Laptop Acer

La Markë Acer filloi si një i huaj për shumë njerëz. Pas themelimit të saj në 1976, ata bënë paraqitjet e tyre të para në botën e informatikës me produkte që kaluan kryesisht pa u vënë re në Perëndim. Në vend të kësaj, tani është bërë një ikonë, një simbol i cilësisë me çmime të mira.

Prandaj, ky lloj fletoresh është sinonim i besueshmërisë, performancës së mirë dhe nga një nga më të mëdhenjtë në industri, duke u bërë një nga shitësit më të mëdhenj të laptopëve në botë, së bashku me HP, Lenovo, Dell dhe Apple.

Laptopët më të mirë Acer

Llojet e laptopëve Acer

Acer, si konkurrentët e saj, ofron një gamë të gjerë të serive dhe modeleve projektuar për të përmbushur nevoja të ndryshme. Një mënyrë për të mos lënë askënd jashtë, duke ofruar pajisje që përshtaten pothuajse me çdo shije dhe nevojë.

Për të zgjedhur atë të duhurin, duhet të dini se çfarë secili prej tyre seri:

Acer Aspire

Ju mund të gjeni një mori modelesh të destinuara për shumicën e përdoruesve, duke u përshtatur mirë me punën e përditshme dhe kohën e lirë. Ata mund të performojnë mirë për pothuajse të gjitha llojet e detyrave. Prandaj, është opsioni fitues nëse keni dyshime se cilin të blini.

Acer Swift

Është një seri me modele me një dizajn më të kujdesshëm, elegant dhe me trashësi shumë të holla. Me fjalë të tjera, ata janë ultrabookët e Acer me të cilët synon të përmirësojë lëvizshmërinë e saj, duke rritur autonominë dhe duke ulur peshën dhe volumin.

Acer Spin

Këto lloje të modeleve të laptopëve janë të ngjashëm me ato të mëparshme për nga karakteristikat, vetëm në këtë rast ato janë të konvertueshme. Për ata që kërkojnë një kompjuter që mund të sillet si një laptop ndonjëherë dhe si një tabletë në të tjerët.

Acer Nitro dhe Predator

Është diapazoni më i fuqishëm, i destinuar për lojëra. Këto modele kanë një peshë dhe dimensione më të mëdha, por ofrojnë harduerin më të fuqishëm nga të gjithë, duke kënaqur kështu nevojat e adhuruesve të lojërave video.

libër kromi acer

Ato janë pajisjet e ofruara me sistemin operativ Google Chrome OS. Një sistem operativ shumë i qëndrueshëm, i bazuar në Linux, i sigurt, i fuqishëm dhe me integrim perfekt me shërbimet cloud të Google, si Gmail, Google Docs, Gdrive, etj.

Zakonisht është alternativa më e mirë për studentët, pasi ata mund të shijojnë një mori aplikacionesh Android për të kryer punë në klasë, pa u shqetësuar se mos humbasin shënimet ose punën, pasi gjithçka do të jetë në re. Përveç kësaj, ato janë shumë të lira, kështu që kjo është një pikë tjetër për t'u marrë parasysh.

Sa i përket serialeve, me siguri e shihni që keni seriale të shënuara me 1, 3, 5 dhe 7Këto janë thjesht emërtime për të specifikuar përfitimet brenda çdo serie. Për shembull, në serinë Aspire, Aspire 3 janë më të lirat dhe më modestet, me Aspire 5 në mes, dhe Aspire 7 performanca më e mirë (gjithashtu më e shtrenjtë).

A është Acer një markë e mirë laptopësh?

laptop acer

Një firmë e panjohur për shumëkush duhej të fitonte mbi ndjekësit e saj bazuar në cilësi e mirë dhe çmim i madh. Kështu arriti Acer të futej tinëz mes të mëdhenjve. Prandaj, mund të jeni i sigurt se laptopët e kësaj marke janë mjaft të mirë.

Mund të thuhet se produktet e kompanisë tajvaneze do të ishin afër qëndrueshmërisë që karakterizon laptopët e kompanisë amerikane Dell, të ngjashme me dizajnin e ofruar nga kinezët Lenovo dhe HP, dhe me çmime që janë nën disa prej konkurrentëve të saj. Prandaj, mund të thuhet se Acer është një nga markat që ka ekuilibër dhe shkathtësi më të mirë.

Dhe megjithëse disa dizajne mund të duken shumë konvencionale, e vërteta është se Acer nuk është optimist ftohje në disa nga ekipet e tyre, siç ndodh me të tjerat e garës. Prandaj, mund të gjeni pajisje që ruajnë mjaft mirë vlerat e temperaturës. Edhe pse, për të qenë i sinqertë, ata nuk janë më pak të nxehtë, por nuk arrijnë në disa probleme endemike që kanë pasur ekipe si Sony Vaio.

Së fundi, një tjetër nga avantazhet e Acer është se ka një numër të mirë të serive, me shumë modele. Prandaj, do të gjeni një laptop që është i sigurt i përshtatet buxhetit dhe nevojave tuaja...

Kur të blini një laptop Acer më të lirë?

Laptopin Acer mund ta blini në çdo kohë, pasi janë produkte që kanë një raport të shkëlqyer cilësi/çmim. Megjithatë, nëse dëshironi kurseni pak paraJu gjithashtu mund të përfitoni nga data të caktuara ku do ta gjeni me ulje të konsiderueshme. Për shembull:

 • Zi e premte: Të Premten e katërt dhe të fundit të çdo muaji të nëntorit keni këtë event ku një mori dyqanesh të vogla, dyqane të mëdha, si dhe platforma të shitjeve online, vendosin produktet e tyre me zbritje. Zbritjet janë zakonisht mjaft të shijshme dhe mund të arrijnë 20 ose 30% zbritje në disa raste.
 • Dita e Kryeministrit: Nëse jeni klient i Amazon dhe po paguani për abonimin tuaj premium, atëherë mund të përfitoni nga kjo ngjarje tjetër në platformë për t'u ofruar klientëve të saj Prime oferta ekskluzive vetëm për ta. Përveç kësaj, do të mund të vazhdoni të përfitoni nga avantazhet e këtyre llojeve të llogarive, pasi ato do t'ju dërgojnë transport falas dhe do të mbërrijë shpejt në shtëpi.
 • Cyber ​​e hënëNëse keni harruar të blini të Premten e Zezë ose oferta që po kërkoni nuk ishte e disponueshme, ju keni një mundësi tjetër po aq të shijshme nga e hëna e ardhshme deri në të premten e zezë. Edhe njëherë, dyqanet aplikojnë zbritje shumë të rëndësishme në të gjitha produktet e tyre, megjithëse këtë herë është një promovim që vlen veçanërisht në dyqanet online.

Ku të blini një laptop të lirë Acer

Duke qenë një markë kaq e njohur, mund të gjeni fletore Acer në një mori dyqanesh të zakonshme. Për shembull, ju duhet të theksoj dyqanet si:

 • Amazona: Platforma amerikane e shitjeve ka një nga ofertat më të mëdha të laptopëve Acer. Ky dyqan online disponon të gjitha seritë e kësaj firme, si dhe një mori modelesh të saj. Do të mund të gjeni pothuajse çdo gjë që kërkoni, dhe çmimet janë mjaft të mira në krahasim me dyqanet e tjera. Përveç kësaj, ju keni garancitë dhe besimin që Amazon ju ofron, duke ju lejuar të ktheni paratë ose porosinë nëse nuk është ajo që prisnit. Sigurisht, nëse keni Amazon Prime, mund ta merrni shpejt në shtëpi dhe pa kosto transporti.
 • Gjykata angleze: Zinxhiri spanjoll i shitjeve konkurron edhe në shitjen e produkteve teknologjike. Seksioni i tij elektronik ka disa marka dhe modele laptopësh, duke përfshirë Acer. Është një vend i besueshëm për të blerë këtë pajisje, si dhe ju lejon të zgjidhni midis blerjes së produktit në një nga pikat e tij më të afërta të shitjes, ose porositjes së tij nga faqja e tij e internetit për ta dërguar në shtëpinë tuaj. Sigurisht që nuk ka ofertat më të mira...
 • ndërprerje: edhe ky rrjet tjetër i supermarketeve franceze ka dualitetin e atij të mëparshmi. Kjo do të thotë, ju mund të zgjidhni të porosisni laptopin tuaj Acer në internet ose të shkoni në një qendër tregtare në linjë dhe ta blini atë pikërisht atje. Në këtë rast, çmimet zakonisht janë mjaft të balancuara, as më të shtrenjtat dhe as më të lirat.
 • mediamarkt: Shquhet për çmimet e tij, megjithëse ka edhe kufizimet e veta siç ndodh me dy të mëparshmet. Nuk do të gjeni një numër të madh të serive dhe modeleve, ndaj kjo do t'ju pengojë më shumë. Ajo që mund të bëni është të bëni porosinë online, ose gjithashtu ta blini atë në dyqane fizike.

Laptopë Acer, a ia vlejnë? Mendimi im

laptop acer

Unë kam qenë përdorues i disa kompjuterëve Acer, dhe i imi kënaqësia ka qenë mjaft e mirë. Nëse i trajtoni mirë dhe kujdeseni për ta, ato mund të zgjasin shumë. Në fakt, Aspire që hodha kohët e fundit ishte më shumë se 14 vjeç (2006) dhe ende funksionon, diçka që nuk është shumë e zakonshme në raste të tjera, të cilat përfundojnë mjaft pak.

Sigurisht që vlera e parase Ishte një nga gjërat që më shtyu të blija atë laptop, përveç faktit që kërkoja karakteristika shumë të veçanta në këtë kompjuter që të tjerët nuk i jepnin për atë çmim.

Kundër, ju gjithashtu duhet të materialet e guaskës Nuk janë prej alumini si në raste të tjera, dhe ndoshta shërbimi teknik nuk është më i miri nga të gjithë...


Po kërkoni një laptop të lirë? Na tregoni sa dëshironi të shpenzoni dhe ne do t'ju tregojmë opsionet më të mira:

800 €


* Lëvizni rrëshqitësin për të ndryshuar çmimin

Lini një koment

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.