Markat më të mira të laptopëve

Për shkak të shumëllojshmërisë së gjerë të opsioneve që vërshojnë tregun e pajisjeve elektronike, Njohja se cila është marka më e mirë e laptopëve dhe cila është më e mira për nevojat tuaja, shpesh mund të bëhet një sfidë.

Nëse jeni profesionist ose student, telefonat inteligjentë dhe tabletët mund të jenë të dobishëm për të lëvizur nëse dëshironi të lundroni në internet, por nëse ajo që ju nevojitet është të bëni një punë më komplekse dhe delikate, laptopi do të bëhet thelbësor per ty

Për këtë arsye, sot ju sjellim një Lista me markat më të mira të laptopëve. Për ta zhvilluar atë, ne jemi bazuar në renditjen e markave të laptopëve, në dizajne, asistencë teknike, ekrane, audio, konfigurim dhe, natyrisht, opinionet e përdoruesve.

Pra, nëse jeni duke menduar të blini një laptop në të ardhmen e afërt, ju rekomandojmë t'i hidhni një sy listës që do të gjeni më poshtë dhe në të cilën kemi përpiluar modelet yje të prodhuesve kryesorë të laptopëve.

Lenovo

Lenovo ka kryesuar gjithashtu listat e shitjeve dhe është një tjetër prodhues laptop me reputacion të lartë. Në fakt është një nga më të besueshmet që nga ajo kohë shes nje game te gjere laptopesh me cmime shume te ndryshme.

Megjithatë, ky nuk është virtyti i tij i vetëm, pasi Mbështetja e Lenovo është e nivelit të lartëNuk ka asnjë të barabartë, dhe kjo i jep një avantazh të madh ndaj markave të tjera më të njohura.

Ajo që lavdërohet më shumë modelet e ofruara nga Lenovo është boshllëk i gjerë i çelësit dhe formë e lakuar e çelësit dhe audio dhe pamje të shkëlqyerasë bashku me peshën e tij të lehtë dhe dizajnin jashtëzakonisht të lëvizshëm.

A është Lenovo një markë e mirë?

Lenovo është aktualisht marka më e shitur e laptopëve në mbarë botën. Është një firmë që ka arritur të rritet me shpejtësi në tregun ndërkombëtar. Falë një game të gjerë laptopësh dhe çmimesh të mira, ata kanë gjetur vend në të gjitha llojet e vendeve, përfshirë Spanjën.

A është një notë e mirë? Sigurisht që është. Ata kanë një gamë të gjerë laptopësh, pra ka për të gjitha llojet e përdoruesve, që sigurisht është diçka me rëndësi në këtë rast. Pavarësisht nëse kërkoni një laptop për të punuar ose një për lojëra, është e mundur të gjeni diçka në katalogun e tyre, gjë që i bën ata t'i marrin gjithmonë parasysh.

Zbuloni se cilat janë më të mirat Laptopë Lenovo që mund të blini në shitje.

Laptopet e tyre jane cilesore, me specifika cilësore që plotësojnë atë që përdoruesit kërkojnë dhe kërkojnë sot. Pra në këtë kuptim nuk ka ankesa për kompaninë. Gjithashtu, duhet të keni parasysh që laptopët e tyre në përgjithësi kanë çmime të mira, në mënyrë që të mund të gjeni diçka interesante, pa pasur nevojë të paguani shumë për ta.

Modelet më të mira të Lenovo janë:

Lenovo Yoga 7

Është një nga laptopët më të gjithanshëm në treg, duke e bërë atë shoqëruesin e përsosur të udhëtimit. Siç sugjeron edhe emri i tij, ky laptop ka një menteshë që lejon ekranin e tij të pozicionohet në kënde të shumta shikimi, madje mund të bëhet tabletë.

Është një vegël e lehtë, ideale për argëtim falë altoparlantëve të saj Harman Kardon dhe ekranit me prekje Full HD, të dyja të mahnitshme.

Lenovo IdeaPad 5

Ky model i laptopit Lenovo është një nga opsionet më të mira të hyrjes për ata që kërkojnë një kompjuter të fuqishëm, por pa rritje të çmimit të tij. Është i pajisur me një procesor Intel Core i7 dhe ekrani i tij është 14 inç, gjë që e bën atë një zgjedhje perfekte për detyra multimediale apo edhe disa lojëra të thjeshta. Ky kompjuter Laptop 14 inç Është një nga arsyet që Lenovo është në listën e kompanive që prodhojnë laptopët më të mirë.

Siç e keni parë, çmimi i tij i prishjes e bën atë një opsion që vështirë se do ta gjejmë në markat e tjera. Raporti çmim-cilësi është i pakrahasueshëm.

ThinkPad E14

Nëse ju duhet laptopi që të funksionojë dhe nuk dëshironi të mbeteni të varur në momentet më të këqija, ju rekomandojmë ta blini këtë model të nivelit të lartë nga Lenovo.

Ka një procesor të fuqishëm Quad Core i5 dhe është i përshtatshëm për aplikacione 3D dhe CAD. Ky mjet i fuqishëm pune është gati për të shkuar kudo. Një laptop i dikurshëm, por me harduer të rinovuar që do t'ju zgjasë për shumë vite.

Dhe cilat janë mendimet e Lenovo midis përdoruesve? Në përgjithësi, vlerësimet janë shumë pozitive pasi ruajnë një raport shumë të balancuar cilësi-çmim. Pa dyshim, ato janë një mundësi e shkëlqyer për t'u marrë në konsideratë.

Asus

Shumë afër Lenovo-s gjejmë ASUS. Kjo markë ka arritur të spikasë dizajnet e tyre të hijshme, mbështetje teknike të jashtëzakonshme dhe një përpjekje për të inovuar. Për të gjitha këto arsye, ASUS ka marrë një mori opinionesh pozitive nga klientët e saj.

Është një kompani që është e gatshme të marrë rreziqe dhe, për rrjedhojë, lançon modele të detit të krijuesve.

Es marka për t'u marrë parasysh nëse po mendoni të blini një laptop të ri ose hibrid. Megjithatë, duhet të keni parasysh se vetëm në modelet e tij të nivelit të lartë, tastierat janë rezistente dhe imazhet janë të mrekullueshme.

Disa nga kompjuterët më të mirë Laptopë ASUS i saj:

zenbook

Jemi përballë modelit të ri të markës, një pajisje që ka lindur me synimin për të konkurruar MacBook Pro. Bëhet fjalë për një notebook elegant, ekrani 14 inç i të cilit, mjaft i ngjashëm me retinën e Apple, ofron imazhe të ndritshme dhe të mprehta.

Është pajisja ideale për ata që kërkojnë bukuri dhe fuqi në laptopin e tyre.

ASUS Vivobook

Shpesh është konsideruar si një vegël lojrash, kështu që është ideale për ata që kërkojnë makinën ideale portative dhe multimediale.

Pajisur bukur me një procesor Intel Core i3 të teknologjisë së fundit, një ekran të bukur 14 inç me ndriçim të pasmë LED, grafikë Nvidia dhe altoparlantë me katër, ky laptop gjithashtu krenohet me dizajnin e tij të shkëlqyeshëm gradient argjendi që imiton aluminin.

asus ZenBook Flip

Ky është një fletore solide që falë ekranit të saj të varur mund të bëhet një tabletë e fuqishme, e gjitha në një. Ka disa konfigurime harduerike, megjithëse pjesa më themelore e një ekrani fantastik 13.3 inç, procesor Intel Core i7, 512 GB SSD dhe 16 GB RAM.

Nëse nuk e merrni parasysh çmimin e tij, është hibridi më i mirë laptop-tabletë Windows 10 në treg.

Ju mund të gjeni Laptopë të markës Asus çfarë kemi krahasuar duke klikuar këtu.

Asus apo Lenovo? Nëse keni arritur në këtë pikë dhe nuk dini cilin nga dy markat e laptopëve të zgjidhni, ju sigurojmë se nuk do të pendoheni për asnjërin prej tyre. Asus ka një histori të gjatë të shitjes së produkteve ndërsa Lenovo ka parë një rritje spektakolare të cilësisë së produktit që e ka katapultuar atë drejtpërdrejt në krye të listës së markave më të mira të laptopëve.

HP

HP ka ndërtuar reputacionin e saj gjatë viteve dhe është bërë një markë shumë e kërkuar nga përdoruesit që duan të blejnë laptopë cilësorë. Përdoruesit kanë dashur gjithmonë paraqitjet e tyre dhe komoditetin e tastierës së tyre..

Pavarësisht se ka një shërbim teknik standard, është a markë që mund t'i besoni për shkak të numrit të madh të ofruesve të shërbimeve pas shitjes atje.

Disa nga modelet më të mira të laptopëve HP janë:

HP Stream 14 

Ky laptop me kosto të ulët Windows 10 i lançuar së fundmi është ideal nëse jeni duke kërkuar për një prej tyre laptopë të lirë por e pajisur me të rejat më të fundit. Është një laptop që funksionon falë procesorit me katër bërthama Intel Core i5 dhe ka 8 GB RAM. Ai gjithashtu ka një memorie të integruar prej 512 GB SSD, megjithëse është i disponueshëm me më shumë hapësirë ​​​​nëse dëshironi.

HP x360

Një arsye e thjeshtë për ta dashur këtë laptop është se është një pajisje dy-në-një. Mund ta përdorni si tabletë ose si laptop dhe, për rrjedhojë, është i domosdoshëm për ata që kërkojnë një laptop elegant që funksionon për çdo gjë. Përveç kësaj, është gjithashtu shumë i përshtatshëm për profesionistët, pasi jeta e baterisë mund të zgjasë deri në shtatë orë. Kjo pajisje është e pajisur me një procesor Intel Core i5, 8 GB RAM, ekran me prekje FULLHD me shumë prekje me një densitet të lartë pika për inç dhe një tastierë të rehatshme.

MSI

MSI do të thotë Micro-Star International, dhe është një kompani tajvaneze që prodhon dhe shet artikuj teknologjikë. Midis tyre kemi edhe ata që kanë të bëjnë me informatikë, si p.sh. periferikësh PC, motherboard, karta grafike dhe të gjitha llojet e kompjuterëve, si desktop ose tower, të gjithë në një ose AIO ose laptopë. Edhe pse është e mundur të gjesh disa që nuk janë, laptopët MSI zakonisht janë ekipet e fokusuara në lojëra, që gjithashtu zakonisht do të thotë se ato janë pajisje të fuqishme dhe rezistente.

Fakti që këta kompjuterë janë krijuar për lojtarë do të thotë gjithashtu se ata kanë dizajne më agresive sesa kompjuterët e krijuar për të punuar, që përfshin forma dhe ngjyra. Shumë nga kompjuterët MSI përfshijnë ndriçim RGB dhe disa prej tyre kanë çelësa të programueshëm që do t'i bëjnë lëvizjet tona më efikase. Disa nga MSI-të më interesante sot janë si më poshtë:

GF63

GF63 i MSI-së është një laptop i hollë shumë i ekuilibruar për lojëra. Ka një çmim disi më të lartë se kompjuterët për punë, por kjo nuk duhet të jetë befasuese kur flasim për një laptop për t'u luajtur që përfshin komponentë më të avancuar, si p.sh. procesor i7 nga Intel, 16 GB RAM ose një ekran FullHD 15.6 inç që është minimumi për çdo kompjuter të mirë lojrash që ia vlen.

Aty ku bie në sy pak më shumë është në kujtesën e ruajtjes, gjithçka 1 TB në SSD e cila na siguron dy gjëra: gjithçka që duam të lexojmë ose të shkruajmë do të bëhet me shpejtësinë maksimale dhe ne mund të ruajmë shumë nga lojërat më të rënda. Vlen të përmendet gjithashtu karta e saj grafike, 1650GB NVIDIA GTX4.

GF63 ka dy pika të tjera për t'u marrë parasysh: e para është se tastiera e tij është me ndriçim të pasëm, por në të kuqe dhe jo me ngjyra të ndryshme siç e pëlqejnë lojtarët më kërkues. Nga ana tjetër, vjen pa sistem operativ, që ndihmon çmimi, megjithëse është i lartë, është më i ulët duke mos paguar licencën përkatëse.

Moderne 14

Nëse jeni duke kërkuar për diçka të ngjashme me modelin e mëparshëm, por me një dizajn më serioz dhe më të lehtë për t'u transportuar, mund të jeni të interesuar për diçka si Modern 14 nga MSI. Ekrani i tij është gjithashtu FullHD, por ai i këtij laptopi është 14 inç. Ai ka të njëjtin procesor Intel i7, të njëjtin 16GB RAM dhe të njëjtin 1TB në SSD memorie që do të na lejojë të luajmë shumicën e titujve pa probleme, si dhe të ruajmë shumë lojëra në hard disk.

Është e rëndësishme të përmendet sistemi operativ, pasi as ky model nuk e përfshin atë, gjë që e bën çmimin pak më të ulët për të mos paguar për licencën, por që duhet ta instalojmë një para se të bëjmë asgjë. Të tastiera është me dritë prapa, por në këtë rast me dritë të bardhë, e cila, së bashku me ngjyrën gri, i jep një imazh të matur që do të duket mirë në çdo mjedis, duke përfshirë edhe stacionet e punës. Karta grafike që përdor ky Modern 14 është NVIDIA GeForce MX350 2 GB.

Raider GE66

Nëse e konsideroni veten një lojtar të vërtetë, ajo që ju nevojitet është një laptop më i fuqishëm lojrash si GE66 Raider. Në ekran nuk do të vërejmë shumë ndryshim në lidhje me dy të mëparshmet, pasi monton një FullHD 15.6 inç, por pothuajse në çdo gjë tjetër është shumë më i lartë. Hard disku mbahet në SSD 1 TB që do të na lejojë të ruajmë shumë lojëra, duke përfshirë ato më të rëndat, por ky GE66 Raider përdor një procesor Intel i9, e cila është më e mira e momentit për lojëra.

Nëse interesi juaj nuk është ngjallur ende me procesorin, ndoshta dy specifika të tjera do të jenë: 32 GB RAM ose Kartë grafike 2070 GB RTX8 e cila, e blerë veçmas, tashmë është rreth 500 €. Dhe nëse jeni ende të pavendosur, ndoshta dizajni i fletores do t'ju bindë, ose më konkretisht ndriçimi i pasmë i tastierës së tij me ngjyra të ndryshme.

GE66 Raider përfshin një sistem operativ, në këtë rast Windows 10 Faqja kryesore, por çmimi i tij tregohet vetëm për lojtarët e vërtetë dhe aq më tepër nëse zgjidhni modelin me 64 GB RAM dhe 2 TB SSD të diskut në të cilin është gjithashtu i disponueshëm.

A është MSI një markë e mirë laptopi? Opinion

Thjesht po. Disa, duke përfshirë edhe mua, do të thoshin se është, nëse jo më i miri, një nga më të mirët. Por mbani në mend se është një markë që prodhon laptopë lojrash, pra kur blejmë një të tillë do të blejmë diçka me komponentë të avancuar që do të ketë një çmim shumë më të lartë se mesatarja dhe që ndonjëherë do të kalojë 2000 € apo edhe 3000 €.

Por ky seksion nuk është për të folur nëse ato janë më të lira apo më të shtrenjta, por më mirë apo më keq. Edhe pse pa e lënë plotësisht çmimin, ne mund ta krahasojmë MSI-në me kompjuterët Apple. Një MacBook Pro me fuqinë e MSI-së më të mirë është edhe më i shtrenjtë dhe nuk do të na ndihmojë të luajmë, pasi jo të gjitha lojërat janë të disponueshme për macOS. Nëse duam të luajmë pothuajse gjithçka, do të na duhet një PC Windows dhe MSI-të janë të pajtueshme me sistemin operativ Microsoft.

Duke folur për pushtetin, MSI nuk prodhon pajisje diskrete, as nuk është i brishtë. Ajo që prodhon dhe shet kjo markë është e gjitha rezistente dhe me komponentë mbi mesataren, si procesorët Intel i7, 16 GB RAM dhe disqe të mëdhenj në SSD, gjë që u jep atyre shpejtësi më të madhe. Disa media të specializuara pretendojnë se disa laptopë lojrash ASUS ose ACER vijnë për të lënë në hije ekipet e MSI, por kjo është e diskutueshme. Si markë, MSI është shumë më e popullarizuar në mesin e lojtarëve dhe fama është e merituar.

Pra, nëse po mendoni të blini një laptop lojrash, mos kini frikë se MSI nuk është një markë aq e njohur si Apple, HP ose ACER; Laptopët e kompanisë tajvaneze janë më të mirë në pothuajse çdo mënyrë.

mollë

Apple, është konsideruar nga përdoruesit e laptopëve si marka më e mirë e laptopëve në pesë vitet e fundit Kjo konfirmohet nga cilësia e lartë e pajisjeve të tyre dhe standardet e tyre të larta.

Nëse e keni argëtuar veten duke lexuar komentet e përdoruesve për markën, me siguri ka pasur pak komente negative që keni gjetur. Struktura, tastiera, ekrani dhe audio janë gjithçka që përdoruesit tuaj dëshirojnë Dhe qershia mbi tortë është mbështetja teknike e patëmetë. Gjithmonë diskutohet për të.

Ende në dyshim? Zbuloni cilat janë laptopë me cilësi më të mirë të çmimeve.

Duke u nisur nga fakti që keni mundësi të blini një nga laptopët e tyre, ju sigurojmë se kompjuterët e kësaj marke ato janë të përshtatshme për çfarëdo qëllimi që keni, nëse dëshironi ta përdorni për të studiuar apo për të punuar në projekte që kërkojnë programe shumë të rënda.

Më tej, do të hyjmë në më shumë detaje disa nga modelet me te mira nga diapazoni i laptopë Apple:

Apple MacBook Air - 13 inç

Kohët e fundit është bërë një nga opsionet më të mira për studentët dhe përdoruesit me nevoja të thjeshta falë një uljeje të vogël të çmimit dhe një përmirësimi të veçorive të tij. Pajisja e saj me shumë prekje është një nga më të mirat në këtë listë të markave më të mira të laptopëve dhe autonomia e saj deri në 12 orë e bën atë një opsion shumë të vështirë për t'u mposhtur.

Modeli 2021 është një përmirësim nga MacBook Air 2016 dhe performanca e tij është shumë më e mirë. Përveç kësaj, jetëgjatësia e baterisë së këtij modeli është një nga më të mirat që mund të merrni në treg. Në përmbledhje, do të biem dakord që ky është një nga laptopët më të dobishëm që mund të blihet dhe gjithashtu falë hard disku SSD, koha e hapjes së aplikacioneve është praktikisht e menjëhershme.

Apple MacBook Pro - 13 inç

I rifreskuar në vitin 2021 për të përditësuar harduerin tuaj, MacBook Pro është një zgjedhje e shkëlqyer për jetëgjatësinë e baterisë, një CPU të shpejtë, një ekran thjesht mbresëlënës Retina dhe një tastierë të madhe, ato e kanë bërë atë diçka shumë të veçantë.

Një çmim i arsyeshëm ka kontribuar gjithashtu në pozicionin e saj në tabela. Siç pretendon marka, ndërtimi i tij i hollë dhe ekrani me rezolucion të lartë përfaqësojnë një hap të madh në cilësi. Nëse për ju modeli 13-inç është i vogël, disponohet edhe një version 15-inç me karakteristika më të mira, megjithëse çmimi i tij rritet ndjeshëm.

Apple MacBook Pro 16 inç

Kini kujdes, ky model është diçka që të gjithë ata që kanë nevojë për një ekran më të madh ose fuqi dhe që janë adhurues të Apple. Është zëvendësimi për MacBook Pro 15 inç, por me një dizajn shumë më të hollë dhe më kompakt.

Është shoqëruesi ideal i udhëtimit për shkak të veçorive të tij mbresëlënëse: shasi alumini ultra të hollë, një jastëk i jashtëzakonshëm dhe bateria e gjatë tipike e Apple. Madhësia e tij e bën atë të përsosur për t'u transportuar për pothuajse të gjithë.

Personalisht, ne e konsiderojmë Apple si një nga markat më të mira të laptopëve për shkak të cilësisë së prodhimit të produkteve të saj, autonomisë dhe mirëmbajtjes së ulët të kërkuar nga sistemi i tij operativ, duke e bërë atë një nga opsionet më të mira për t'u marrë parasysh nëse do të punoni me të.

Acer

Së bashku me HP, Dell, Lenovo dhe ASUS, Acer është një tjetër nga markat kryesore të kompjuterëve notebook, jo vetëm në numrin e shitjeve, por edhe në cilësinë dhe performancën të modeleve të tyre. Një tjetër prej distributorëve të mëdhenj me opinione shumë pozitive nga klientët e tyre, veçanërisht raporti cilësi/çmim. 

Një nga të parët avantazhet e Laptopë Acer është çmimi i tij, pasi ato ju lejojnë të keni një makinë të mirë në një gamë çmimesh të përballueshme. Shërbimi i tyre ndaj klientit është gjithashtu i shkëlqyer, si dhe aftësia e tyre për të ofruar teknologjitë më të mira në industri, një shumëllojshmëri modelesh për t'iu përshtatur të gjitha nevojave, karakteristika të shkëlqyera me përdorimin e markave kryesore të harduerit (AMD, Intel, NVIDIA, WD, …), etj. 

Mund të duket se dizajni dhe përfundimi i këtyre pajisjeve nuk është më elegant, por mos u mashtroni nga rasti. Brenda mund të gjesh një ekip të madh nuk ka "përparësi" estetike që përpiqen të kamuflojnë mangësi të tjera. Ai thjesht ju ofron atë që ju nevojitet vërtet dhe asgjë tjetër që mund të rrisë çmimin e tij. 

Medion

Është një markë gjermane projektuar posaçërisht për ata që kërkojnë diçka funksionale dhe asgjë më shumë. Një shumëllojshmëri e mirë laptopësh cilësorë, por që mund të përfshihen në mesin e atyre me kosto të ulët. Ndryshe nga laptopët e lirë, në rastin e Medionit, asnjë faktor nuk është lënë pas dore fare dhe as nuk do të kenë harduer të gjeneratës shumë të vjetër si të tjerët. 

Mund të jetë një mundësi e shkëlqyer për ata që kërkojnë një kompjuter të thjeshtë për përdorim në shtëpi, një laptop për telepunë, për studentë ose si një kompjuter të dytë. Kjo do t'ju lejojë të blini më shumë se një pajisje të mirë, me karakteristika të shkëlqyera dhe gjithçka që ofrojnë markat e tjera të laptopëve, por duke kursyer para. 

Aktualisht, firma ka edhe mbështetjen e Lenovo-s, pasi është në pronësi të saj që nga viti 2011, gjë që ju lejon të kontrolloni interesin e markës kineze për të marrë nën kontroll këtë sektor evropian që tashmë ka 30 vjet përvojë dhe punë e mirë, veçanërisht në vende si Gjermania, ku është një lider në shitje. 

Me pak fjalë, risi, cilësi, funksionalitet dhe çmime të ulëta janë disa nga atraksionet e tij për të bindur klientët tuaj. Nuk mjafton për ju? 

Microsoft Surface

Microsoft Surface Është bërë një nga markat alternative të Apple, për ata që kërkojnë një sistem më të optimizuar, lëvizshmëri të lartë (autonomi shumë e mirë, kompakte dhe e lehtë), performancë të shkëlqyer dhe cilësi të shkëlqyer. Në fakt, është padyshim një nga markat më të mira për ata që kërkojnë një mjet profesional biznesi. 

Këto ekipe janë zakonisht i konvertueshëm ose 2-në-1, duke ju dhënë fuqinë dhe komoditetin e një laptopi, si dhe shkathtësinë e një tableti, me përdorimin e lapsit Surface ose ekranit me prekje. Të gjitha më të mirat e të dy botëve në një pajisje efikase dhe me një sistem operativ të plotë Windows 10, pa kufizime. 

Duke qenë nga Microsoft, ai ka funksione të ndryshme tashmë të integruara ose të parainstaluara, të cilat mund të jenë një ndihmë e madhe për kompanitë dhe profesionistët. Për shembull, përdorni Microsoft Teams, OneNote, shijoni përfitimet e windows pershendetje sigurie (njohja e fytyrës), ose funksionet shtesë të versioneve Pro të Windows 10. 

Mbaj

Është një markë kineze e pajisjeve portative që është bërë e njohur. Avantazhi i saj kryesor është çmimi i tij i ulët, përveç dizajnit tërheqës. Në fakt, Chuwi shquhet si klone të produkteve të Apple. Edhe emri i këtyre skuadrave ngjan me ato të markës Cupertino. Prandaj, nëse e doni dizajnin dhe elegancën, ato mund të jenë opsione të shkëlqyera. 

Autonomia e tij është gjithashtu e mirë, në kulmin e konkurrentëve të tjerë, cilësia është gjithashtu e mirë, dhe Ekrani juaj mund të jetë gjithashtu një tjetër tërheqje e madhe, me përdorimin e paneleve IPS me rezolucion të lartë. Diçka që është e vështirë të gjendet në markat e lira që i ngjajnë kësaj. 

Performanca është ndoshta thembra më e madhe e Akilit, pasi ato përmbajnë çipa të gjeneratës disi të vjetër. Kjo do të thotë, ata zakonisht nuk kanë procesorë të gjeneratës së fundit. Ky mund të jetë një problem për ata që kërkojnë maksimumin Performanca, megjithëse mund të jetë diçka e asimilueshme për ata që duan një pajisje bazë pa investuar shumë.  

Huawei

Huawei është një tjetër nga gjigantët e teknologjisë që ka arritur të krijojë një vend në treg bazuar në a risi e madhe në të gjitha produktet e saj. Pajisjet e tyre kanë një besueshmëri dhe cilësi të madhe, në kulmin e atyre të mëdhenjve. Sigurisht, ata kanë markat më të mira dhe gjeneratat e fundit të harduerit, për t'ju ofruar performancën maksimale.

Përveç dizajnit të tij të kujdesshëm, ai gjithashtu fsheh shumë surpriza që nuk do të mund t'i gjeni lehtë në pajisje të tjera dhe aq më pak për këto çmime. Për shembull, mund të gjeni teknologjinë NFC për lidhjen me pajisje të caktuara celulare dhe pajisje të veshura, që është një avantazh i qartë ndaj të tjerëve që nuk e kanë atë. Ata madje vijnë të pajisur me një sensor Hall për të zbuluar praninë e fushave magnetike në strehimin e tyre dhe për të programuar funksione të ndryshme. 

Vlerësohen edhe detajet e vogla që vlerësohen, si p.sh Share Huawei, një funksion për të lidhur pajisjet celulare të së njëjtës markë me Bluetooth 5.0 ose WiFi Direct dhe kështu për të ndarë ekranin, për të përdorur celularin me tastierë dhe miun për të menaxhuar aplikacionet nga distanca, etj. Detaje të tjera që bëjnë diferencën është ekrani i tij me pothuajse asnjë kornizë, sensori i gjurmëve të gishtërinjve ose kamera e tij e anuluar në internet, për privatësi dhe siguri më të madhe. 

Luginë

Për dy vitet e fundit, Dell ka udhëhequr tabelat e shitjeve të laptopëve, kjo është për shkak të përmirësim të madh të shërbimit të asistencës teknike dhe pikëve të larta të marra në teste. Edhe pse në nivelin e softuerit dhe inovacionit, marka ka mbetur poshtë konkurrentëve të tjerë, rezultatet që ata kanë marrë janë vlerësuar nga përdoruesit.

Dell ofron një përzierje modelesh të çuditshme dhe themelore. Qoftë nëse është një laptop i nivelit fillestar 14 inç ose një laptop i madh 18 inç që ju kërkoni, Dell ka fituar zemrat e përdoruesve me performancën e tij të nivelit të lartë dhe përvojën me cilësi të lartë.

Është një nga ato marka që ofron një përvojë të mrekullueshme të shtypjes., e cila është shumë e mirëpritur kur kaloni orë të tëra duke shkruar ose programuar. Për më tepër, Dell Alienware ofron një përvojë të mrekullueshme lojrash falë tastierave të ndriçuara dhe një tastierë të madhe prekëse.

Modelet më të mira të laptopëve DELL janë:

Dell XPS 13

Për ata prej jush që kanë një buxhet, por janë adhurues të DELL-it, asgjë nuk mund ta kalojë këtë Dell XPS 13, një opsion i shkëlqyeshëm. Pika kryesore pozitive e tij është jetëgjatësia e baterisë, jo më shumë dhe jo më pak se 14 orë, gjë që e bën modelin ideal për profesionistët që punojnë jashtë zyrës dhe për përdorim të përditshëm.

Gjithashtu ka një dizajn ultra të hollë dhe të lehtë, kështu që nëse udhëtoni shpesh do të jetë një shoqërues i përsosur udhëtimi.

Alienware 17 

Është një model ideal për lojtarët, nëse jeni një prej tyre, jemi të sigurt që do të llastoni me të. Me shasinë e saj të hijshme, cilësinë e pasur të audios, ndriçimin e personalizueshëm dhe ekranin e gjallë, ju patjetër që po blini një përvojë të nivelit të lartë të lojërave. Përveç kësaj, ai është i pajisur me një CPU Intel Core i9 2,9 GHz dhe 16 GB RAM dhe grafikë Nvidia 2080.

Dell Latitude 5450

Është një model rezistent dhe i qëndrueshëm, ideal për biznese me një dizajn tërheqës dhe të dukshëm. Ky laptop 13 inç ofron një mbulesë me prekje të butë për t'i mbajtur kyçet tuaja të rehatshme ndërsa shkruani. Përveç kësaj, ky model është sa mbresëlënës brenda sa është jashtë, një shembull i këtij është procesori i tij i shpejtë Core i5 dhe ekrani i tij Full HD.

Ai gjithashtu vjen i pajisur me 16 GB RAM, një hard disk SSD 256 GB dhe Windows 10 PRO.

Toshiba

Ndoshta shumë prej jush pyesin pse ka marrë kaq shumë kohë, por Toshiba më në fund ka arritur të renditet ndër markat më të mira të laptopëve të vitit 2021.

Edhe pse e renditëm në vendin e gjashtë, Toshiba mori vlerësime të mira vitin e kaluar. Nëse dëshironi që laptopi të funksionojë, mund t'i konsideroni kompjuterët e tyre si të rangut të mesëm, por Nëse jeni student ose përdorues me nevoja të thjeshta, do t'i gjeni ideale për lehtësinë e përdorimit të tyre.

Për më tepër, laptopët e lojërave Toshiba kanë një reputacion i madh falë shfaqjeve të tij të mrekullueshme, një nga më mbresëlënësit në treg.

Megjithatë, çmimet janë të ngjashme me markat e mëparshme që kemi renditur, dhe nëse duhet të zgjidhni një laptop ju rekomandojmë të mëparshmet, por rendisim modelet më të spikatura të markës.

Disa nga më të mirat Modelet e laptopëve Toshiba i saj:

 • Qosmium X75I konsideruar në mënyrë tipike një laptop lojrash, ky model ka ekranin më të fundit, fuqi të madhe dhe cilësi të gjallë të zërit. Për më tepër, tastiera e saj e mrekullueshme dhe dizajni elegant i kanë fituar atij një reputacion si një prej tyre laptopët më të mirë për lojëra Nga tregu. Për një laptop lojrash të fortë, shkoni te Qosmio.
 • Sateliti P55t: Ky është një laptop 15,6 inç që kombinon teknologjinë më të fundit me një dizajn të mahnitshëm. Ka një tastierë komode dhe një ekran të këndshëm me prekje për më pak se 1000 euro. Në përgjithësi, është shumë e mirë për ata që kërkojnë veçori standarde, për studentët dhe për përdoruesit që duan një laptop të qëndrueshëm.
 • kirabook- Ka kombinimin e butësisë dhe hollësisë së MacBook Air dhe ekranit të MacBook Pro, por ky Ultrabook nuk kënaqet me këtë duke ofruar një aftësi opsionale të prekjes që Apple nuk e ka. Ky laptop Premium është gjithashtu tërheqës, ka një jetëgjatësi të baterisë prej 7 orë dhe një SSD 256 GB.

Cilat janë markat më të mira të laptopëve?

Renditja e markave më të mira të laptopëve

Ne tashmë e kemi parë cilat janë kompanitë më të mira të laptopëve Megjithatë, gjatë gjithë këtij artikulli, ka studime të kënaqësisë së përdoruesve në të cilat analizohen pika të ndryshme për të marrë një vendim përfundimtar.

Tregu i laptopëve është shumë i gjerë, me një përzgjedhje të madhe modelesh dhe markash. Edhe pse ka disa marka që arrijnë të dalin mbi të tjerat, falë cilësisë së pajisjeve të tyre. Pastaj ju lëmë me këto marka më të mira sipas kategorive të tyre:

Në imazhin që keni mbi këto rreshta mund të shihni se cilat kanë qenë më e vlerësuara e 2021 Bazuar në kritere që kanë marrë parasysh mendimet e përdoruesve dhe profesionistëve, dizajni, suporti që ofron marka, shkalla e inovacionit që ofron laptopi, vlera e tij për para dhe garancia.

Duke marrë parasysh të gjitha sa më sipër, ne mund ta shohim këtë markat e laptopëve më të vlerësuar janë:

 1. Lenovo
 2. Asus
 3. Luginë
 4. HP
 5. Acer
 6. mollë
 7. MSI
 8. Razer
 9. Samsung
 10. microsoft

Sigurisht, kjo renditje është shumë e përgjithshme pasi në secilën nga markat e mëparshme ka produkte me cilësi më të mirë ose më të keqe, kështu që është e përshtatshme të bëhet një diferencim pasi mund të ketë laptopë Lenovo me opinione shumë të mira për përdoruesit e dizajnit, por që mbledhin vlerësime të këqija. në një seksion lojrash.

Më pas do t'ju lëmë një përzgjedhje të markat më të mira sipas përdorimit që do të japim laptopin.

Më e mira për dizajn

Microsoft Surface 4

Nëse jeni një dizajner grafik, laptopi juaj duhet të plotësojë një sërë kërkesash thelbësore për të kryer mirë punën tuaj. Prandaj, më poshtë mund të përdorni listën e Markat e laptopëve që ofrojnë modele me fokus të veçantë në dizajn dhe ato ofrojnë cilësi madhështore të ekranit së bashku me një kartë grafike të fuqishme për të punuar me paketën Adobe dhe programe të tjera të interpretimit më të shpejtë.

Në këtë drejtim, bastet në Apple janë sinonim i përputhshmërisë dhe performancës së mirë me programet më të famshme të dizajnit.

Markat më të mira për studentët

Laptop për studentë

Nëse jeni student, ka Markat e laptopëve që ofrojnë pajisje të lira dhe me fuqi të mjaftueshme për të qenë në gjendje të mbajë shënime ose të bëjë punë në kolegj, institut ose universitet.

Markat e kompjuterëve për të punuar

Në këtë aspekt duhet të kemi parasysh se për të punuar, koha jonë vlen para. Me këtë nënkuptojmë që për të punuar ne kemi nevojë për një laptop të besueshëm që nuk na krijon probleme dhe që ka pak mirëmbajtje me kalimin e kohës, pasi sa më shumë kohë të humbim në rregullimin e gabimeve, aq më shumë para do të humbasim duke mos qenë në gjendje ta përdorim atë si mjet pune.

Në këtë drejtim, mendimi ynë është i qartë dhe jemi të përkushtuar mollë o Lenovo si një nga markat më të besuara në kompjuterët laptop.

Markat më të mira të laptopëve 13 inç

Apple MacBook

Në rast se po kërkoni Laptopë 13 inçMë poshtë do të gjeni modelet më të mira që dallohen për peshën dhe përmasat e reduktuara por pa sakrifikuar performancën:

15 inç më të mirë

Asus ZenBook Pro

Nëse preferoni një kompjuter disi më të madh me koston e sakrifikimit të peshës dhe madhësisë, mos e humbisni përzgjedhjen e markat kryesore të laptopëve 15 inç.

Laptopët më të mirë për të luajtur

MSI GL72VR 7RF-632XEN

Në rast se jeni një lojtar i vërtetë që duhet të mbani laptopin tuaj kudo për të shijuar lojërat me cilësinë më të lartë grafike, ka marka të tilla si MSI që janë veçanërisht të përqendruara te publiku. gamer.

Segmenti i laptopë lojrash rritet me shpejtësi, me gjithnjë e më shumë modele të disponueshme në treg. Është një segment në të cilin konkurrenca rritet, por ku ka disa marka që ju e dini se ju ofrojnë gjithmonë performancën më të mirë:

 • MSI: Kompania nga Tajvani është një nga opsionet më të mira që gjejmë në këtë segment të tregut. Ata kanë një gamë të gjerë laptopësh për lojëra, të cilët dallohen për cilësinë e tyre të jashtëzakonshme. Përveç kësaj, meqenëse ka kaq shumë modele, është e mundur të gjesh opsione për çdo lloj gamer.
 • ASUS: Kompania ka një gamë të gjerë laptopësh, ku kemi shumë modele lojrash. Disa prej tyre janë brenda familjes ROG, megjithëse kanë më shumë diapazon. Cilësia, fuqia dhe vlera e mirë për para na presin në këtë rast.
 • hp ogur: Kjo është gama e laptopëve të lojërave nga gjigandi i kompjuterave. Ne kemi një përzgjedhje të mirë modelesh, të cilat gjithmonë bien në ato të rekomanduara në këtë segment të tregut. Ata kanë gjithçka që ne presim nga këta laptopë.
 • ACER: Një tjetër markë e njohur në tregun e laptopëve, e cila ka një gamë shumë të plotë lojrash, ku mund të gjejmë jo pak opsione interesante, të cilat do të japin performancë të mirë në çdo kohë.

Markat me laptopë 17 inç

Laptopë të lirë të lojrave Asus

Nëse nuk jeni gamer, por ju pëlqejnë kompjuterët me ekran të madh, ne kemi përgatitur një përzgjedhje të laptopëve më të mirë që mund të blini dhe që karakterizohen nga një ekran diagonale 17 inç:

Më e mira me laptopë të konvertueshëm

HP Pavilion X360

L laptopë të konvertueshëm ose 2 në 1 janë bërë modë për shkathtësinë e tyre. Shumë mund të shërbejnë si tabletë kur jemi në shtëpi dhe të shndërrohen në një laptop të vërtetë Windows kur na duhet të punojmë ose të kryejmë detyra që kërkojnë aplikacione të plota dhe të bazuara në Windows.

Me listën që sapo kemi prezantuar, jemi të sigurt se do të mund të zgjidhni markën më të mirë të laptopëve për nevojat, objektivat dhe buxhetin tuaj. Pa dyshim, ju rekomandojmë të blini sipas asaj që keni, sepse sa i përket cilësisë së të gjitha modeleve të analizuara këtu, nuk ka shumë për të thënë, të gjitha ia vlejnë, por mund t'i hidhni një sy krahasimit tonë të të laptop me vlerë më të mirë për para Nëse dëshironi të vendosni për një dhe nuk jeni shumë të qartë se cilin.

Shpresojmë që me gjithë informacionin që ju kemi lënë në këtë postim, ta keni shumë më të qartë cfare laptopi te blej.

Markat më të besueshme të laptopëve

markat më të mira të laptopëve

Ka shumë marka që prodhojnë dhe shesin laptopë. Këto ditë cilësia është e madhe, kështu që është e vështirë të thuhet se ka marka që janë më të këqija ose më pak të besueshme. Por ka disa firma që dallohen ruajnë cilësinë e qëndrueshme gjatë viteve, me funksionim të mirë në çdo kohë:

 • mollë: Ndoshta një nga markat më të njohura dhe më të shitura në mbarë botën. Ata zakonisht na lënë me disa laptopë çdo vit, ideale për profesionistët dhe krijuesit e përmbajtjes multimediale. Cilësia, besueshmëria, siguria dhe funksionimi i mirë janë çelësat e tij. Edhe pse ato janë më të shtrenjtat.
 • HP: Një tjetër markë e njohur në këtë segment tregu, ndoshta një nga katalogët më të gjerë të laptopëve në treg. Ne mund të gjejmë gjithçka në këtë kuptim, për të gjitha buxhetet, por gjithmonë me produkte cilësore.
 • Lenovo: Një markë që ka arritur të rritet me shpejtësi në treg, me laptopë të mirë, me një vlerë më se interesante për paranë, çka e bën padyshim një nga ato marka që ia vlen të merret në konsideratë në treg.
 • ASUS: Një tjetër markë cilësore, me laptopë në segmente të ndryshme, jo vetëm gaming. Është një markë që shquhet për çmime të mira, pavarësisht se cilësia e produkteve të saj është më e lartë se ajo e shumë konkurrentëve në treg.

Markat kineze të laptopëve

Kina është një nga prodhuesit kryesorë sot. Si pasojë, në vend janë shfaqur shumë marka, të cilave u dedikohen gjithashtu prodhojnë laptopë. Shumë prej tyre dallohen për një sërë cilësish, më interesantet:

 • Lenovo: Është një nga markat më të shitura në botë. Laptop cilësor me çmime të volitshme, është një nga çelësat më të mëdhenj të kësaj firme. Prandaj, është një markë që ia vlen gjithmonë të merret parasysh kur blini një të re.
 • Huawei: E njohur për telefonat inteligjentë, marka kineze ka gjithashtu një sërë laptopësh, të njohur për MateBook-in e saj. Është një gamë që ka ardhur shumë në rritje, ku na lënë laptopë të mirë, me çmime interesante.
 • Xiaomi: Një tjetër markë e njohur për telefonat e saj, e cila prodhon edhe laptopë. Ata kanë një gamë që është rritur, të cilën mund ta blejmë edhe në Spanjë, për shembull në dyqanet e tyre. Është më pak e shtrenjtë se markat e tjera, gjë që i bën ato interesante.
 • Mbaj: Edhe pse emri i saj ju duket i çuditshëm ose pak i njohur, kjo markë e laptopë kinezë Është bërë një best seller për vlerën e tij për para.


Po kërkoni një laptop të lirë? Na tregoni sa dëshironi të shpenzoni

dhe ne ju tregojmë opsionet më të mira

400 €


* Lëvizni rrëshqitësin për të ndryshuar çmimin

43 komente për «Markat më të mira të laptopëve»

 1. Përshëndetje,

  Unë do të blej një laptop dhe jam mes këtyre dyve, dua të di se cilin do të më rekomandoni.
  Toshiba satellite c55-c-189, i3 5015u, ram 4GB, grafika intel hd 5500

  Notebook HP 15-ac-134ns
  i3, 5005u, 8 GB ram, grafikë amd radeon r5 2 GB

 2. Po Fernando. Unë personalisht preferoj HP-në, por gjithashtu e lë veten të udhëhiqem shumë nga dizajni, sistemi operativ etj. Mendoj se kjo është një zgjedhje që vetëm ju mund ta bëni 😉

 3. Pershendetje do doja mendimin tuaj per origjinen eon 15xpro nuk eshte shume i njohur por eshte nga te paktet me procesore reale 3.4 GHz pasi nuk besoj ne turbo boost

 4. Si po shkon Javier? Eshte nje model qe me pelqen shume edhe pse me vjen keq qe per momentin nuk e kam gjetur ne dyqanet spanjolle. Mendoj se e vetmja mundësi është ta blesh nga Amerika. Unë mendoj se është një model më i orientuar nga lojërat, sepse edhe pse hardueri që ka është mjaft i lehtë, sigurisht që nuk kalon pa u vënë re siç thatë. Më duket se një nga ato që komentonin është se bateria është një nga karakteristikat më të këqija që ka, pasi kjo cilësi paguhet shtrenjtë ... Në këtë rast me energji. Edhe pse eshte shume e mire, prape i mbaj disa modele qe e kane cdo gje me te nivelit hehe 😉

 5. A është e vërtetë që procesorët AMD nxehen shumë?

  Unë po hezitoj midis një i3 5005 dhe një AMD Quad Core A8 7210

  Edhe pse pyetja e përgjithshme mund të jetë Çfarë rekomandoni për automatizimin e zyrës, internet për 400 euro?

  Dhe një pyetje tjetër që pashë një i7 për 500, a ia vlen të paguaj diferencën për atë që më duhet?

  Ju faleminderit!

 6. Çfarë mendoni për markën e laptopëve Acer? eshte se ndoshta nuk e meriton nje pozicion ne kete liste, nese po, me jepni mendimin tuaj per te sepse personalisht mendoj qe acer meriton dicka ne kete pozicion pervec tyre bejne modele laptopi shume te mire dhe rezistente, te gjithe kane mendimin e tyre por Do të doja të dija mendimin tuaj për të.

 7. Pa dyshim se e meriton, por ju keni ardhur pikerisht ne momentin qe po perditesoj Alejandron qe e kam bere ne blloqe sepse informacionin e marr seriozisht dhe preferoj ta publikoj kur te mbaroje dhe jo gjysma 🙂 Si permbledhje mundem ju them qe Acer eshte nje marke qe 5 vite me pare nuk do ta rekomandoja pasi i kisha provuar nje pale per periudha te gjata dhe ishin shume te nxehta si dhe cilesia qe jepte shume per te deshiruar... Por tani baterite janë vendosur dhe ju mund të gjeni ultrabook shumë të shquar dhe të përsosur për shfletim, asgjë për t'u patur zili për shembull chromebooks. Për pak ditë e lashë të publikuar, të fala.

 8. Albert nuk besoj se do ta vini re ndryshimin me i7 nese doni ta perdorni per aplikime zyre ne menyre normale, ndaj nuk eshte e nevojshme te shpenzoni keto 100 euro me shume ne kete drejtim. Midis AMD Quad Core A8 7210 dhe i3 5005, mendoj se fituesi do të ishte i3. Duke i krahasuar të dyja, ky model procesori ndryshon nga AMD për grafikën e tij të integruar dhe gjithashtu për vlerën e asaj që paguani.

 9. Hey.
  Unë kam një problem serioz me nevojat e 2 vajzave të mia (studente dhe së shpejti studente) dhe gruas sime.
  Unë kam arritur në përfundimin se të gjithë kanë nevojë për terminalin e tyre portativ, dua të them, 3 menjëherë.
  Dobia që ata do t'i japin pajisjeve të tyre nuk do të shkonte përtej bazave. Shfletoni, studioni dhe rrallë vepra grafike (pa lojëra) ..
  Buxhetet nuk ju them se do te kishit siklet .. une punoj vetem dhe javen tjeter do ta beje edhe gruaja ime me kontrate part-time pa afat .. Halleluja !!!!
  Unë duhet të di opsionin më të mirë për ato ekipe, jo më shumë se 1.000 € ... për të mos përmendur kreditet ...
  4 GB RAM dhe 500 Gb hard disk minimal .. Ata ndoshta do të udhëtojnë në universitet dikur..
  Nuk është ajo që dua, por shumë më tepër se sa mundem.. Nëse mundet, do ta vlerësoja edhe përgjigjen në emailin tim personal… Faleminderit.
  … Ah, më lejoni të sqaroj. 1.000 € për 3 !!

 10. Sa për Jose, ai nuk është aq i çmendur sa mund të mendoni. Për sa kohë që laptopët janë për shfletim dhe automatizimin e zyrës, mund të gjeni disa që nuk janë shumë kërkues për sa i përket buxhetit. Hidhini një sy krahasimit që kemi rreth Chromebooks. Do te kuptosh qe ka disa modele qe jane rreth 300€ por sic them une lexoje mire se kjo eshte ajo qe kerkon. Mos prisni që familja juaj të redaktojë video të shkëlqyera dhe gjëra të ngjashme me to hehe Është diçka që unë rekomandoj për përdoruesit që duan ta përdorin atë që ju përmendni. Unë tashmë ju them se me aq RAM dhe memorie sa thoni ju nuk do të gjeni asgjë, megjithatë mund të punësoni memorie në cloud dhe ta shpërndani atë. E them si ide. Gjithe te mirat

 11. Pershendetje kisha menduar te porosis nje kompjuter ose nje konvertues 2 ne 1 per ditelindjen po mendoja se cfare do te ishte me mire buxheti im do te ishte 300-400 euro.
  A mund të më rekomandoni diçka?
  thank you very much

 12. Mirëdita,
  Unë jam duke menduar të blej një laptop të ri dhe jam i pavendosur midis Dell ose Toshiba, buxheti im është midis 800 € dhe 1000 € (me TVSH), ajo që ndodh kryesisht është se nuk di nëse të blej një procesor të serisë i5 apo një M. meqenëse informacioni është mjaft i përhapur në këtë drejtim (e di që M është me konsum më të ulët por edhe në përfitime), përdorimi kryesor për pajisjen do të jetë puna në makina virtuale, automatizimi i zyrës dhe dizajni vektorial. Nga ana tjetër, po mendoj të kërkoj diçka me një disk solid (50% e informacionit ruhet në cloud ose në makinën virtuale) dhe 8 Gb RAM të zgjerueshme (laptopi im i fundit një seri Toshiba sallite pro U është 10 vjeç dhe është në të fundit)

  Unë nuk jam i mbyllur për markat e tjera (acer jo, për Zotin), për sa kohë që pesha totale (laptop dhe kabllo) nuk i kalon 2.5 kg, mundësisht një ekran me prekje, mundësisht 13-14 ″

 13. Po Antonio, fillimisht faleminderit që u abonuat duke dërguar komentin. Më quani të çuditshëm, por më pëlqen që përdoruesit si ju japin kaq shumë detaje, ju më lehtësoni gjetjen e një modeli 🙂 Fakti është se nga sa më thoni ju keni disa opsione fantastike. Nga ato që kam provuar në duart e mia dhe që do t'i rekomandoja për gjithçka që thoni, do të ishte Dell Inspiron 7359 (këtu keni një ofertë të mirë). E vetmja gjë që nuk përputhet është se hard disku nuk është solid, është hibrid (SSHD) por është akoma më i shpejtë se ai i zakonshëm dhe nëse do të ishte SSD çmimi do të ngrihej pak në qiell. Tjetri që kam konsideruar është Dell XPS9350, megjithatë kjo na ndodh tashmë me 1600 €. Unë mendoj se opsioni i parë nga ajo që më thua do të të shkonte si një dorezë. pershendetje!

 14. Pershendetje John!!
  Dua të blej një laptop që do të ishte për të gjithë familjen. Meqenëse ne kemi 1 (Sony Vaio SVF1521N6E) që po shkon super mirë dhe jam shumë i lumtur, por meqenëse ka kaq shumë, na duhen më shumë se 1. Do të na duhej për automatizimin e zyrës në thelb, domethënë fjalë,…. Por ne do të ruaj edhe fotot e familjes dhe herë pas here video me foto familjare, si ato që bëj herë pas here me sony dhe mundem lehtësisht, (me programin power director).
  Fëmijët e mi janë në shkollë dhe njëri në universitet, domethënë do të ishte për punë,… dhe gjithashtu për të lundruar në internet, për të parë filma (përmes kabllos HDMI)…
  Asus më është rekomanduar, por nuk di çfarë të bëj.
  Unë i kam parë këto modele Asus dhe më tregoni se cili do të më duhej.
  -ASUS F554LA-XX1152T - Laptop 15.6 ″ (Intel Core i7-5500U, 4 GB RAM, 500 GB Disk HDD, Intel HD Graphics 5500, Windows 10),
  -ASUS F554LJ-XX531T - Laptop 15.6 ″ (Intel Core i7-5500U, 8 GB RAM, 1 TB HDD Disk, NVIDIA GT920M 2 GB, Windows 10),
  ose ndoshta është shumë.
  Buxheti im është pak a shumë deri në 600 euro.
  Faleminderit!!!!!

 15. Përshëndetje Juan Rafols

  Unë kam nevojë të blej një laptop të ri, pasi pas përvojës sime të keqe me Toshiba c855 21M pësoi një përkeqësim të pashpjegueshëm, kështu që mezi mund ta përdor më sepse imazhi në ekran po largohet dhe duhet ta lëviz këtë. në mënyrë që të kthehet në qenien e saj. Çmimi mesatar që mund të shpenzoj është rreth 450-500e. Përdorimi është të punosh word, excel dhe të lidhesh me internetin dhe pak gjë tjetër. Sigurisht, për mua është e rëndësishme që të ketë një jetëgjatësi të mirë të baterisë, të lidhet shpejt, të ngarkojë shpejt faqet. Preferohet 14 inç, por nëse është për shembull 15,6 do të ishte mirë edhe për mua. Do te doja te me specifikonit modele sepse eshte qe cdo dite te miat me lene genjeshtra dhe me duhet te shkoj te blej nje dhe me varietetin e madh qe ka ne internet dhe dyqane dhe qe kam pare dicka tashme une. kanë arritur vetëm të ma bëjnë kokën më të çrregullt. Ndoshta, më lë dyshime në bojë dhe që tani duke shkruar nuk kam pse t'i komentoj.
  Falënderim

 16. Po në lidhje me Javi, faleminderit për ndalimin dhe për të lënë kaq shumë detaje. Ju do të shihni së pari t'ju them se ne kemi Ky artikull i cili flet për laptopët e studentëve por sigurisht që mund të përdoret për më shumë qëllime, por mendohet se janë të përballueshëm si dhe të aftë për automatizimin e zyrës. Nese e ke te qarte qe deshiron nje nga Asuset qe permend, keto do te japin permasat por i dyti eshte shume dhe shpenzon 600€. Në vend të të parës do të keni më shumë se sa duhet dhe mundeni blej këtu ofertë për pak më shumë se 500 €. Nga sa me thua nuk do kesh probleme operimi dhe per ndryshim te blesh dicka tjeter pervec Sony do te jete mire 🙂

 17. Përshëndetje Maria! E kuptoj sa frustruese është kjo nga imazhi i ekranit. E vërteta është se diçka e ngjashme me një HP më ndodhi dhe më duhej ta lëvizja vazhdimisht derisa të gjeja pikën e duhur ... Total, logjikisht e hoqa në pension. Ajo që unë do të rekomandoja për përdorimin që dëshironi t'i jepni dhe buxheti janë laptopët e studentëve që kam shqyrtuar këtë pjesë. Do të shihni që ka modele më specifike të markave të ndryshme dhe të lundroni dhe shkruani dhe të tjerat do të jenë perfekte për ju. Inçët variojnë nga 13 në 15, megjithëse nuk do të vini re shumë ndryshim nëse jeni mësuar me 14 hehe Nëse keni pyetje të tjera, mos hezitoni të komentoni në atë seksion, unë do të bëj më të mirën.

 18. Pershendetje John

  Faleminderit për përgjigjen tuaj, por do të jem më konciz se laptopi, konkretisht, a do të më rekomandonit për një buxhet që mund të zgjasë deri në 600e që të mos pendohem vite më vonë, për hirin tim. Me fjalë të tjera, çfarë laptopi do të blinit nëse do të ishit pa konsideratë të mëtejshme dhe do të kishit atë buxhet. A është e imja, siç e përmenda, imazhi po shkon, dhe unë duhet të lëviz ekranin për t'u përshtatur. Është një sherr! Gjithashtu, më pëlqen fjala që një inxhinier kompjuteri si ju mund të më japë më shumë se ata që janë në gjueti për të shitur një laptop dhe një që ka vetëm nocione bazë, por unë e di se çfarë është e mirë dhe çfarë jo, këtu unë merrni 🙂

  Shumë falemnderit

 19. E dija që po harroja diçka, Juan. Përgjigju kësaj, nëse dëshiron dhe nëse mendon se është brenda temës. Sa i përket laptopëve të përdorur, po shqyrtoja edhe mundësitë si macbook i vitit 2008, i përditësuar dhe me çmim 350e. Nuk e di nëse jeni në favor të blerjes së këtyre produkteve të përdorura për shkak të rrezikut që sjellin që ju të blini nga një i huaj në shumicën e rasteve, ose të përfundoni duke hedhur para sepse prishen më vonë dhe përfundojnë të lira, shtrenjtë

  Shumë falemnderit

 20. Përshëndetje, Mirëmëngjes / pasdite ose mbrëmje.
  doja te beja nje pyetje.

  Prej disa ditësh dua të blej një laptop të ri, kam një Acer Aspire 5742G-7200 që është rreth 5 ose 6 vjeç.

  Cilin laptop do të më rekomandonit? (nëse mund të mos jetë shumë e shtrenjtë sepse nuk kam shumë buxhet)
  Faleminderit për leximin, përshëndetje.

 21. Pershendetje, po lexoja postimin tuaj dhe me duket shume interesant, do te doja t'ju beja nje pyetje, jam studente e inxhinierise dhe jam gati te blej nje fletore dhe jam ne mes 2, ne fakt 4, 2 dhe flak duke pare postimi juaj ... Mendimi juaj do të më ndihmonte shumë .

 22. Po Eduardi. Meqenëse nuk komentoni shumë për atë që dëshironi, unë do të rekomandoja filtrimin e llojit të laptopit që dëshironi sipas buxhetit dhe specifikimeve, ne përdorim krahasimet që kemi në menu 🙂

 23. Përshëndetje Gastón, nëse e keni të qartë se dëshironi një fletore me dritare, ju rekomandoj të shikoni krahasimin tonë (do ta gjeni në meny) që ne të flasim për to.

 24. Përshëndetje Juan Rafols, faleminderit për ndihmën e përdoruesve.
  E shihni, unë kam midis 700 dhe 850 euro për të blerë një laptop që duhet të vendosë DVD në gjithçka dhe që ka një ekran të mirë 15,6 ″ HD dhe që më lejon të bëj një dizajn grafik të vogël me photoshop dhe redaktim video. A keni ndonjë laptop që njihni? Do ta vlerësoja ndihmën tuaj… po çmendem duke lexuar komente….

 25. Përshëndetje, për dizajn grafik ju rekomandoj këto nga këtu. Nga laptopët për të cilët folëm atje do të shihni që HP Envy është në shitje (përdorni lidhjen) dhe kushton vetëm pak më shumë se buxheti që ka, por mendoj se nuk është shumë për të marrë. Përveçse stili është shumë i lezetshëm 🙂 e kuptoj duke parë kaq shumë komente... Të blesh një laptop është pothuajse si një makinë, ndaj hapim faqen për ta bërë gjithçka pak më të lehtë. Le të shohim nëse krahasimi funksionon për ju, përshëndetje!

 26. Përshëndetje, shumë mirë, dua të blej një laptop dhe nuk e kam idenë se cili do të ishte më i miri për mua
  Unë kam një buxhet prej 450 euro deri në 500
  Do të përdorej kryesisht për punët e shkollës, shkarkimin dhe shikimin e filmave, shfletimin e rrjeteve sociale, ruajtjen e fotove, ndoshta për editimin e disave, po shkojmë për përdorim normal në shtëpi.
  Çfarë më këshilloni?
  Shumë faleminderit

 27. Po Xaima, në rastin tuaj ju këshilloj të shikoni menunë. Në "sipas llojit" do të gjeni një artikull shumë të plotë për ato që janë për studentët. Secili prej atyre modeleve do të funksionojë për ju, do të shihni që disa janë më të përshtatura me buxhetin tuaj. Fat!

 28. Përshëndetje Juan përsëri lol unë kam shkuar te laptopët e studentëve dhe nuk kam parë ndonjë që më tërheq vëmendjen atëherë
  Do të doja të dija çfarë mendoni për satelitin Toshiba C55 — C JM laptop Windows 10 hard disk 4 GB RAM 500
  Intel Core 5005U 2.0 Ghz 3 MB
  Kontrolluesi grafik Intel HD
  Për 450 €
  Faleminderit shumë, me të vërtetë, jeni shumë për mua 🙂

 29. Përshëndetje, do të doja të di se cili është mendimi juaj për Microsoft Surface pro 4, kundrejt laptopëve konvencionalë, nëse ata me të vërtetë e tejkalojnë funksionimin e një laptopi tradicional.

 30. Përshëndetje Alfredo, në ky krahasim Ne flasim për kabriolet dhe ato konvencionale në detaje, sigurisht që funksionon për ju dhe do të gjeni disa nga një markë interesante 🙂

 31. Ditë shumë të mira,
  Unë do të blej një laptop të ri, por jam mes dy: Lenovo Yoga 520 ose HP LAPTOP 15-DA0010LA 15.6 ″ CORE I5 1TB 4GB. Cilën do të më rekomandonit?Shtoj që jam studente, më intereson që të ketë fuqi dhe të jenë të dobishme. Nëse është e mundur që janë nga 600 deri në 700 euro pasi ky është buxheti im.
  Do të doja të dija mendimin tuaj nëse ka terminale më të mirë që janë rreth atij buxheti. Faleminderit!

 32. Faleminderit që renditët markat dhe veçoritë më të mira të laptopëve.
  që janë në treg për përdorim korporativ, pune dhe akademik

 33. Për dizajnin grafik, cilën markë laptopi rekomandoni, faleminderit për ndihmën tuaj.

 34. Përshëndetje Maria Elena,

  Ne kemi një predikim për Apple dhe MacBook-in e tij. Ata kanë një trackpad me ndjeshmëri shumë të mirë, një sipërfaqe të madhe dhe të gjitha programet e shkëlqyera të Adobe dhe programet e tjera të dizajnit grafik janë përshtatur me sistemin operativ të Apple.

  Në nivelin e baterisë, cilësinë e ekranit dhe transportueshmërinë, pak laptopë kanë performancë më të mirë se MacBook dhe ata që kushtojnë njësoj ose më shumë.

 35. Si per nje dite te mbare po kerkoj nje laptop gjeta nje oferte per nje Acer Aspire 3 me nje ryzen 3 8gb ne ram dhe 1tb memorie te gjitha per 7K ka 40% zbritje a me rekomandoni ta blej ose ta shikoj per dicka me te mire lexova qe eshte Per lojra, edhe pse nuk mendoj se e perdor shume, thjesht dua dicka pak a shume te fuqishme sa te punoj me adobe, buxheti im nuk eshte shume, do ta vleresoja pergjigjen tuaj, faleminderit.

 36. Pershendetje Nacho dua te te bej nje pyetje jam ne mes te markes Lenovo apo Asus te dyja jane te ngjashme ne karakteristika vetem Lenovo eshte i5 i tete gjenerata dhe Asus i3 i shtati jane 50-60 euro diferenca (me e madhe se sa Lenovo).Por pyetja e madhe është se cila markë është më e besueshme.Nga njëra anë kam lexuar shumë që Asus zgjat shumë vite dhe është më i besueshëm sepse Lenovo ka jetë të shkurtër dhe nga ana tjetër, e kundërta. Në rast se mund të më këshilloni, faleminderit shumë.

 37. Përshëndetje Inma,

  Të dy Asus dhe Lenovo janë marka të besueshme, por si çdo markë, ka modele të nivelit të ulët dhe modele të nivelit të lartë që do të zgjasin pak a shumë kohë.

  Pa pasur më shumë informacion për modelet, unë rekomandoj padyshim Lenovo me i5 pasi do ta vini re shumë në performancë. Nuk po flasim vetëm për breza të ndryshëm, por edhe për vargje.

  Përshëndetje!

 38. une kam dy acer qe 10 vjet i jap kallam dhe aty vazhdojne te zihen, nderkohe qe nje dell nuk me ka zgjatur as 3 vjet...dhe qe i kam marre te dores se dyte do te them qe jane akoma me te rritur. , se dell-i qe ishte i ri, prandaj me habit qe eshte dy vende me poshte dell-it, edhe pse duhet patur parasysh se cilesia e laptopeve te 10 viteve me pare nuk eshte e njejta si sot qe supozohet. për të Prodhojnë laptopë "gamer" dhe përfundojnë duke thyer çdo dy nga tre ...

 39. Përshëndetje! Do të doja të dija se sa e mirë është marka e Acer
  Dua të blej një laptop acer, por nuk e di si funksionon

 40. Pershendetje Karen,

  Marka e laptopëve Acer është përmirësuar shumë, nuk është më si 10 apo 15 vjet më parë që jepte mjaft probleme në një kohë të shkurtër. Ata tani janë kompjuterë mjaft të ndërtuar, me harduer të mirë dhe vlerë shumë të mirë për para.

  Në çdo rast, gjithçka varet nga modeli që do të zgjidhni pasi jo të gjithë janë ndërtuar sipas të njëjtave standarde cilësie.

  Përshëndetje!

 41. Mirëmëngjes:
  Më duhet një kompjuter i ri dhe po çmendem; Unë mendoj se blerja e një sot është më e komplikuar se blerja e një makine... Unë mësoj gjuhë dhe përdor kompjuterin për të punuar me klasa virtuale, videokonferenca, korrigjime me shkrim në internet... Të gjithë rreth meje më thonë se më pak se një I7, 16 GB RAM, gjenerata e njëmbëdhjetë... Nuk e di. Kam nevojë për një kompjuter që funksionon rrjedhshëm dhe nuk ngrin, që është i besueshëm në baza ditore dhe që do të më zgjasë disa vjet pa shkaktuar shumë probleme, me një tingull të mirë dhe një ekran me rezolucion të mirë dhe që kujdeset të syve (do të kaloj shumë orë para saj) dhe 15 inç (nuk kam qenë kurrë 13 apo 14 inç dhe, apriori, më bëjnë pak të vogël). Më pëlqejnë Lenovo, Dell (megjithëse kam lexuar komente të këqija për shërbimin e tyre pas shitjes, Asus (ato gjithashtu flasin mirë për to) dhe ato Apple (megjithëse mendoj se ajo që po kërkoj me siguri do të më kushtonte dhe , gjithashtu, nuk e di se çfarë problemesh përputhshmërie mund të kem me materialin që më dërgojnë studentët e mi) Sa dua të shpenzoj? Mund të shpenzoj pak më shumë se një mijë euro por, meqë nuk më kanë mbetur para, eshte e nevojshme ta shpenzosh per te gjetur ate qe kerkoj?do ta beja vetem nese ja vlen.A mund te mendoni ndonje model apo game specifike?Faleminderit paraprakisht per pergjigjen tuaj dhe ndihmen qe jepni per perdoruesit qe si une jemi shume te humbur dhe ne prag te cmendurise faleminderit shume.

 42. Hi Miguel,

  Konfigurimi që ata kanë rekomanduar është shumë i mirë që kompjuteri t'ju zgjasë disa vjet. Ndoshta tani mund të menaxhoni me një laptop më modest, por në planin afatgjatë do t'ju duhet një procesor më i fuqishëm ose do të keni më shumë RAM.

  Unë rekomandoj Gama moderne MSI, të cilat kombinojnë fuqinë dhe transportueshmërinë në të njëjtën pajisje. Ata ia vlejnë.

Lini një koment

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.