Laptop Razer

La Nënshkrimi i Razer Ka qenë shumë e përqendruar në sektorin e lojërave dhe modifikimit, dhe tani ka dashur të sjellë përvojën e saj edhe në laptopët e saj. Disa kompjuterë me harduer shumë të fuqishëm dhe me veçori madhështore për ata që kërkojnë t'i përdorin për lojëra video, ose argëtim në përgjithësi. Për shembull, për multimedian do të gjeni gjithashtu ekrane fantastike dhe sisteme audio mbresëlënëse.

Për t'ju ndihmuar të zgjidhni, ne kemi bërë një udhëzues blerjeje të fokusuar në Laptopë Razer Por para se të fillojmë, këtu është një përzgjedhje e ofertave më të mira që do të gjeni SOT:

Gama e laptopëve Razer

Razer, si prodhuesit e tjerë të laptopëve, ka krijuar disa seri ose vargje për të kënaqur nevoja të ndryshme dhe për t'i bërë të gjithë përdoruesit të lumtur. Është e rëndësishme të dini se për kë synohet secila në mënyrë që të dini se cilin të zgjidhni:

Razer Blade

Një seri modelesh me tre madhësi ekranesh për të zgjedhur (14 ”, 15” dhe 17 ”), dhe me performancën më të mirë që mund të gjeni në sektorin e laptopëve. Këto ekipe montojnë pajisje më të avancuara, duke arritur performancën për lojërat e sulmit në zemër.

Libri Razer

Ato janë kombinimi perfekt midis performancës dhe produktivitetit. Disa pajisje të dizajnuara për ata përdorues kërkues që kanë nevojë për një laptop pune që u lejon atyre të kryejnë të gjitha detyrat në një mënyrë të shpejtë dhe të shkathët.

Razer Stealth

Është një seri ultrabookësh që kanë maksimizuar harduerin për të ofruar performancë të pakrahasueshme. Marka është krenare që ka ultrabook-un e parë të lojrave në botë. Me të gjitha të mirat në lidhje me hollësinë, lehtësinë dhe autonominë e një ultrabook, por me përfitimet e një laptopi lojrash.

Pse laptopët Razer janë për lojëra?

Razer për lojëra laptop

Razer është një kompani globale me bazë në Singapor dhe San Francisko (CA). Që kur u themelua në vitin 2005, ajo është fokusuar në pajisje për lojëra (tastierë, miu, ...), përveç zgjerimit gradualisht në produkte të tjera, por gjithmonë duke pasur parasysh performancën, dizajnin dhe videolojërat. Për këtë arsye, laptopët e tyre janë gjithashtu shumë të orientuar drejt lojtarëve për shkak të:

 • GrafikuMontoni më të fundit në kartat grafike të dedikuara NVIDIA GeForce RTX, duke ofruar performancën më të mirë grafike në tregun e laptopëve. Një garanci që videolojërat tuaja të lëvizin me shkathtësi edhe me rezolucion të lartë.
 • Ekrani deri në 360 Hz: panelet e tij janë gjithashtu shumë të rregullta, me ritme të larta rifreskimi. Disa modele mund të shkojnë deri në 360 Hz, domethënë imazhi do të përditësohet 360 herë çdo sekondë. Kjo do t'ju bëjë të shihni grafikë më të lëngshme, pa kërcime. Kështu që ju mund të shtrydhni fuqinë e GPU-së tuaj dhe FPS-së që gjeneron në maksimum.
 • Processor: Razer pajis laptopët e tij me gjeneratat e fundit të çipave Intel, duke arritur performancë të shkëlqyer për punë dhe lojë. Ju mund të gjeni CPU Intel Core i7 dhe gjithashtu i9 në disa raste për performancë edhe më të lartë.
 • Deri në 32 GB RAM- Ndryshe nga markat e tjera që bashkojnë modulet e memories ose lejojnë zgjerim të kufizuar të memories, Razer ju lejon të zgjidhni deri në 32 GB kapacitet të memories kryesore si standard. Një shifër më se e mjaftueshme për shumicën e video lojërave në treg, madje edhe AAA-në më të fundit.
 • Ndriçimi RGB: Një tjetër gjë që zakonisht pëlqejnë lojtarët është të pajisin pajisjet e tyre me drita LED me ngjyra, duke krijuar efekte drite. Razer e di shumë mirë këtë nga kontrollorët e shumtë që prodhon, dhe gjithashtu ka dashur ta eksportojë atë në laptopë, të cilët do të kenë tastierë me ndriçim RGB. Ju mund të manipuloni ndriçimin e përmendur sipas dëshirës tuaj, ose gjithashtu ta fikni nëse dëshironi.

Çfarë ekrani të zgjidhni në një laptop Razer?

Brenda gamës Razer do të gjeni rezolucione të ndryshme të ekranit. Secili ka avantazhet dhe disavantazhet e veta. Këtu mund ta kuptoni më mirë këtë për të zgjedhur atë që i përshtatet më mirë nevojave tuaja:

 • FullHD- Këto ekrane 144 dhe 360 ​​Hz janë më konkurrentët për lojtarët. Ato do t'ju lejojnë të përfitoni një avantazh falë shkallës së lartë të rifreskimit, duke ofruar rrjedhshmëri në lojë dhe qartësi të madhe.
 • QHD: Nëse jeni duke kërkuar për qartësi dhe saktësi më të madhe, mund të merrni një pajisje me një ekran QHD me shpejtësi rifreskimi 165 dhe 240 Hz. Përgjigje dhe niveli i shkëlqyeshëm i detajeve të rritura me teknologjinë NVIDIA G-Sync, për sinkronicitetin e GPU dhe ekranit FPS. Me to do të eliminoni efektin e grisjes dhe do të shijoni një përvojë zhytëse pa ndërprerje.
 • 4K: por nëse doni rezolucionin dhe cilësinë më të lartë, atëherë do t'ju duhet të zgjidhni këtë rezolutë tjetër. Një panel teknologjie OLED për të arritur saktësinë maksimale në çdo ton, me të zeza vërtet të zeza, mprehtësi ekstreme edhe nëse e shikoni nga afër. Një zgjedhje e shkëlqyer për krijuesit dhe stilistët.

A është Razer një markë e mirë laptopësh?

Rishikimi i laptopit Razer

Pajisjet Razer janë të shtrenjta, por me të vërtetë ia vlen nëse po kërkoni më të mirën për lojëra. Këta kompjuterë janë të një cilësie të shkëlqyer dhe mund të jenë alternativa fantastike për ASUS ROG, Alienware, Lenovo Legion, Acer Predator ose HP OMEN.

Përveç kësaj, ata kanë harduer të markat kryesoresi Intel, NVIDIA etj. Për të cilën duhet të shtojmë se sistemet e ftohjes janë përkëdhelur në maksimum në mënyrë që kaq shumë fuqi të mos jetë problem, me ftohjen e dhomës së avullit, apo sistemet e avancuara të shpërndarjes. Dhe veçoritë, siç e keni parë më parë, janë vërtet të mahnitshme, veçanërisht në aspektin e imazhit dhe zërit, me zhytjen më të madhe për të shijuar video dhe lojëra.

Ku të blini laptopë Razer

Nëse ju pëlqen marka Razer dhe dëshironi blej një nga laptopët e tyre me një çmim të mirë, mund të shikoni modele në dyqane të tilla si:

 • Amazona: platforma e shpërndarjes online ka dyqane të shumta që shesin këtë lloj laptopi përmes faqes së tyre të internetit. Kjo është arsyeja pse ju do të gjeni një mori ofertash dhe të gjitha gamën dhe modelet që mund të imagjinoni. Oferta dhe stoku më i madh në rrjet, me garancitë dhe sigurinë që Amazon ofron gjatë blerjes. Përveç kësaj, nëse jeni klient Prime, do të keni mundësi të gëzoni avantazhe, të tilla si transporti plotësisht falas dhe koha e dorëzimit shumë më shpejt se përdoruesit e tjerë.
 • Komponentët e PC: Qendra e shpërndarjes Murcian është bërë shumë e njohur edhe në sektorin e IT për shkak të çmimeve të saj. Ashtu si Amazon, ata nuk shesin drejtpërdrejt, por janë të përkushtuar për të shpërndarë atë që është nga të tjerët. Kjo është arsyeja pse ju do të gjeni një numër të madh modelesh dhe një stok të madh për të zgjedhur. Dërgesat janë gjithashtu zakonisht të shpejta dhe sistemi i tyre i shërbimit është gjithashtu zakonisht i mirë. Përveç kësaj, nëse jeni në zonë, mund të zgjidhni të grumbulloni produktin tuaj direkt në qendrën ...

Po kërkoni një laptop të lirë? Na tregoni sa dëshironi të shpenzoni

dhe ne ju tregojmë opsionet më të mira

400 €


* Lëvizni rrëshqitësin për të ndryshuar çmimin

Lini një koment

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.