Laptop CHUWI

Po kërkoni një laptop të lirë dhe a keni gjetur një laptop CHUWI? Nëse doni të dini se si është kjo markë dhe pse është në buzët e të gjithëve, vazhdoni të lexoni sepse ne do t'ju tregojmë gjithçka për të.

Laptopët më të mirë CHUWI

Më poshtë është një përzgjedhje e laptopëve CHUWI që mund t'i gjeni në shitje sot. Ju rekomandojmë që të vizitoni artikujt sepse shumë herë ofrohen kuponë zbritje prej 10% apo edhe më shumë, kështu që mund të jenë edhe më të lirë se sa do të shihni këtu.

CHUWI HeroBook Pro

CHUWI HeroBook Pro është një fletore që ofron dizajn të shkëlqyeshëm dhe performancë të mirë në një madhësi prej 14.1 inç. Ekrani ka rezolucion 4K, kështu që ne do të shohim gjithçka në cilësi të mirë dhe, përveç kësaj, do të mund të shohim më shumë përmbajtje në më pak hapësirë. Procesori që monton HeroBook Pro është një Intel Liqeni i Binjakëve N4000 i cili do të lëvizë denjësisht Windows 10 Home që përfshin. Për këtë do të ndihmojnë edhe disku SSD 256 GB dhe RAM 8 GB.

HeroBook Pro është projektuar për një përdorues mesatar, ose për ata që duan të bëjnë punë që nuk kërkojnë fuqinë dhe shpejtësinë më të lartë. Është gjithashtu një opsion i mirë për ata që duan të përdorin pajisjet për kohën e lirë, pasi komponentët që përdor do të na lejojnë të shikojmë Netflix, Disney +, çdo shërbim tjetër video streaming ose muzikë ose të vizitojmë rrjetet sociale me një shpejtësi të mirë, gjë që përmirëson po të kemi parasysh se monton një ekran cilësor me rezolucion 4K. Ashtu si çdo gjë që prodhon CHUWI, çmimi i tij është befasues, aq më tepër duke marrë parasysh që ky është një Ultrabook me një dizajn si i juaji.

CHUWI CoreBook Pro

Nëse jeni duke kërkuar për një Ultrabook më të lehtë, pa sakrifikuar fuqinë, ajo që ju intereson është diçka si CoreBook Pro nga CHUWI. Ekrani i tij është 13 inç 2K, gjë që e bën atë të përsosur për të punuar jashtë shtëpisë ose për ta lëvizur kudo që na nevojitet. Procesori që montohet është Intel i3, që së bashku me 8 GB RAM dhe 256 GB RAM, sidomos këtë të fundit, do të bëjnë që kompjuteri me sistemin operativ Windows 10 të lëvizë me lehtësi.

CoreBook dhe komponentët që përdor e bëjnë atë të përsosur për përdoruesit që kanë nevojë për një kompjuter të besueshëm në çdo situatë, ose më konkretisht kudo. Eshte per një ekip shumë i lehtë Me një dizajn të shkëlqyeshëm të lehtë për t'u transportuar dhe përfshin të gjitha llojet e porteve, të tilla si kartat USB-C dhe SD, në mënyrë që të mund të lidhim çdo pajisje periferike që mund të na nevojitet.

Libër GemiBook CHUWI

Nëse ajo që duam është një laptop i lehtë me të cilin mund të kryejmë detyra disi më të rënda ose të kemi shumë procese të hapura, duhet t'i hedhim një sy GemiBook-it të CHUWI, i cili, sipas definicionit, është një shembull i mirë i asaj që është një Ultrabook. Shquhet për ngasje 12 GB RAM, që është 4 më shumë se 8 GB e standardizuar. Falë kësaj, gjithçka që hapim me Intel Celeron tuaj nuk do të ndihet e rëndë. Nga ana tjetër, bëhet fjalë për një kompjuter me një hard disk SSD, 256 GB në këtë rast, i cili do të sigurojë edhe një ndjenjë shpejtësie. Sistemi operativ që përdor është Windows 10. Ky model përdor një ekran 13 inç me rezolucion 4K, i cili siguron që, pavarësisht se është një ekran i vogël, të shohim shumë përmbajtje dhe me cilësi të mirë.

Përveç 12 GB RAM, nëse do të duhej të veçonim diçka tjetër, do të duhej të përmendnim dy pika: nga njëra anë, ka një tastierë me ndriçim, specifikim që nuk dihet se sa i rëndësishëm është derisa të punojmë në dritë të ulët. dhe bëje pa energji.shih çelësat. Nga ana tjetër, gjëja tjetër më e shquar është bateria e saj, e cila duke qenë e vogël sepse ndodhet brenda një laptopi 13 inç, është e pajtueshme me karikim të shpejtë dhe mund të mbaj deri në 7 orëSigurisht, në varësi të mënyrës së përdorimit dhe konsumit që kemi konfiguruar në sistemin operativ.

CHUWI GemiBook është krijuar për përdoruesit që duan të punojnë jashtë shtëpisë dhe duan ta bëjnë këtë duke përdorur programe të një peshe të caktuar. Mund të tregohet edhe për të gjithë ata që duan të kryejnë disa detyra në të njëjtën kohë, si p.sh., përveç punës, të luajnë muzikë me një aplikacion jo shumë të lehtë, të konvertojnë videot në formate të tjera apo edhe të luajnë, për aq kohë sa titulli. mund të zhvendoset me të.Intel Celeron. Një gjë tjetër që mund të bëjmë me lehtësi me 12 GB RAM është përdorimi i makinave virtuale, domethënë përdorimi i një sistemi operativ brenda një tjetri, ose përdorimi i tij si server, brenda kufijve.

A është CHUWI një markë e mirë laptopi?

CHUWI është një markë që lindi në Kinë në 2004, dhe filloi duke prodhuar produkte më të thjeshta si MP3 player. Në një kohë kaq të shkurtër të jetës ata nuk kanë pasur kohë të tregojnë se sa të mirë janë, por një detaj tërheq vëmendjen: ata janë duke shitur shumë dhe mirë në Evropë dhe Amerikën e Veriut, dhe kjo është pjesërisht sepse përdoruesit që blejnë një nga laptopët e tyre janë të kënaqur dhe e komentojnë atë me të njohurit e tyre.

Një tjetër gjë që duhet mbajtur parasysh është se ata kanë arritur të jenë klientë të fabrikave më të mira të kompjuterave në botë, pra cilësia e montimit është e garantuar. Nga ana tjetër, dhe siç do ta shpjegojmë më vonë, ofron një mbështetje të mirë, e cila duhet të na qetësojë sepse nuk do të na lënë “varur” si shumë marka të tjera që vijnë nga Kina. Gjithashtu do të shpjegojmë më vonë se çmimi për të cilin do t'i marrim do të jetë shumë i ulët, pa humbur cilësinë.

A vijnë laptopët CHUWI me tastierë spanjolle?

Tastierë spanjolle në laptop chuwi

Mund të duket si një pyetje e çuditshme, por në fakt është një pyetje e mirë. Tastiera mund të ketë shumë paraqitje, madje edhe një tastierë me të njëjtin numër tastesh si ajo që na duhen, nëse ajo që shtypet sipër nuk është ajo që do të përdorim, do të ketë konfuzion të sigurt. Ka kompjuterë ose tastiera të lëvizshme për tableta që disponohen vetëm në anglisht dhe duke qenë CHUWI nga Kina, mund të mendojmë të njëjtën gjë për kompjuterët e tyre, por në gjuhën kineze. Nuk eshte ashtu: ato vijnë me një tastierë spanjolle.

Por personalisht, unë do të bëja një rekomandim: kur blini një CHUWI, ju duhet të shikoni në të cilën tastiera është në gjuhën tonë. Epo, në fakt, kjo duhet të bëhet me çdo kompjuter ose tastierë, por unë e komentoj sepse janë një markë e re dhe ka mundësi që ndonjë model të mos jetë në spanjisht, ndaj duhet t'i kushtoni vëmendje këtij detaji. Nëse do të bëjmë blerjen online, ia vlen t'i kërkojmë shitësit ta konfirmojë.

Për më tepër, ka edhe modele o Tastiera të shkëputshme të markës CHUWI që vijnë pa shkronjaMe fjalë të tjera, ato janë një tastierë "neutrale" së cilës i vendosim një mbulesë të vogël sipër ku janë printuar tastet. Por, në çdo rast, ato janë ose mund t'i përdorim në spanjisht.

A janë laptopët CHUWI vlera më e lirë për para?

laptop chuwi

Me siguri jo. Mund të duket e çuditshme që e them këtë në këtë artikull, por bota e teknologjisë është shumë e madhe dhe jam i bindur se ekziston një markë që ofron pajisje të ngjashme me një çmim të ngjashëm apo edhe më të ulët. Por nëse mbështetja dhe garancia do të përfshiheshin në pyetje, përgjigja ime do të ishte ndryshe: laptopët CHUWI janë aktualisht opsioni më i mirë nëse ajo që ne kërkojmë është një pajisje me vlerë të mirë për paratë dhe, përveç kësaj, ne duam të jemi të qetësuar nga shërbimi pas shitjes dhe sigurohuni që ne mund ta hedhim garancinë nëse gjejmë një defekt në pajisje.

Është e zakonshme të gjejmë diçka kineze që ka një çmim shumë të mirë, e blejmë, fillon të funksionojë mirë, pastaj gjejmë një problem dhe nuk mund ta zgjidhim, kështu që mund të kemi një peshë letre të bukur ose të bëhemi kreativë dhe të bëjmë një kornizë fotografie. me laptopin. Kjo nuk është diçka që ne do të jetojmë nëse e blejmë këtë markë. CHUWI është cilësi, çmim të ulët dhe mbështetje.

Laptopë CHUWI: mendimi im

Rishikimi i laptopit chuwi

Siç e kemi shpjeguar në pikat e mëparshme, CHUWI nuk është një markë që do të konkurrojë me më të mirët, diçka që nuk është as qëllimi i saj. CHUWI është një markë shumë e madhe për xhepa diskrete, pasi mund të marrin pajisje me komponentë të mirë me çmime të reduktuara. Kur shqyrtojmë çmimin e laptopëve nga markat më të njohura, më e zakonshmja është se ai me ekran 15.6 inç me rezolucion 2K, 8 GB RAM, procesor i5 dhe disk SSD na kushton kulmin. Ne mund ta marrim të njëjtin kompjuter nga CHUWI për më pak para.

E vërteta është se po, komponentët mund të jenë pak më pak të mirë, por ky është një përkufizim i përsosur i "ia vlen". Me një laptop CHUWI Ne mund të bëjmë të njëjtën gjë si me çdo kompjuter të markës më të mirë, dhe komuniteti i përdoruesve raporton gjithashtu se ato janë të qëndrueshme, kështu që nëse fuqia juaj blerëse nuk është më e rehatshme, mos hezitoni: CHUWI është krijuar për ju.


Po kërkoni një laptop të lirë? Na tregoni sa dëshironi të shpenzoni

dhe ne ju tregojmë opsionet më të mira

400 €


* Lëvizni rrëshqitësin për të ndryshuar çmimin

Lini një koment

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.