punës, gjë që është shumë pozitive.

A është LG një markë e mirë laptopësh? Mendimi im

laptop lg

Si buscas cilësi, dizajn dhe performancë të lartëPra, LG mund të jetë një markë e shkëlqyer, veçanërisht nëse jeni duke kërkuar për diçka shumë të mirë kur bëhet fjalë për shfaqjen. Përveç kësaj, ju keni garancitë e një gjiganti teknologjik siç është LG. Një kompani që ka pasur një histori disi të çuditshme me modelet e saj të laptopëve, me momentet në të cilat u ka kushtuar shumë vëmendje dhe të tjera në të cilat ka preferuar të fokusohet në tregje të tjera më frytdhënëse për të, si televizorët.

Por kjo nuk do të thotë se ata janë lënë pas dore, në fakt kur LG ka nisur punën për lançimin e laptopëve kanë arritur të jenë në krye për nga cilësia dhe performanca. Prandaj, blerja e një prej këtyre ekipeve mund të jetë një garanci një blerje e mirë...

Ku të blini një laptop më të lirë LG

Nëse keni vendosur të blini një ekip Laptop LG me një çmim të mirë, atëherë duhet të dini disa pika ku shesin këto pajisje të markës:

 • mediamarkt: Rrjeti i dyqaneve të teknologjisë me bazë në Gjermani ka një repertor të madh laptopësh me emra të markave, duke përfshirë LG-në. Aty do t'i gjeni këto modele me një çmim të mirë dhe do të keni mundësinë të blini personalisht dhe online.
 • AmazonaGjigandi amerikan i librave tani ofron edhe laptopë të të gjitha markave dhe serive. Këtu është një nga vendet më të mira për të blerë një laptop LG me garancitë maksimale dhe me siguri të plotë. Përveç kësaj, nëse jeni klient Prime, mund ta dërgoni atë në kohë rekord dhe pa paguar kostot e transportit.
 • Gjykata angleze: zinxhiri spanjoll ka edhe disa modele aktuale të kësaj marke koreano-jugore. Çmimet, si në dyqan ashtu edhe në internet, nuk janë më konkurrueset, megjithëse gjithmonë mund të prisni për një promovim ose ulje ...

Po kërkoni një laptop të lirë? Na tregoni sa dëshironi të shpenzoni

dhe ne ju tregojmë opsionet më të mira

400 €


* Lëvizni rrëshqitësin për të ndryshuar çmimin

Lini një koment

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.