E hënë në internet në laptopë

Ofertat Cyber'Monday 2022 në laptopë

Më poshtë është një listë e ofertave Cyber ​​​​Monday 2022 për laptopët që tani mund t'i shijoni për të kursyer para për të blerë një laptop më të lirë:

Ndiqni ne në Facebook dhe ne do t'ju njoftojmë të hënën kibernetike 2022

 

konfigurues i personalizuar i laptopit

Laptopë në shitje të hënën Cyber

Notebook HP 

Laptopët HP zakonisht ofrojnë zbritje të mira gjatë të hënës Cyber. Pjesën tjetër të vitit ato ofrojnë gjithashtu vlerë të mirë për paratë, por është në fundjavë para Cyber ​​​​Monday dhe gjatë "Cyber ​​​​Monday" kur mund të gjejmë zbritje prej rreth 40% në disa nga modelet e tyre.

Laptop I7

Me kalimin e kohës, i7 po bëhet gjithnjë e më shumë procesori që montojnë laptopët e rekomanduar për shumicën e punëve. Nuk është më i fuqishmi nga Intel, por, me gjithnjë e më shumë modele që e montojnë, ka shumë të ngjarë që të gjejmë oferta të mira gjatë të hënës Cyber.

Laptop I5

Edhe pse është ende i pranishëm në shumë skuadra, është në ato që sot konsiderohen të mesme, ose minimumi i asaj që ia vlen. Përdorimi i tij është shumë i përhapur dhe çmimi i tij ka rënë, sepse tashmë është disa breza prapa më të lartës së gamës Intel. Fakti që përdoret në shumë modele do të thotë se është i popullarizuar dhe gjatë të hënës Cyber ​​do të gjejmë laptopë me procesor Intel i5 me ulje të konsiderueshme.

Laptop lojrash

Kompjuterët e krijuar për lojëra nuk mund të jenë pajisje diskrete. Ata priren të montojnë komponentë më të avancuar se ata që përdorin laptopët për të studiuar ose punuar, përveçse kanë një ekran të mirë, janë rezistent dhe kanë një dizajn më agresiv. Lojtarët po i kërkojnë gjithnjë e më shumë, kjo është arsyeja pse ata kanë qenë një produkt shumë i njohur për një kohë të gjatë dhe, si të tillë, do të gjejmë shumë kompjuterë lojërash gjatë të hënës Cyber. Dhe një fakt i rëndësishëm: duke marrë parasysh që bëhet fjalë për kompjuterë që zakonisht kanë një çmim më të lartë, gjatë "Cyber ​​Monday" mund të kursejmë qindra euro.

Laptop Lenovo

Laptopët Lenovo janë të disponueshëm në të gjitha llojet e modeleve, prandaj disa mendojnë se janë të keq. Asgjë nuk është më larg nga e vërteta: ato janë më të kufizuara dhe montojnë komponentë më të këqij, duke përfshirë tastierat, ato që janë më të lira, por gjithashtu bëjnë modele të tjera të dizajnuara më mirë me komponentë të avancuar që janë cilësor. Si një markë kineze, ajo tenton të ofrojë gjithmonë produkte me vlerë të mirë për paratë, dhe kjo do të përmirësohet edhe më shumë në një ditë si Cyber ​​​​Monday.

Laptop Asus

Laptopët Asus gjithashtu priren të ofrojnë vlerë të mirë për para gjatë gjithë vitit, dhe është një markë shumë e njohur për këtë. Në katalogun e tij gjejmë modele për të gjitha llojet e nevojave, duke përfshirë disa nga më të mirat për lojëra. Gjatë të hënës Cyber, çmimet e rregulluara zakonisht shtojnë zbritje shumë interesante që, në modelet më të larta të gamës së tyre, do të na lejojnë të kursejmë qindra euro.

Laptop 15 inç

Kompjuterët me ekran 15 inç janë ata që konsiderohen me madhësi standarde sepse janë normalë. Si i tillë, me këtë ekran ne mund të gjejmë fjalë për fjalë gjithçka, duke përfshirë disa me komponentë aq të matur saqë vështirë se e lëvizin sistemin operativ. Por kjo është e pazakontë, duke qenë më e zakonshme për të gjetur pajisje të rangut të mesëm apo edhe të nivelit të lartë. Duke qenë përmasat më të normalizuara, është e sigurt që gjatë të hënës Cyber ​​do të gjejmë oferta të mira, megjithëse logjikisht këto do të varen nga marka dhe modeli i zgjedhur.

Laptop 17 inç

Laptopë me ekran 17 inç u krijuan për ata që kishin nevojë për pak më shumë. Në përgjithësi, ata nuk janë kompjuterë që montojnë komponentë diskrete, por ata që brenda përfshijnë pajisje për njerëz pak kërkues, si lojtarë ose lojtarë. Përveç kësaj, ato zakonisht zgjidhen edhe për ata që punojnë me botimin e përmbajtjes multimediale. Modelet e ekranit 17 inç nuk janë më të njohurit, por do të kenë zbritje të mira gjatë të hënës Cyber.

Nëse dëshironi të kontrolloni të gjitha ofertat për laptopët që kanë qenë në ditët e së Premtes së Zezë, këtu mund ta bëni. Shumë oferta tashmë kanë skaduar, por të tjera ende i ruajnë çmimet e tyre ose janë rritur shumë pak, kështu që ato mund të jenë një mundësi e mirë për të kursyer para dhe për ta bërë blerjen shumë më të lirë.

E hënë në internet në MacBook

Oferta e së hënës në internet Kompjuteri Apple...
Oferta e së hënës në internet 2020 Apple MacBook Pro ...
Oferta e së hënës në internet 2021 Apple MacBook Pro ...

Apple MacBook janë një produkt shumë tërheqës dhe tërheqës, si dhe një nga opsionet më të rekomanduara në treg për konsumatorët për shkak të të gjitha avantazheve të tyre konkurruese. Ku qëndron problemi që shumë përdorues gjejnë në këtë produkt? Çmimi, i cili edhe pse varion në varësi të modelit dhe specifikimeve, zakonisht është shumë i shtrenjtë për shumë klientë të mundshëm. Prandaj, e hëna Cyber ​​është dita më e mirë për t'u futur njëherë e përgjithmonë për të blerë një të re. Ose për të rinovuar pajisjet tuaja të vjetra ose për të kaluar përfundimisht në sistemin operativ macOS dhe ekosistemin Apple, të hënën Cyber ​​mund të blini një MacBook të ri me një zbritje të madhe, me dhurata ose me një ofertë që prisnit.

Laptopë të lirë të hënën në internet

Aktualisht MacBook më i lirë apo më i përballueshëm që mund të gjejmë në treg është MacBook Air, një laptop që është pak më poshtë se modelet e tjera të markës në elementë si dizajni, ekrani dhe fuqia. Ky model fillon nga gati 1000 euro. Nëse shkojmë te MacBook më aktual do të fillojmë nga gati 1500 euro. Dhe nëse po kërkojmë një MacBook Pro me më shumë specifika që synojnë një audiencë profesionale me nevoja specifike, ose një ekran më të madh, ai mund ta rrisë çmimin e tij në 2500 ose 3000 euro. Nëse arrijmë një zbritje si ato që ofron Fnac, afërsisht 20%, flasim për të kursyer 20 nga 100 euro, ose e njëjta gjë, 200 euro në MacBook Air në shembull. Por sigurisht, duke shkuar në laptopë më të shtrenjtë dhe gamë më të larta, kursimet do të jenë më të mëdha. Kjo ndodh edhe në dyqane të tjera, secili me kushtet dhe llojet e ofertës së tij. Amazon, për shembull, na jep oferta flash gjatë gjithë ditës.

Përfitoni nga kjo ditë për të marrë një Apple MacBook me çmimin më të mirë dhe në dyqanin tuaj të preferuar, nga dyqani fizik apo nga interneti, sipas traditës së të hënës Cyber.

Kur është e Hëna Cyber ​​2022

Ofertat e laptopëve të së hënës kibernetike

E Hëna Cyber ​​është një ditë që fillon nga e Premtja e Zezë, kështu që kur të kërkojmë datën e kësaj dite të blerjeve online, duhet të kthehemi në të Premten e mëparshme. Dhe kur është Black Friday këtë vit? Dita pas Ditës së Falënderimeve, e cila këtë vit 2022 bie më 26 Nëntor, pra e Premtja e Zezë është 26 Nëntori. Presim edhe 3 ditë të tjera dhe arrijmë datën e hënë, Cyber'Monday ose Cyber'Monday. Dita që na pëlqen shumë të bëjmë të gjitha blerjet tona përmes dyqaneve online. Dhe nëse e Premtja e Zezë është 26 Nëntori, E hëna kibernetike do të bjerë më 29 nëntor. Gjatë këtyre dy ditëve do të kemi një sërë ofertash dhe uljesh, por edhe të shtunën dhe të dielën, në varësi të dyqaneve dhe markave. Për të përfituar sa më shumë nga kjo fundjavë dhe këto ditë për të bërë blerjet e Krishtlindjeve ose blerjet në pritje është thelbësore për të arritur çmimet më të mira, për të kursyer sa më shumë që të jetë e mundur dhe për të marrë markat e para me çmime të klasit të dytë.

Për shembull, ai laptop për kolegj ose punë që keni pritur kaq gjatë mund të bëhet realitet me një çmim që as nuk do ta imagjinonit. Nëse zgjidhni edhe një markë kaq të njohur dhe të rekomanduar si Apple, do të kuptoni zbritjen e madhe që vjen me Black Friday, ose ekuivalentin e saj, Cyber ​​​​Monday. 29 Nëntori mund të jetë dita më e mirë për të marrë një laptop ose MacBook me një çmim të paparë më parë. Mos e humbisni rastin, e dini cila është data, tani shkruajeni në kalendar dhe mbajeni parasysh. Gjithashtu, mos harroni të keni gati kartën tuaj të kreditit ose llogarinë PayPal për ditën e madhe. Shumë nga ofertat janë të përkohshme dhe të shpejta, ndaj atij që e zë gjumi i mungon.

Edhe pse të gjithë ose pothuajse të gjithë ne dimë për të Premten e Zezë dhe çfarë do të thotë kjo ditë, shumë pak i dinë avantazhet e festës që do të thotë për konsumatorët të hënën në vijim. Por për të kuptuar plotësisht se çfarë është në të vërtetë Cyber ​​Monday, fillimisht duhet të analizojmë ditën e së Premtes së Zezë. Është një nga datat komerciale më të nderuara dhe më të vlerësuara nga përdoruesit, blerësit, konsumatorët dhe madje edhe nga bizneset dhe kompanitë. Një datë shumë e veçantë në të cilën bien në sy ofertat, shitjet dhe zbritjet në të gjitha dyqanet dhe të gjitha kategoritë. Dhe, megjithëse fillimisht festohej ekskluzivisht në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, pak nga pak është përhapur dhe shenjtëruar në vende të tjera të afërta dhe gjithashtu në shumë vende anëtare të Bashkimit Evropian.

Edhe Spanja feston të Premten e Zezë, dhe pavarësisht se ishim shumë të lumtur dhe të kënaqur me të, ne donim t'i bashkoheshim festës së dytë, të njohur si Cyber ​​​​Monday, e njohur edhe në spanjisht si cyber Monday. Edhe pse gjatë të Premtes së Zezë ka oferta të të gjitha llojeve për të gjitha kategoritë dhe në të gjitha dyqanet, të hënën nuk është kështu, që nga ajo ditë ofertat dhe zbritjet kanë për qëllim blerjet online dhe dyqanet dixhitale. Ashtu si Black Friday është dita më e madhe dhe më e rëndësishme e blerjeve të vitit, Cyber ​​​​Monday është, por ekskluzivisht për blerjet online. Nëse jeni një nga konsumatorët që ju pëlqen të blini nga divani në shtëpi dhe dëshironi të përfitoni nga kjo datë për të rinovuar garderobën, mobiljet, artikujt sportiv, produktet elektronike ose për të bërë blerje Krishtlindjesh me çmimin më të ulët të mundshëm, kjo është dita juaj. . Vazhdoni të informoheni për të përfituar nga e hëna kibernetike e këtij viti dhe mësoni për avantazhet e shumta të saj.

A do të ketë më shumë oferta laptop pas të hënës Cyber?

Më parë, e hëna në internet zgjati vetëm një ditë, domethënë të hënën pas së premtes së të Premtes së Zezë. Megjithatë, ajo është përhapur edhe një herë dhe tani mund të flasim për Cyber ​​​​Week, domethënë ofertat tentojnë të zgjasin gjatë gjithë javës.

Sigurisht, nëse jeni duke kërkuar oferta për laptopë të hënën Cyber, ju rekomandojmë ta blini atë ditë dhe të mos prisni deri në minutën e fundit ose rrezikoni të mbaroni nga shitja.

E Premtja e Zezë kundër E Hënës Cyber

Ka një sërë dallimesh midis dy ditëve, kryesorja është ajo që kemi diskutuar. Për të filluar, të Zi e premte Fillimisht synohet të sjellë konsumatorët dhe klientët e mundshëm në dyqane dhe vendndodhje fizike. Dritaret e dyqaneve, bëni pazaret më të mira dhe ndihmoni bizneset të mbarojnë stokun e tepërt, produkte që nuk arritën të shisnin sezonin e kaluar ose zbuloni produkte të shkëlqyera që nuk ishin aq të suksesshme sa meritonin me çmimin origjinal. Me zbritje shumë të shijshme dhe oferta të të gjitha llojeve, ata na inkurajojnë të marrim makinën, të shkojmë në qendrat tregtare dhe të bëjmë pazaret tona të Krishtlindjeve pak më parë, përveçse të shpenzojmë më shumë nga sa kishim imagjinuar fillimisht se do të shpenzonim. Është një çështje që është shumë e mirë si për vendasit ashtu edhe për konsumatorët dhe që u pëlqen të dyve.

Në rastin e Cyber'Monday, tema e ofertave përsëritet dhe ofertat mund të jenë po aq të mira apo edhe më të mira se të Premten e Zezë, por me ndryshimin kryesor që të gjitha ato oferta dhe të gjitha kursimet e mundshme janë të kufizuara në ueb faqe. , aplikacionet e blerjeve dhe mjediset dixhitale. E Hëna Cyber ​​është dita e veçantë për të blerë online dhe ky është një faktor përcaktues për t'u marrë parasysh, sepse nëse duam të shkojmë në dyqane për të parë produktet dhe për t'i prekur ato do ta kemi shumë të vështirë. Ofertat janë për dyqane dixhitale, jo fizike. Nëse një dyqan i caktuar nuk zgjat ofertat e të Premtes së Zezë deri të hënën, do t'ju duhet të kaloni në ueb ose përmes aplikacionit për të bërë blerjet tuaja dhe për të përfituar nga zbritjet.

E hëna kibernetike në laptopë

e hënë kibernetike në laptopë

Shumë dyqane dhe platforma të specializuara në teknologji, informatikë dhe elektronikë kanë një platformë ueb ose një aplikacion për të na ofruar produktet e tyre. Për shembull, mund të gjejmë dyqane të tilla si Mediamarkt, Fnac, Amazon ose PC Components. Të gjithë ata marrin pjesë në këtë traditë të përvitshme dhe na sjellin një sërë ofertash dhe zbritjesh për të Premten e Zezë dhe sërish, na sjellin një eksperiencë të pashoqe blerjeje gjatë të hënës Cyber. Edhe pse në këtë ditë blerjesh në internet mund të blini çdo produkt të çdo kategorie, produktet elektronike dhe kompjuterike janë më të habitshmet, për shkak të çmimit të lartë origjinal dhe që dyqanet në të cilat shiten janë të parët që paraqesin një opsion.për blerjet online .

Çfarë produkti keni pritur për një kohë të gjatë për të blerë? Cili është ai që duhet të rinovoni por nuk guxoni për shkak të çmimit të lartë? Përgjigja zakonisht lidhet me një kompjuter ose produkt elektronik, të tillë si një smartphone, një tablet ose një kompjuter. Çmimet e laptopëve mund të jenë shumë të ndryshme. Nëse shkojmë në gamën më të ulët dhe më të përballueshme, do të gjejmë kompjuterë për 100, 200 dhe 300 euro, por jo të gjithë mund të na kënaqin, qoftë për specifikat e tyre, qoftë për cilësinë e tyre. Nëse shkojmë pak më shumë në kërkim të një gamë të mesme, çmimet do të jenë rreth 600 € ose 700 €, dhe nëse kërkojmë edhe një markë specifike, siç është Apple. Le të shohim më poshtë se çfarë të bëjmë ose në cilat faqe interneti dhe dyqane mund të kërkojmë për të gjetur një MacBook me çmimin më të mirë.

Ku të blini një laptop më të lirë të hënën Cyber

e hënë në internet amazon

 • AmazonaÇfarëdo që të kërkoni, është praktikisht e sigurt që do ta gjeni në Amazon. Është një dyqan kryesor i shitjeve në internet dhe jo vetëm që ofron oferta të mira, por edhe garanci, shërbim ndaj klientit dhe shërbim pas shitjes. Për shumë njerëz, përfshirë edhe mua, është gjithmonë opsioni i parë, dhe gjatë të hënës Cyber ​​zakonisht ofrojnë shitje shumë agresive, në kuptimin që zbritja është e rëndësishme.
 • mediamarkt- Nëse e keni dëgjuar ose parë ndonjëherë sloganin "sepse nuk jam budalla", reklama ishte për Mediamarkt. Është një rrjet dyqanesh elektronike që vjen nga Gjermania dhe si i tillë ofron çmime të mira për gjithçka që lidhet me këtë lloj artikulli. Çmimet e mira përmirësohen akoma më shumë në data të caktuara, si p.sh. e hëna Cyber, e cila ka edhe arsyen për të qenë shitjet në produkte elektronike. Blerja e "Cyber ​​​​Monday" në Mediamarkt është një bast i sigurt.
 • E veshur: Nga Portugalia vjen Worten, një tjetër dyqan i specializuar në elektronikë që operon në Gadishullin Iberik (Spanjë dhe Portugali). Ata janë më pak të njohur se dyqanet e tjera që nuk do t'i përmendim këtu, dhe për këtë arsye mund të jenë një opsion më interesant. Si eshte e mundur? Epo thjesht sepse duhet të tërheqin vëmendjen e klientëve që nuk i njohin ende. Gjatë të hënës Cyber ​​do të ofrojnë laptopë me zbritje që, në disa modele, do të jenë rreth 40%, ose do ta tejkalojnë atë nëse pajisjet janë të një marke pak të njohur dhe të nivelit të ulët.
 • ndërprerje: zinxhiri i supermarketeve Continente, pas një bashkimi, u zhduk për të krijuar edhe Carrefour francez. Me siguri të plotë, ne të gjithë njohim një ndërmarrje në këtë zinxhir, megjithëse me shumë mundësi është një dyqan në një qytet ku bëni blerjet tuaja të përditshme. Nga ana tjetër, kanë edhe dyqane më të mëdha ku mund të gjejmë edhe artikuj të tjerë, në seksionin e elektronikës së të cilëve do të gjejmë laptopë. Dhe gjatë të hënës Cyber, çmimet e mira të Carrefour do të jenë akoma shumë më të mira kur ajo që ne kërkojmë është diçka që lidhet me këtë lloj produkti.
 • Komponentët e PC: emri i saj e bën të qartë se çfarë është, ose të paktën si lindi. PC Components filloi si një dyqan që shiste kompjuterë dhe komponentë për ta, por sot ata kanë zgjeruar katalogun dhe tregun e tyre. Çmimet e tyre janë të vështira për t'u përmirësuar, nëse nuk i hedhim një sy gjatë të hënës Cyber, kur mund të blejmë laptopë të të gjitha ngjyrave, formave dhe madhësive me çmimet më të mira.
 • fnac: Edhe nga Franca vjen Fnac, një dyqan ku mund të blejmë libra, muzikë dhe sende të tjera që lidhen me elektronikën. Pikërisht në këtë seksion të fundit do të gjejmë laptopë dhe nëse gjatë pjesës tjetër të vitit çmimet janë konkurruese, gjatë të hënës Cyber ​​do të mund të gjejmë modele me qindra euro zbritje.
 • Gjykata angleze: për ne që jemi disa vjeç, El Corte Inglés na ka dhënë gjithmonë vibe të mira. Ishin nga të paktat dyqane të mëdha që prindërit tanë na çonin herë pas here, por sot tashmë ka shumë dyqane të ngjashme, apo edhe të njëjtat ECI online. Në katalogun e tyre gjejmë gjithçka, por ato dallohen për rubrikat e modës dhe elektronikës. Është në këtë të fundit ku do të gjejmë laptopët dhe është të hënën Cyber ​​ku do të gjejmë zbritjet më të mira.

Po kërkoni një laptop të lirë? Na tregoni sa dëshironi të shpenzoni

dhe ne ju tregojmë opsionet më të mira

400 €


* Lëvizni rrëshqitësin për të ndryshuar çmimin

Lini një koment

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.