Laptop Samsung

Marka e Koresë së Jugut Samsung ka arritur të pozicionohet si një nga liderët e padiskutueshëm të teknologjisë, së bashku me gjigantët si Apple. Kjo shumëkombëshe arrin të sjellë cilësi dhe risi në të gjitha produktet e saj, siç janë laptopët e saj.

Pra, nëse jeni në kërkim të një ekipi të mirë dhe jeni adhurues i kësaj marke, të jeni të sigurt që nuk do të gaboni në blerjen...

Ofertat më të mira të sotme për laptopët Samsung

Ne kemi përpiluar për ju këtë pjesë të ofertave për laptopët Samsung që nuk do të zgjasin shumë, kështu që hidhini një sy dhe zgjidhni tuajin:

Gama e laptopëve Samsung

Samsung ka krijuar një numër të vargjet e laptopëve për të kënaqur numrin më të madh të përdoruesve. Secili prej tyre ka një mori modelesh për të përmirësuar më tej zgjedhjen dhe që çdokush mund të jetë i kënaqur me blerjen. Për t'i dalluar ato duhet të keni parasysh:

Samsung Galaxy Book S

Kjo seri ofron avantazhet e një smartphone të avancuar në një laptop. Kjo është, një madhësi ultra e lehtë dhe një autonomi e shkëlqyer deri në 25 orë. Përveç kësaj, ai mund të ketë edhe teknologjinë e lidhjes LTE, përveç WiFi 6, në mënyrë që të mund të lidheni duke përdorur të dhëna kudo që të jeni.

Samsung Galaxy Book Flex

Është një nga sferat më të gjithanshme, duke qenë në gjendje të bëhet tabletë ose laptop kur ju nevojitet (2 në 1). Ju gjithashtu mund të punoni në ekranin e tij me prekje me S Pen, që është një avantazh i madh për krijuesit ose karikaturistët. Përveç kësaj, është një ekip i mirë për studentët dhe procesionistët. Sigurisht që nuk kanë lënë pas dore as performancën, lëvizshmërinë, cilësinë e ekranit dhe autonominë.

Samsung galaxy book pro

Është një version shumë i ngjashëm me Librin, por disi i përmirësuar. Ata ndajnë shumicën e veçorive, por ndryshojnë në aspekte të tilla si ekrani, duke qenë në gjendje të zgjedhin midis 13 "ose 15". Përveç kësaj, është i disponueshëm me memorie RAM që fillon nga 8 GB, në vend që të fillojë me 4 GB. Në seksionin e ruajtjes ndodh e njëjta gjë, pasi fillon nga 256 GB, ndërsa Libri e bën atë nga 128 GB. Edhe bateria e kësaj pajisjeje është rritur në kapacitet, duke shkuar nga 54Wh e Book në 63 ose 68Wh e Pro.Për sa i përket lidhjes, ndryshimi i vetëm është se përfshin edhe WiFi 6E. Përveç kësaj, është i vetmi që përfshin Wireless PowerShare.

Samsung Galaxy Book2

Ky tjetri gjithashtu ndan shumë veçori të ngjashme me Book Pro, vetëm se nuk mbështet PowerShare dhe ndryshon opsionin nga 4G LTE në 5G.

Samsung BookGo

Është një serial për ata që duan një kompromis të përsosur mes një ekipi të bukur, të fuqishëm dhe inteligjent. Me një përfundim të përsosur, të lehtë, kompakt, autonomi fantastike, një ekran QLED për ngjyrat e vërteta dhe një seri aplikacionesh që do ta bëjnë jetën tuaj shumë më të lehtë, si Samsung DeX për të lidhur me lehtësi telefonat inteligjentë ose tabletët tuaj. Ai përfshin gjithashtu Wireless PowerShare dhe është i pajtueshëm me çdo pajisje Qi. Mund të karikohet shpejt dhe do të zgjasë deri në 20 orë.

libër samsung krom

Ata janë laptopë shumë modest për sa i përket performancës, por të mjaftueshëm për ata që i përdorin në një mënyrë më elementare. Ideale për studentët për shkak të çmimit të tyre të ulët. Këto ekipe priren të fokusohen në autonomi dhe lëvizshmëri më të madhe dhe përfshijnë sistemin operativ Google ChromeOS, i cili ofron qëndrueshmëri, stabilitet dhe siguri. Përveç kësaj, ju mund të përdorni aplikacionet Android në mënyrë origjinale dhe është i integruar në mënyrë të përkryer me shërbimet cloud të Google (Gdrive, Docs, Gmail,…).

Samsung Galaxy BookGo

Është i ngjashëm me ChromeBook. Një laptop me një procesor të bazuar në ARM dhe i projektuar për të arritur lëvizshmëri dhe autonomi maksimale, si dhe për të ofruar një çmim të reduktuar. Ai gjithashtu ka një avantazh tjetër të madh, si teknologjia 5G dhe LTE. Ekrani i tij është 14” dhe, ndryshe nga ChromeBook, ai vjen me Windows 10 si sistem operativ dhe softuer Microsoft për t'u lidhur me celularin tuaj.

Të gjitha këto seri ato kombinojnë disa karakteristika të përbashkëta, të tilla si përdorimi i S Pen, një dizajn i kujdesshëm, performanca e lartë, aftësia për të ndarë energjinë me valë (Wireless PowerShare), lidhje e mirë, autonomi dhe lëvizshmëri, si dhe më të mirat në ekrane, pasi përfshin panele Samsung QLED.

Disa veçori të laptopëve Samsung

Karakteristikat e laptopit Samsung

Laptopët Samsung kanë disa karakteristika të shquara që tërheqin veçanërisht vëmendjen e përdoruesve të tyre:

 • Dizajn i hollë: këta kompjuterë janë jashtëzakonisht të hollë. Kjo u jep atyre një dizajn shumë më tërheqës dhe përmirëson shumë lëvizshmërinë e tyre, pasi mund t'i çoni lehtësisht nga një vend në tjetrin.
 • Ekran super AMOLED pa korniza- Për të maksimizuar sipërfaqen e punës, këto ekrane kanë hequr ose reduktuar kornizën. Kjo jo vetëm që përmirëson shumë pamjen e tyre, por do të ofrojnë edhe një përvojë më të mirë vizuale dhe dimensione më të vogla, pasi e gjithë sipërfaqja është një ekran, pa shtesa shtesë që bëjnë që madhësia e laptopit të rritet.
 • mendjelehtësi: duke qenë ultrabook, këta kompjuterë janë shumë të lehtë. Përmasat e vogla dhe materialet e përdorura e bëjnë atë rreth 1 kg peshë, duke e bërë të lehtë transportin.
 • 2-në-1 i konvertueshëm: Ka versione të konvertueshme dhe 2 në 1 për të pasur më të mirën e një tableti dhe më të mirën e një laptopi në varësi të asaj që ju intereson. Kështu që mund ta përdorni pajisjen me tastierën e saj dhe tastierën me prekje dhe, kur ju nevojitet, mund të bëni pa tastierën dhe të përdorni ekranin e saj me prekje.
 • Autonomia deri në 25 orë: shumica e modeleve tejkalojnë 20 orë autonomi, që është një avantazh i madh. Bateria dhe optimizimi i saj janë krijuar në mënyrë që ato të mund të arrijnë deri në 25 orë në disa raste, pa pasur nevojë të karikoni pajisjet pas çdo dite.

A është Samsung një markë e mirë laptopësh?

Marka Samsung është e njohur për cilësinë dhe inovacionin e tij në zona të tjera, dhe kjo kalon edhe në laptopë. Ju mund të merrni një produkt të shkëlqyer dhe të keni garancitë e një kompanie si kjo. Përveç kësaj, duke qenë një markë e njohur, ju garantoni gjithashtu përputhshmëri me një mori aksesorësh, akses në pjesë këmbimi etj.

Nga ana tjetër, këta kompjuterë nuk janë pajisur vetëm me panele ekrani Samsung, të cilët janë ndër më të mirët në treg së bashku me LG-në, por përfshijnë edhe teknologji të tjera të avancuara të zhvilluara nga kjo kompani, SSD-të më të mira në treg dhe harduer. e shënon numrin një në treg.

A ia vlen një laptop Samsung? Mendimi im

laptop samsung

Po, një laptop Samsung ia vlen të blihet. Është një ekip i madh me një markë e madhe mbrapa. Kjo gjithmonë i jep përdoruesit besim. Dhe, megjithëse janë disi më të shtrenjta në krahasim me konkurrentët e tjerë që i mundin në raportin cilësi/çmim, e vërteta është se ato përfshijnë disa detaje që i bëjnë shumë tërheqëse.

Detajet kryesore janë tuajat lidhjes WiFi 6 dhe WiFi 6E për të marrë shpejtësitë më të mira të rrjetit, si dhe teknologjinë Bluetooth 5.1, ose opsionet 4G dhe 5G për përdorimin e të dhënave kudo që të jeni. Nga ana tjetër, ai përfshin gjithashtu softuerin Samsung për t'u lidhur me pajisjet tuaja celulare, gjë që është shumë e përshtatshme nëse tashmë keni telefona inteligjentë ose tabletë të markës.

Diçka që Huawei ka ditur gjithashtu të bëjë me laptopët e saj, duke lejuar një integrim të përsosur me i lëvizshëm kaq i përhapur sot. Dhe fakti është se telefonat inteligjentë janë bërë pothuajse një zyrë, një mjet thelbësor dhe nëse laptopët lehtësojnë integrimin e tyre, do të jetë një ndihmë e madhe në baza ditore ...

Ku të blini një laptop Samsung më të lirë

Nëse e keni vendosur blej një laptop Samsung, duhet t'i hidhni një sy këtyre dyqaneve ku mund ta gjeni më lirë:

 • Gjykata angleze: Rrjeti spanjoll i supermarketeve ka disa modele të laptopëve Samsung në seksionin e tij IT. Çmimet e tyre nuk dallohen për të qenë më të ulëtat në treg, edhe pse gjithmonë ka disa promocione që mund ta ndryshojnë këtë. Të paktën do të keni një shërbim të mirë dhe një garanci për blerjen tuaj, nëse e bëni atë personalisht ose përmes faqes së tyre të internetit.
 • mediamarkt: Kompania gjermane ka krijuar një mori dyqanesh teknologjike në të gjithë vendin. Mund të shkoni te më i afërti ose të blini online për ta dërguar në shtëpinë tuaj. Në çdo rast do të keni çmime të mira, megjithëse nuk kanë një nga përzgjedhjet më të mëdha të produkteve.
 • Amazona: Gjigandi i shitjeve në internet ka numrin më të madh të pajisjeve të markës Samsung për të zgjedhur, si dhe një mori ofertash të ndryshme për të njëjtin model. Kësaj duhet të shtojmë se ju ofrojnë një platformë blerjesh të sigurt dhe të besueshme, si dhe një shërbim të shpejtë. Dhe nëse jeni Kryeministër, ju kurseni kostot e transportit dhe ai do të arrijë më shpejt. Edhe nëse porosia vjen e dëmtuar, nuk është ajo që keni porositur, ose nuk është ajo që keni pritur, mund ta ktheni lehtësisht, pa dhënë shpjegime dhe ata do t'i kthejnë paratë para se të marrin paketën. Një nga përgjigjet më të mira për klientin e rrjetit ...
 • ndërprerje: zinxhiri gala i qendrave tregtare ka gjithashtu një seksion teknologjik plot me laptopë, duke përfshirë disa Samsung. Çmimet e tyre nuk janë më të mirat, por nuk janë të këqija, përveç që kanë promovime si në rastin e El Corte Inglés. Në këtë rast, ju gjithashtu mund të zgjidhni midis shkuarjes në qendrën më të afërt për ta blerë ose përdorimit të modalitetit online.

Po kërkoni një laptop të lirë? Na tregoni sa dëshironi të shpenzoni dhe ne do t'ju tregojmë opsionet më të mira:

800 €


* Lëvizni rrëshqitësin për të ndryshuar çmimin

Lini një koment

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.